Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 17:22 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 17:22

Subiect vot: Anexa 3/65 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR PLUS AUR UDMR
- prezenți:375 82 79 52 22 17 16 1 26 35 25 12 8
- voturi pentru (DA):230 - 79 52 - 17 16 - - 35 23 - 8
- voturi împotrivă (NU):144 82 - - 22 - - 1 26 - 1 12 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
4. Aelenei Evdochia senator AUR NU
5. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Amet Varol deputat Minoritati DA
10. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR PLUS DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR PLUS DA
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR PLUS DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
30. Băltărețu Viorel deputat USR PLUS DA
31. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR PLUS DA
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR PLUS DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
39. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
40. Blaga Daniel-Codruț deputat USR PLUS DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
42. Bodea Marius senator USR PLUS DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
44. Bordei Cristian senator USR PLUS DA
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR PLUS DA
47. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
48. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
49. Buican Cristian deputat PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD NU
51. Bulai Iulian deputat USR PLUS DA
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
53. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
54. Burciu Cristina deputat PNL DA
55. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
56. Busuioc Andrei senator AUR NU
57. Buzoianu Diana-Anda deputat USR PLUS DA
58. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
59. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
60. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
61. Cambera Oana-Alexandra deputat USR PLUS DA
62. Carp Gheorghe senator PNL DA
63. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
64. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD NU
65. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR NU
66. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD NU
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR PLUS DA
69. Chelaru Mircia deputat AUR NU
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR PLUS DA
71. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
76. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
77. Ciornei Radu Tudor deputat USR PLUS DA
78. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
79. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
80. Cîtea Vasile deputat PSD NU
81. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
82. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
83. Corlățean Titus senator PSD NU
84. Cosma Dorinel senator AUR NU
85. Costea Adrian senator AUR NU
86. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
87. Crețu Gabriela senator PSD NU
88. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
89. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
90. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD NU
91. Cristian Brian deputat USR PLUS DA
92. Cristina Ioan senator PNL DA
93. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
94. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
95. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
96. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
97. Csoma Botond deputat UDMR DA
98. Cupșa Ioan deputat PNL DA
99. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
100. Dancă Ionel deputat PNL DA
101. Darău Ambrozie-Irineu senator USR PLUS -
102. Dăneasă Mircea senator AUR NU
103. Dehelean Silviu deputat USR PLUS DA
104. Deneș Ioan senator PSD NU
105. Dinică Silvia-Monica senator USR PLUS DA
106. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
107. Dogariu Eugen senator PSD NU
108. Dragu Anca Dana senator USR PLUS NU
109. Drancă Andrei-Iulian deputat USR PLUS DA
110. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
111. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
112. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
113. Enachi Raisa deputat AUR NU
114. Farago Petru deputat UDMR DA
115. Fădor Angelica deputat PNL DA
116. Fălcoi Nicu deputat USR PLUS DA
117. Fechet Mircea deputat PNL DA
118. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
119. Feodorov Lucian deputat AUR NU
120. Firea Gabriela senator PSD NU
121. Firu Stela senator PNL DA
122. Florea Daniel deputat PSD NU
123. Florea Oana-Consuela deputat PSD NU
124. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
125. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
126. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
127. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
128. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
129. Gál Károly deputat UDMR DA
130. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
131. Gavrilă Anamaria deputat AUR NU
132. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
133. Georgescu Laura senator PSD NU
134. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
135. Gheba Daniel-Sorin deputat USR PLUS DA
136. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
137. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
138. Ghica Cristian senator USR PLUS DA
139. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD NU
140. Giugea Nicolae deputat PNL DA
141. Giurgiu Adrian deputat USR PLUS DA
142. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD NU
143. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
144. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
145. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
146. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
147. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
148. Gudu Michael deputat PNL DA
149. Guran Virgil senator PNL DA
150. Hangan Andrei senator AUR NU
151. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR PLUS DA
152. Hatos Adrian senator PNL DA
153. Havârneanu Filip deputat USR PLUS DA
154. Hărătău Elena deputat PNL DA
155. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
156. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
157. Huțu Alexandra deputat PSD NU
158. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
159. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
160. Ichim Cristian-Paul deputat USR PLUS DA
161. Ilie Victor deputat USR PLUS DA
162. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
163. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
164. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
165. Ionescu George deputat PNL DA
166. Iordache Ion senator PNL DA
167. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
168. Ivan Dan senator USR PLUS DA
169. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
170. Kelemen Attila deputat UDMR DA
171. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
172. Kiss János deputat PNL DA
173. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
178. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lavric Sorin senator AUR NU
181. Lazăr Ion-Marian deputat USR PLUS DA
182. Lazăr Teodor deputat USR PLUS DA
183. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
184. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
185. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR PLUS DA
186. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
187. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
188. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR PLUS DA
189. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
190. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
191. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
192. Mang Ioan deputat PSD NU
193. Manta Claudiu deputat PSD NU
194. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
195. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
196. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
197. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
198. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
199. Miftode Marius-Andrei deputat USR PLUS DA
200. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
201. Mihail Radu-Mihai senator USR PLUS DA
202. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
203. Mina Marian deputat PSD NU
204. Mircea Florin deputat PSD NU
205. Mircescu Ion-Narcis senator USR PLUS DA
206. Mirea Siminica senator PSD NU
207. Miruță Radu-Dinel deputat USR PLUS DA
208. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
209. Mîndruță Gheorghiță senator USR PLUS DA
210. Mocioalcă Ion senator PSD NU
211. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
212. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
213. Molnar Ervin deputat PNL DA
214. Molnar Radu-Iulian deputat USR PLUS DA
215. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
216. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR PLUS DA
217. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
218. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
219. Munteanu Remus deputat PSD NU
220. Murariu Oana deputat USR PLUS DA
221. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
222. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR PLUS DA
223. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
224. Mutu Gabriel senator PSD NU
225. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
226. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
227. Nagy Vasile deputat AUR NU
228. Nassar Rodica deputat PSD NU
229. Nazare Alexandru senator PNL DA
230. Năcuță Sorin deputat PNL DA
231. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR PLUS DA
232. Neagu Denisa-Elena deputat USR PLUS DA
233. Neagu Ionuț senator AUR NU
234. Neagu Nicolae senator PNL DA
235. Neață Eugen deputat PSD NU
236. Nechita Aurel deputat PSD NU
237. Negoi Eugen-Remus senator USR PLUS DA
238. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
239. Niță Nicu deputat PSD NU
240. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
241. Oprinoiu Aurel senator USR PLUS DA
242. Orban Ludovic deputat PNL DA
243. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
244. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
245. Özmen Oana-Marciana deputat USR PLUS DA
246. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
247. Panait Radu deputat USR PLUS DA
248. Pandea Ciprian senator PNL DA
249. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
250. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
251. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
252. Pălărie Ștefan senator USR PLUS DA
253. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
254. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
255. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
256. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
257. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
258. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
259. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
260. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
261. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
262. Polak Tudor deputat PNL DA
263. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR PLUS DA
264. Pop Darius deputat AUR NU
265. Pop Rareș Tudor deputat USR PLUS DA
266. Popa Alexandru deputat PNL DA
267. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
268. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
269. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
270. Popescu Ion-Dragoș senator USR PLUS DA
271. Popescu Pavel deputat PNL DA
272. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
273. Popescu Vlad deputat PSD NU
274. Popica Eduard-Andrei deputat PSD NU
275. Postică Andrei senator USR PLUS DA
276. Potecă Vasilica senator PNL DA
277. Poteraș Cosmin-Marian senator USR PLUS DA
278. Predescu Ana-Loredana deputat PSD NU
279. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
280. Prună Cristina-Mădălina deputat USR PLUS DA
281. Prunean Alin-Costel deputat USR PLUS DA
282. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
283. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
284. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
285. Răducanu Sebastian senator PSD NU
286. Rizea Cristina Camelia deputat USR PLUS DA
287. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR PLUS DA
288. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
289. Roșca Mircea deputat PNL DA
290. Rujan Ion-Cristinel senator PSD NU
291. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
292. Sandu Viorica deputat PSD NU
293. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR PLUS DA
294. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
295. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
296. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
297. Scripnic Lilian deputat AUR NU
298. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR PLUS DA
299. Seres Dénes deputat UDMR DA
300. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
301. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
302. Solomon Adrian deputat PSD NU
303. Spătaru Elena-Simona senator USR PLUS DA
304. Stan Ioan senator PSD NU
305. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
306. Stancu Paul deputat PSD NU
307. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
308. Stănescu Paul senator PSD NU
309. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
310. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
311. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
312. Stoian Maria deputat PNL DA
313. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
314. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
315. Stoica Diana deputat USR PLUS DA
316. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
317. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
318. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
319. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
320. Szabó Ödön deputat UDMR DA
321. Șerban Gianina deputat AUR NU
322. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
323. Șișcu George deputat PNL DA
324. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
325. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
326. Șoptică Costel deputat PNL DA
327. Șovăială Constantin deputat PNL DA
328. Ștefan Ion deputat PNL DA
329. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
330. Tanasă Dan deputat AUR NU
331. Tánczos Barna senator UDMR DA
332. Tănase Antonel deputat PNL DA
333. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
334. Tătaru Nelu deputat PNL DA
335. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
336. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR PLUS DA
337. Terente Eugen deputat USR PLUS DA
338. Thellmann Christine deputat PNL DA
339. Tîlvăr Angel senator PSD NU
340. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
341. Tobă Francisc deputat - NU
342. Toda Daniel-Liviu deputat USR PLUS DA
343. Todosiu Beniamin deputat USR PLUS DA
344. Toma Ilie deputat PSD NU
345. Toma Vasilică deputat PSD NU
346. Trăilă Cristina deputat PNL DA
347. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
348. Trifan Raoul-Adrian senator USR PLUS DA
349. Trufin Lucian senator PSD NU
350. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
351. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR PLUS DA
352. Turos Lóránd senator UDMR DA
353. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
354. Țachianu Marian deputat PSD NU
355. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
356. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
357. Țoiu Oana-Silvia deputat USR PLUS DA
358. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
359. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR PLUS DA
360. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
361. Veștea Mihail senator PNL DA
362. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
363. Viașu Cosmin-Cristian senator USR PLUS DA
364. Vicol Costel senator USR PLUS DA
365. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
366. Vlad Sergiu Cosmin senator USR PLUS DA
367. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
368. Volosatîi Boris deputat AUR NU
369. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
370. Weber Mihai deputat PSD NU
371. Wiener Adrian deputat USR PLUS DA
372. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
373. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
374. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
375. Zob Alexandru-Robert senator USR PLUS DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 3:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro