Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2007 > 13:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2007, ora 13:11

Poziție pe
ordinea de zi:
34
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 91/2007 privind modificarea art.161 (2) din Legea nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale și a art.3 din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr.4/2005 privind recalcularea pensiilor din sistemul public, provenite din fostul sistem al asigurărilor sociale de stat
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:192 64 32 20 31 14 10 7 14
- voturi pentru (DA):169 63 32 19 31 - 9 7 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 - - - - 2
- abțineri:20 1 - - - 14 1 - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR Abținere
8. Antal István UDMR Abținere
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC Abținere
11. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
16. Becșenescu Dumitru - DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
22. Bónis István UDMR Abținere
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PC DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Câmpanu Liviu PNL DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu - DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Corlățean Titus PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PC DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Dumitru PRM DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dumitru Ion PSD DA
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
62. Faina Constantin PC DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Gheorghe Valeriu PNL DA
71. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
72. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Giurgiu Mircia - NU
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
78. Hanganu Romeo Octavian PC DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Ilie Cristian PD-L DA
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
83. Ionescu Daniel PSD DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
86. Iustian Mircea Teodor - Abținere
87. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
88. Kerekes Károly UDMR Abținere
89. Kovacs Attila UDMR Abținere
90. Lificiu Petru - DA
91. Luchian Ion PNL DA
92. Macaleți Costică PSD DA
93. Man Mircea PD-L DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Marian Dan Mihai PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
99. Máté András-Levente UDMR Abținere
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Merce Ilie PRM NU
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PRM DA
107. Mironescu Laurențiu PD-L DA
108. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
109. Mînzînă Ion PRM DA
110. Mocanu Alexandru PD-L DA
111. Mocanu Vasile PSD DA
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
113. Moisoiu Adrian PRM DA
114. Momanu Corneliu - DA
115. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
116. Movilă Petru PD-L DA
117. Munteanu Ioan PSD DA
118. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Năstase Adrian PSD DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Nedelcu Gabriela PSD DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
125. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Olarean Aurel PD-L DA
128. Oltean Ioan PD-L DA
129. Olteanu Bogdan PNL DA
130. Ovidenie Costel - DA
131. Pavelescu Aurelian - DA
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Plumb Rovana PSD DA
134. Popa Cornel PNL DA
135. Popa Daniela PC DA
136. Popa Nicolae PC DA
137. Popescu Florin Aurelian - DA
138. Popescu Ionica Constanța PC DA
139. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
140. Preda Cezar-Florin PD-L DA
141. Pruteanu Vasile - DA
142. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
143. Pupeză Viorel PSD DA
144. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Sanda Victor PSD DA
150. Sasu Ion PSD DA
151. Săniuță Marian-Florian PSD DA
152. Săpunaru Nini PNL DA
153. Sârbu Marian PSD DA
154. Scutaru Adrian George PNL DA
155. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
156. Sirețeanu Mihail PSD DA
157. Sóki Béla UDMR Abținere
158. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
159. Stan Ioan PSD DA
160. Stoica Ion - Abținere
161. Străchinaru Petre PD-L DA
162. Strungă Emil PNL DA
163. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
164. Știrbeț Cornel - Abținere
165. Știucă Alecsandru PSD DA
166. Tabără Valeriu PD-L DA
167. Tamás Sándor UDMR Abținere
168. Tămagă Constantin PSD DA
169. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
170. Tărniceru Petru PSD DA
171. Timar Liviu PSD DA
172. Timiș Ioan PNL DA
173. Todoran Pavel PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toma Horia-Victor PNL DA
176. Toró Tiberiu UDMR Abținere
177. Tudor Constantin PC DA
178. Tudor Marcu PRM DA
179. Tudose Mihai PSD DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
182. Vasile Aurelia PSD DA
183. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
184. Văsioiu Horia PD-L DA
185. Vlase Petru Gabriel PSD DA
186. Vlădoiu Aurel PSD DA
187. Voicu Cătălin PSD DA
188. Voinea Florea PSD DA
189. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
190. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
191. Zegrean Augustin PD-L DA
192. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 26 august 2019, 10:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro