Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.03.2021 > 22:32 Versiunea pentru printare
Luni, 1 martie 2021, ora 22:32

Subiect vot: Anexa 3/15 - amendament respins 116
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR PLUS AUR UDMR
- prezenți:375 87 83 51 23 15 15 28 31 24 12 6
- voturi pentru (DA):149 87 - - 22 - - 28 - - 12 -
- voturi împotrivă (NU):226 - 83 51 1 15 15 - 31 24 - 6
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL NU
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR DA
6. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL NU
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL NU
10. Amet Varol deputat Minoritati NU
11. Anastase Roberta Alma senator PNL NU
12. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL NU
13. Andronache Gabriel deputat PNL NU
14. Anisie Monica-Cristina senator PNL NU
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR PLUS NU
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
17. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL NU
18. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL NU
19. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
20. Azamfirei Leonard senator PSD DA
21. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
22. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
23. Badiu Georgel deputat AUR DA
24. Balan Ioan deputat PNL NU
25. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL NU
26. Banias Mircea Marius deputat PNL NU
27. Barbu Costel deputat PNL NU
28. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL NU
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR PLUS NU
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR NU
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR PLUS NU
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR PLUS NU
36. Berescu Monica-Elena deputat USR PLUS NU
37. Bica Dănuț senator PNL NU
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR NU
39. Bîca Iulian-Mihail senator PNL NU
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL NU
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR PLUS NU
43. Boancă Rodica senator AUR DA
44. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
45. Bodea Marius senator USR PLUS NU
46. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL NU
47. Bordei Cristian senator USR PLUS NU
48. Bota Călin-Ioan deputat PNL NU
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR PLUS NU
50. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL NU
51. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
52. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
53. Buican Cristian deputat PNL NU
54. Bulai Iulian deputat USR PLUS NU
55. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
56. Bumb Sorin-Ioan senator PNL NU
57. Burciu Cristina deputat PNL NU
58. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL NU
59. Busuioc Andrei senator AUR DA
60. Buzoianu Diana-Anda deputat USR PLUS NU
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
62. Calista Mara-Daniela deputat PNL NU
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR PLUS NU
64. Carp Gheorghe senator PNL NU
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL NU
66. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
67. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
68. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
69. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL NU
70. Cernic Sebastian senator USR PLUS NU
71. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
72. Chichirău Cosette-Paula deputat USR PLUS NU
73. Chira Claudiu-Martin deputat PNL NU
74. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
76. Ciofu Cătălina deputat PNL NU
77. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
78. Ciornei Radu Tudor deputat USR PLUS NU
79. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
80. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
81. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL NU
82. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL NU
83. Cîtea Vasile deputat PSD DA
84. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
85. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
86. Constantin Daniel deputat PNL NU
87. Corlățean Titus senator PSD DA
88. Cosma Dorinel senator AUR DA
89. Costea Adrian senator AUR DA
90. Cozma Adrian-Felician deputat PNL NU
91. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL NU
92. Crețu Gabriela senator PSD DA
93. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
94. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
95. Cristian Brian deputat USR PLUS NU
96. Cristina Ioan senator PNL NU
97. Crîstici Ognean deputat Minoritati NU
98. Crușoveanu Marian deputat PNL NU
99. Császár Károly Zsolt senator UDMR NU
100. Csép Éva-Andrea deputat UDMR NU
101. Csoma Botond deputat UDMR NU
102. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
103. Cupșa Ioan deputat PNL NU
104. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
105. Dancă Ionel deputat PNL NU
106. Darău Ambrozie-Irineu senator USR PLUS NU
107. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
108. Dăneasă Mircea senator AUR DA
109. Dehelean Silviu deputat USR PLUS NU
110. Deneș Ioan senator PSD DA
111. Dinică Silvia-Monica senator USR PLUS NU
112. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
113. Dragu Anca Dana senator USR PLUS NU
114. Drancă Andrei-Iulian deputat USR PLUS NU
115. Drulă Cătălin deputat USR PLUS NU
116. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
117. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
118. Dumitru Florian-Emil deputat PNL NU
119. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
120. Enachi Raisa deputat AUR DA
121. Farago Petru deputat UDMR NU
122. Fădor Angelica deputat PNL NU
123. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL NU
124. Fălcoi Nicu deputat USR PLUS NU
125. Fechet Mircea deputat PNL NU
126. Fejér László-Ődőn senator UDMR NU
127. Feodorov Lucian deputat AUR DA
128. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
129. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati NU
130. Firea Gabriela senator PSD DA
131. Firu Stela senator PNL NU
132. Florea Daniel deputat PSD DA
133. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
134. Flucuș Dumitru deputat PNL NU
135. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
136. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
137. Furtună Mirela deputat PSD DA
138. Gál Károly deputat UDMR NU
139. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati NU
140. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
141. Genoiu Mihail senator PSD DA
142. Georgescu Laura senator PSD DA
143. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
144. Gheba Daniel-Sorin deputat USR PLUS NU
145. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
146. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
147. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati NU
148. Ghica Cristian senator USR PLUS NU
149. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
150. Giugea Nicolae deputat PNL NU
151. Giurgiu Adrian deputat USR PLUS NU
152. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
153. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
154. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
155. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
156. Gudu Michael deputat PNL NU
157. Guran Virgil senator PNL NU
158. Halici Nicușor deputat PSD DA
159. Hangan Andrei senator AUR DA
160. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR PLUS NU
161. Hatos Adrian senator PNL NU
162. Havârneanu Filip deputat USR PLUS NU
163. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
164. Horga Maria-Gabriela deputat PNL NU
165. Huțu Alexandra deputat PSD DA
166. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
167. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
168. Ibram Iusein deputat Minoritati NU
169. Ichim Cristian-Paul deputat USR PLUS NU
170. Ilie Victor deputat USR PLUS NU
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL NU
173. Ion Stelian-Cristian deputat USR PLUS NU
174. Ionescu George deputat PNL NU
175. Iordache Ion senator PNL NU
176. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
177. Ivan Dan senator USR PLUS NU
178. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
179. Kiss János deputat PNL NU
180. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL NU
181. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR NU
182. Könczei Csaba deputat UDMR NU
183. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR NU
184. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR NU
185. László Attila senator UDMR NU
186. Lazăr Ion-Marian deputat USR PLUS NU
187. Lazăr Teodor deputat USR PLUS NU
188. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
189. Longher Ghervazen deputat Minoritati NU
190. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR PLUS NU
191. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
192. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
193. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR PLUS NU
194. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
195. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR NU
196. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati NU
197. Mang Ioan deputat PSD DA
198. Manta Claudiu deputat PSD DA
199. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL NU
200. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
201. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
202. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati NU
203. Miftode Marius-Andrei deputat USR PLUS NU
204. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
205. Mihail Radu-Mihai senator USR PLUS NU
206. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
207. Miklós Zoltán deputat UDMR NU
208. Mina Marian deputat PSD DA
209. Mircea Florin deputat PSD DA
210. Mircescu Ion-Narcis senator USR PLUS NU
211. Mirea Siminica senator PSD DA
212. Miruță Radu-Dinel deputat USR PLUS NU
213. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
214. Mîndruță Gheorghiță senator USR PLUS NU
215. Moisin Radu-Marin deputat PNL NU
216. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
217. Molnar Ervin deputat PNL NU
218. Molnar Radu-Iulian deputat USR PLUS NU
219. Morar Olivia-Diana deputat PNL NU
220. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR PLUS NU
221. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
222. Muntean Lucica Dina senator PNL NU
223. Munteanu Remus deputat PSD DA
224. Murariu Oana deputat USR PLUS NU
225. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR PLUS NU
226. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
227. Mutu Gabriel senator PSD DA
228. Nacov Gheorghe deputat Minoritati NU
229. Nagy Szabolcs deputat UDMR NU
230. Nagy Vasile deputat AUR DA
231. Nassar Rodica deputat PSD DA
232. Nazare Alexandru senator PNL NU
233. Năcuță Sorin deputat PNL NU
234. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR PLUS NU
235. Neagu Denisa-Elena deputat USR PLUS NU
236. Neagu Ionuț senator AUR DA
237. Neagu Nicolae senator PNL NU
238. Neață Eugen deputat PSD DA
239. Negoi Eugen-Remus senator USR PLUS NU
240. Niță Nicu deputat PSD DA
241. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR NU
242. Olar Corneliu deputat PNL NU
243. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
244. Oprinoiu Aurel senator USR PLUS NU
245. Orban Ludovic deputat PNL NU
246. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
247. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
248. Özmen Oana-Marciana deputat USR PLUS NU
249. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
250. Panait Radu deputat USR PLUS NU
251. Pandea Ciprian senator PNL NU
252. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
253. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
254. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
255. Pălărie Ștefan senator USR PLUS NU
256. Pecingină Gheorghe deputat PNL NU
257. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
258. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
259. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
260. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
261. Pîrvulescu Eugen senator PNL NU
262. Plăiașu Gabriel deputat PNL NU
263. Polak Tudor deputat PNL NU
264. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR PLUS NU
265. Pop Darius deputat AUR DA
266. Pop Rareș Tudor deputat USR PLUS NU
267. Popa Alexandru deputat PNL NU
268. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
269. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
270. Popescu Ion-Dragoș senator USR PLUS NU
271. Popescu Pavel deputat PNL NU
272. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
273. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
274. Postică Andrei senator USR PLUS NU
275. Potecă Vasilica senator PNL NU
276. Poteraș Cosmin-Marian senator USR PLUS NU
277. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
278. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
279. Presură Alexandra deputat PSD DA
280. Prioteasa Ion senator PSD DA
281. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
282. Prună Cristina-Mădălina deputat USR PLUS NU
283. Prunean Alin-Costel deputat USR PLUS NU
284. Pufu Vlad-Mircea senator PNL NU
285. Puiu Ovidiu senator PSD DA
286. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
287. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
288. Rafila Alexandru deputat PSD DA
289. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
290. Rizea Cristina Camelia deputat USR PLUS NU
291. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR PLUS NU
292. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
293. Roman Nicolae deputat AUR DA
294. Romașcanu Lucian senator PSD DA
295. Roșca Mircea deputat PNL NU
296. Rujan Dumitru deputat PNL NU
297. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
298. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
299. Sandu Viorica deputat PSD DA
300. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR PLUS NU
301. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
302. Scarlat George senator PNL NU
303. Scripnic Lilian deputat AUR DA
304. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR PLUS NU
305. Seres Dénes deputat UDMR NU
306. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
307. Solomon Adrian deputat PSD DA
308. Spătaru Elena-Simona senator USR PLUS NU
309. Stancu Ionel deputat Minoritati NU
310. Stancu Paul deputat PSD DA
311. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
312. Stănescu Vetuța deputat PNL NU
313. Stângă George-Cătălin deputat PNL NU
314. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
315. Stoian Maria deputat PNL NU
316. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati NU
317. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
318. Stoica Diana deputat USR PLUS NU
319. Stoica Elena deputat PSD DA
320. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL NU
321. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
322. Stroe Felix senator PSD DA
323. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
324. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
325. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
326. Szabó Ödön deputat UDMR NU
327. Șandru Cosmin deputat PNL NU
328. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
329. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
330. Șișcu George deputat PNL NU
331. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
332. Șoptică Costel deputat PNL NU
333. Șovăială Constantin deputat PNL NU
334. Ștefan Ion deputat PNL NU
335. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
336. Tănase Antonel deputat PNL NU
337. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
338. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
339. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR PLUS NU
340. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
341. Terente Eugen deputat USR PLUS NU
342. Thellmann Christine deputat PNL NU
343. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
344. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
345. Toda Daniel-Liviu deputat USR PLUS NU
346. Todosiu Beniamin deputat USR PLUS NU
347. Toma Ilie deputat PSD DA
348. Toma Vasilică deputat PSD DA
349. Trăilă Cristina deputat PNL NU
350. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
351. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
352. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR PLUS NU
353. Turos Lóránd senator UDMR NU
354. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
355. Tuță George-Cristian deputat PNL NU
356. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
357. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
358. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
359. Veștea Mihail senator PNL NU
360. Vexler Silviu deputat Minoritati NU
361. Viașu Cosmin-Cristian senator USR PLUS NU
362. Vicol Costel senator USR PLUS NU
363. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
364. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
365. Vlad Sergiu Cosmin senator USR PLUS NU
366. Vlașin Sorin senator PSD DA
367. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL NU
368. Volosatîi Boris deputat AUR DA
369. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
370. Weber Mihai deputat PSD DA
371. Wiener Adrian deputat USR PLUS NU
372. Zakarias Zoltán deputat UDMR NU
373. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
374. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati NU
375. Zob Alexandru-Robert senator USR PLUS NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 21:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro