Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 17:30 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 17:30

Subiect vot: Anexa 5 - amendamente respinse 1 - 33
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR PLUS AUR UDMR
- prezenți:381 84 80 52 27 17 15 1 28 34 25 11 7
- voturi pentru (DA):150 84 - - 26 - 1 1 28 - - 10 -
- voturi împotrivă (NU):228 - 80 52 - 17 13 - - 34 25 - 7
- abțineri:3 - - - 1 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL NU
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR DA
6. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL NU
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL NU
10. Amet Varol deputat Minoritati NU
11. Anastase Roberta Alma senator PNL NU
12. Andronache Gabriel deputat PNL NU
13. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
14. Anisie Monica-Cristina senator PNL NU
15. Antal István-Loránt senator UDMR NU
16. Apostol Alin-Gabriel deputat USR PLUS NU
17. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
18. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL NU
19. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL NU
20. Azamfirei Leonard senator PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru deputat USR PLUS NU
22. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
23. Balan Ioan deputat PNL NU
24. Balint Liviu-Ioan deputat PNL NU
25. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL NU
26. Banias Mircea Marius deputat PNL NU
27. Barbu Costel deputat PNL NU
28. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL NU
29. Barna Ilie Dan deputat USR PLUS NU
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR PLUS NU
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR NU
34. Benedek Zacharie deputat UDMR NU
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR PLUS NU
36. Berea Cristinel-Gabriel senator USR PLUS NU
37. Bica Dănuț senator PNL NU
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR NU
39. Bîca Iulian-Mihail senator PNL NU
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL NU
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR PLUS NU
43. Bodea Marius senator USR PLUS NU
44. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL NU
45. Bordei Cristian senator USR PLUS NU
46. Bota Călin-Ioan deputat PNL NU
47. Botez Mihai-Cătălin deputat USR PLUS NU
48. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL NU
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Buican Cristian deputat PNL NU
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bulai Iulian deputat USR PLUS NU
54. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
55. Bumb Sorin-Ioan senator PNL NU
56. Burciu Cristina deputat PNL NU
57. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL NU
58. Busuioc Andrei senator AUR DA
59. Buzoianu Diana-Anda deputat USR PLUS NU
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
61. Calista Mara-Daniela deputat PNL NU
62. Calotă Florică Ică deputat PNL NU
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR PLUS NU
64. Carp Gheorghe senator PNL NU
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL NU
66. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
67. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
68. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
69. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL NU
70. Cernic Sebastian senator USR PLUS NU
71. Chelaru Mircia deputat AUR DA
72. Chichirău Cosette-Paula deputat USR PLUS NU
73. Chira Claudiu-Martin deputat PNL NU
74. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
76. Ciofu Cătălina deputat PNL NU
77. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
78. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
79. Ciornei Radu Tudor deputat USR PLUS NU
80. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
81. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL NU
82. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL NU
83. Cîtea Vasile deputat PSD DA
84. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
85. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
86. Corlățean Titus senator PSD DA
87. Cosma Dorinel senator AUR DA
88. Cozma Adrian-Felician deputat PNL NU
89. Crețu Gabriela senator PSD DA
90. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
91. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
92. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
93. Cristian Brian deputat USR PLUS NU
94. Cristina Ioan senator PNL NU
95. Crîstici Ognean deputat Minoritati NU
96. Crușoveanu Marian deputat PNL NU
97. Császár Károly Zsolt senator UDMR NU
98. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR NU
99. Csoma Botond deputat UDMR NU
100. Cupșa Ioan deputat PNL NU
101. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
102. Dancă Ionel deputat PNL NU
103. Darău Ambrozie-Irineu senator USR PLUS NU
104. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
105. Dăneasă Mircea senator AUR DA
106. Dehelean Silviu deputat USR PLUS NU
107. Deneș Ioan senator PSD DA
108. Dinică Silvia-Monica senator USR PLUS NU
109. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
110. Dîncu Vasile senator PSD DA
111. Dogariu Eugen senator PSD DA
112. Dragu Anca Dana senator USR PLUS NU
113. Drancă Andrei-Iulian deputat USR PLUS NU
114. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
115. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
116. Dumitru Florian-Emil deputat PNL NU
117. Enachi Raisa deputat AUR DA
118. Farago Petru deputat UDMR NU
119. Fădor Angelica deputat PNL NU
120. Fălcoi Nicu deputat USR PLUS NU
121. Fechet Mircea deputat PNL NU
122. Feodor Silviu deputat Minoritati NU
123. Feodorov Lucian deputat AUR DA
124. Firea Gabriela senator PSD DA
125. Firu Stela senator PNL NU
126. Florea Daniel deputat PSD DA
127. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
128. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL NU
129. Flucuș Dumitru deputat PNL NU
130. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
131. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
132. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
133. Gál Károly deputat UDMR NU
134. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati NU
135. Gavrilă Anamaria deputat AUR DA
136. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
137. Georgescu Laura senator PSD DA
138. Gheba Daniel-Sorin deputat USR PLUS NU
139. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
140. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati NU
141. Ghica Cristian senator USR PLUS NU
142. Giugea Nicolae deputat PNL NU
143. Giurgiu Adrian deputat USR PLUS NU
144. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
145. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
146. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
147. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
148. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
149. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
150. Gudu Michael deputat PNL NU
151. Guran Virgil senator PNL NU
152. Hangan Andrei senator AUR DA
153. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR PLUS NU
154. Hatos Adrian senator PNL NU
155. Havârneanu Filip deputat USR PLUS NU
156. Hărătău Elena deputat PNL NU
157. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
158. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
159. Huțu Alexandra deputat PSD DA
160. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
161. Ibram Iusein deputat Minoritati NU
162. Ichim Cristian-Paul deputat USR PLUS NU
163. Ilie Victor deputat USR PLUS NU
164. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
165. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL NU
166. Ionescu George deputat PNL NU
167. Iordache Ion senator PNL NU
168. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
169. Ivan Dan senator USR PLUS NU
170. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
171. Kelemen Attila deputat UDMR NU
172. Kelemen Hunor deputat UDMR NU
173. Kiss János deputat PNL NU
174. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL NU
175. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR NU
176. Könczei Csaba deputat UDMR NU
177. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR NU
178. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR NU
179. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR NU
180. Lasca Mihai Ioan deputat AUR DA
181. László Attila senator UDMR NU
182. Lavric Sorin senator AUR DA
183. Lazăr Ion-Marian deputat USR PLUS NU
184. Lazăr Teodor deputat USR PLUS NU
185. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
186. Longher Ghervazen deputat Minoritati NU
187. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR PLUS NU
188. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
189. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
190. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR PLUS NU
191. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
192. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR NU
193. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
194. Mang Ioan deputat PSD DA
195. Manta Claudiu deputat PSD DA
196. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
197. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
198. Mărculescu Dumitru deputat PNL NU
199. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
200. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati NU
201. Miftode Marius-Andrei deputat USR PLUS NU
202. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
203. Mihail Radu-Mihai senator USR PLUS NU
204. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
205. Miklós Zoltán deputat UDMR NU
206. Mina Marian deputat PSD DA
207. Mircea Florin deputat PSD DA
208. Mircescu Ion-Narcis senator USR PLUS NU
209. Mirea Siminica senator PSD DA
210. Miruță Radu-Dinel deputat USR PLUS NU
211. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
212. Mîndruță Gheorghiță senator USR PLUS NU
213. Mocioalcă Ion senator PSD DA
214. Moisin Radu-Marin deputat PNL NU
215. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
216. Molnar Ervin deputat PNL NU
217. Molnar Radu-Iulian deputat USR PLUS NU
218. Morar Olivia-Diana deputat PNL NU
219. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR PLUS NU
220. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
221. Muntean Lucica Dina senator PNL NU
222. Munteanu Remus deputat PSD DA
223. Murariu Oana deputat USR PLUS NU
224. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL NU
225. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR PLUS NU
226. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
227. Mutu Gabriel senator PSD DA
228. Nacov Gheorghe deputat Minoritati NU
229. Nagy Szabolcs deputat UDMR NU
230. Nagy Vasile deputat AUR DA
231. Nassar Rodica deputat PSD DA
232. Nazare Alexandru senator PNL NU
233. Năcuță Sorin deputat PNL NU
234. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR PLUS NU
235. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
236. Neagu Denisa-Elena deputat USR PLUS NU
237. Neagu Ionuț senator AUR Abținere
238. Neagu Nicolae senator PNL NU
239. Negoi Eugen-Remus senator USR PLUS NU
240. Niță Nicu deputat PSD DA
241. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR NU
242. Oprinoiu Aurel senator USR PLUS NU
243. Orban Ludovic deputat PNL NU
244. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
245. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
246. Özmen Oana-Marciana deputat USR PLUS NU
247. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
248. Panait Radu deputat USR PLUS NU
249. Pandea Ciprian senator PNL NU
250. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
251. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
252. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
253. Pălărie Ștefan senator USR PLUS NU
254. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
255. Pecingină Gheorghe deputat PNL NU
256. Petcu Toma-Florin senator PNL NU
257. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
258. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
259. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
260. Pîrvulescu Eugen senator PNL NU
261. Plăiașu Gabriel deputat PNL NU
262. Polak Tudor deputat PNL NU
263. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR PLUS NU
264. Pop Darius deputat AUR DA
265. Pop Rareș Tudor deputat USR PLUS NU
266. Popa Alexandru deputat PNL NU
267. Popa Maricel senator PSD DA
268. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
269. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
270. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
271. Popescu Ion-Dragoș senator USR PLUS NU
272. Popescu Pavel deputat PNL NU
273. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
274. Popescu Vlad deputat PSD DA
275. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
276. Postică Andrei senator USR PLUS NU
277. Potecă Vasilica senator PNL NU
278. Poteraș Cosmin-Marian senator USR PLUS NU
279. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
280. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
281. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
282. Prună Cristina-Mădălina deputat USR PLUS NU
283. Prunean Alin-Costel deputat USR PLUS NU
284. Pufu Vlad-Mircea senator PNL NU
285. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
286. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
287. Răducanu Sebastian senator PSD DA
288. Rizea Cristina Camelia deputat USR PLUS NU
289. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR PLUS NU
290. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
291. Roman Nicolae deputat AUR DA
292. Roșca Mircea deputat PNL NU
293. Rotaru Ion senator PSD DA
294. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
295. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
296. Sandu Viorica deputat PSD DA
297. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR PLUS NU
298. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL NU
299. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
300. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
301. Scripnic Lilian deputat AUR DA
302. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR PLUS NU
303. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
304. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
305. Solomon Adrian deputat PSD DA
306. Spătaru Elena-Simona senator USR PLUS NU
307. Stan Ioan senator PSD DA
308. Stancu Ionel deputat Minoritati NU
309. Stancu Paul deputat PSD DA
310. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
311. Stănescu Paul senator PSD DA
312. Stănescu Vetuța deputat PNL NU
313. Stângă George-Cătălin deputat PNL NU
314. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
315. Stoian Maria deputat PNL NU
316. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati NU
317. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR Abținere
318. Stoica Diana deputat USR PLUS NU
319. Stoica Elena deputat PSD DA
320. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL NU
321. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
322. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
323. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
324. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
325. Szabó Ödön deputat UDMR NU
326. Șandru Cosmin deputat PNL NU
327. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
328. Șerban Gianina deputat AUR DA
329. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
330. Șișcu George deputat PNL NU
331. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
332. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
333. Șoptică Costel deputat PNL NU
334. Șovăială Constantin deputat PNL NU
335. Ștefan Ion deputat PNL NU
336. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
337. Tanasă Dan deputat AUR DA
338. Tănase Antonel deputat PNL NU
339. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
340. Tătaru Nelu deputat PNL NU
341. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
342. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR PLUS NU
343. Terente Eugen deputat USR PLUS NU
344. Thellmann Christine deputat PNL NU
345. Tîlvăr Angel senator PSD DA
346. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
347. Tobă Francisc deputat - DA
348. Toda Daniel-Liviu deputat USR PLUS NU
349. Todosiu Beniamin deputat USR PLUS NU
350. Toma Ilie deputat PSD DA
351. Toma Vasilică deputat PSD DA
352. Trăilă Cristina deputat PNL NU
353. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
354. Trifan Raoul-Adrian senator USR PLUS NU
355. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
356. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR PLUS NU
357. Turos Lóránd senator UDMR NU
358. Tuță George-Cristian deputat PNL NU
359. Țachianu Marian deputat PSD DA
360. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
361. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
362. Țoiu Oana-Silvia deputat USR PLUS NU
363. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
364. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR PLUS NU
365. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
366. Veștea Mihail senator PNL NU
367. Vexler Silviu deputat Minoritati NU
368. Viașu Cosmin-Cristian senator USR PLUS NU
369. Vicol Costel senator USR PLUS NU
370. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
371. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
372. Vlad Sergiu Cosmin senator USR PLUS NU
373. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL NU
374. Volosatîi Boris deputat AUR DA
375. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
376. Weber Mihai deputat PSD DA
377. Wiener Adrian deputat USR PLUS NU
378. Zakarias Zoltán deputat UDMR NU
379. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
380. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati Abținere
381. Zob Alexandru-Robert senator USR PLUS NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 aprilie 2021, 23:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro