Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 17:30 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 17:30

Subiect vot: Anexa 5 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR PLUS AUR UDMR
- prezenți:373 80 79 52 24 18 16 1 26 35 25 11 6
- voturi pentru (DA):230 - 79 52 - 18 15 - - 35 25 - 6
- voturi împotrivă (NU):142 80 - - 24 - - 1 26 - - 11 -
- abțineri:1 - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Amet Varol deputat Minoritati DA
11. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
14. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR PLUS DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
19. Azamfirei Leonard senator PSD NU
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR PLUS DA
21. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
25. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR PLUS DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
30. Băltărețu Viorel deputat USR PLUS DA
31. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR PLUS DA
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR PLUS DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
40. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
41. Blaga Daniel-Codruț deputat USR PLUS DA
42. Bodea Marius senator USR PLUS DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
44. Bordei Cristian senator USR PLUS DA
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR PLUS DA
47. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
48. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
50. Buican Cristian deputat PNL DA
51. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD NU
52. Bulai Iulian deputat USR PLUS DA
53. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
54. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
55. Burciu Cristina deputat PNL DA
56. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
57. Busuioc Andrei senator AUR NU
58. Buzoianu Diana-Anda deputat USR PLUS DA
59. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
60. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
61. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
62. Cambera Oana-Alexandra deputat USR PLUS DA
63. Carp Gheorghe senator PNL DA
64. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
65. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR NU
66. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD NU
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR PLUS DA
69. Chichirău Cosette-Paula deputat USR PLUS DA
70. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
71. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
72. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
73. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
74. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
75. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
76. Ciornei Radu Tudor deputat USR PLUS DA
77. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
78. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
79. Cîtea Vasile deputat PSD NU
80. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
81. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
82. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
83. Corlățean Titus senator PSD NU
84. Cosma Dorinel senator AUR NU
85. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
86. Crețu Gabriela senator PSD NU
87. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
88. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
89. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD NU
90. Cristian Brian deputat USR PLUS DA
91. Cristina Ioan senator PNL DA
92. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
93. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
94. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
95. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
96. Csoma Botond deputat UDMR DA
97. Cupșa Ioan deputat PNL DA
98. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
99. Dancă Ionel deputat PNL DA
100. Darău Ambrozie-Irineu senator USR PLUS DA
101. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
102. Dăneasă Mircea senator AUR NU
103. Dehelean Silviu deputat USR PLUS DA
104. Deneș Ioan senator PSD NU
105. Dinică Silvia-Monica senator USR PLUS DA
106. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
107. Dogariu Eugen senator PSD NU
108. Dragu Anca Dana senator USR PLUS DA
109. Drancă Andrei-Iulian deputat USR PLUS DA
110. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
111. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
112. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
113. Enachi Raisa deputat AUR NU
114. Farago Petru deputat UDMR DA
115. Fădor Angelica deputat PNL DA
116. Fălcoi Nicu deputat USR PLUS DA
117. Fechet Mircea deputat PNL DA
118. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
119. Feodorov Lucian deputat AUR NU
120. Firea Gabriela senator PSD NU
121. Firu Stela senator PNL DA
122. Florea Daniel deputat PSD NU
123. Florea Oana-Consuela deputat PSD NU
124. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
125. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
126. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
127. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
128. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
129. Gál Károly deputat UDMR DA
130. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
131. Gavrilă Anamaria deputat AUR NU
132. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
133. Genoiu Mihail senator PSD NU
134. Georgescu Laura senator PSD NU
135. Gheba Daniel-Sorin deputat USR PLUS DA
136. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
137. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
138. Ghica Cristian senator USR PLUS DA
139. Giugea Nicolae deputat PNL DA
140. Giurgiu Adrian deputat USR PLUS DA
141. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD NU
142. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
143. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
144. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
145. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
146. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
147. Gudu Michael deputat PNL DA
148. Guran Virgil senator PNL DA
149. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
150. Hangan Andrei senator AUR NU
151. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR PLUS DA
152. Hatos Adrian senator PNL DA
153. Havârneanu Filip deputat USR PLUS DA
154. Hărătău Elena deputat PNL DA
155. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
156. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
157. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
158. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
159. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
160. Ichim Cristian-Paul deputat USR PLUS DA
161. Ilie Victor deputat USR PLUS DA
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
163. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
164. Iordache Ion senator PNL DA
165. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
166. Ivan Dan senator USR PLUS DA
167. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
168. Kelemen Attila deputat UDMR DA
169. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
170. Kiss János deputat PNL DA
171. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
172. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
173. Könczei Csaba deputat UDMR DA
174. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
175. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
176. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
177. Lasca Mihai Ioan deputat AUR NU
178. László Attila senator UDMR DA
179. Lavric Sorin senator AUR NU
180. Lazăr Ion-Marian deputat USR PLUS DA
181. Lazăr Teodor deputat USR PLUS DA
182. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
183. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
184. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR PLUS DA
185. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
186. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
187. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR PLUS DA
188. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
189. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
190. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati Abținere
191. Mang Ioan deputat PSD NU
192. Manta Claudiu deputat PSD NU
193. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
194. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
195. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
196. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
197. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
198. Miftode Marius-Andrei deputat USR PLUS DA
199. Mihail Radu-Mihai senator USR PLUS DA
200. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
201. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
202. Mina Marian deputat PSD NU
203. Mircea Florin deputat PSD NU
204. Mircescu Ion-Narcis senator USR PLUS DA
205. Mirea Siminica senator PSD NU
206. Miruță Radu-Dinel deputat USR PLUS DA
207. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
208. Mîndruță Gheorghiță senator USR PLUS DA
209. Mocioalcă Ion senator PSD NU
210. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
211. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
212. Molnar Ervin deputat PNL DA
213. Molnar Radu-Iulian deputat USR PLUS DA
214. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
215. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR PLUS DA
216. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
217. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
218. Munteanu Remus deputat PSD NU
219. Murariu Oana deputat USR PLUS DA
220. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR PLUS DA
221. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
222. Mutu Gabriel senator PSD NU
223. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
224. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
225. Nagy Vasile deputat AUR NU
226. Nassar Rodica deputat PSD NU
227. Nazare Alexandru senator PNL DA
228. Năcuță Sorin deputat PNL DA
229. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR PLUS DA
230. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
231. Neagu Denisa-Elena deputat USR PLUS DA
232. Neagu Ionuț senator AUR NU
233. Neagu Nicolae senator PNL DA
234. Negoi Eugen-Remus senator USR PLUS DA
235. Niță Nicu deputat PSD NU
236. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
237. Oprinoiu Aurel senator USR PLUS DA
238. Orban Ludovic deputat PNL DA
239. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
240. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
241. Özmen Oana-Marciana deputat USR PLUS DA
242. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
243. Panait Radu deputat USR PLUS DA
244. Pandea Ciprian senator PNL DA
245. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
246. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
247. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
248. Pălărie Ștefan senator USR PLUS DA
249. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
250. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
251. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
252. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
253. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
254. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
255. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
256. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
257. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
258. Polak Tudor deputat PNL DA
259. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR PLUS DA
260. Pop Darius deputat AUR NU
261. Pop Rareș Tudor deputat USR PLUS DA
262. Popa Alexandru deputat PNL DA
263. Popa Maricel senator PSD NU
264. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
265. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
266. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
267. Popescu Ion-Dragoș senator USR PLUS DA
268. Popescu Pavel deputat PNL DA
269. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
270. Popescu Vlad deputat PSD NU
271. Popica Eduard-Andrei deputat PSD NU
272. Postică Andrei senator USR PLUS DA
273. Potecă Vasilica senator PNL DA
274. Poteraș Cosmin-Marian senator USR PLUS DA
275. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
276. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
277. Prună Cristina-Mădălina deputat USR PLUS DA
278. Prunean Alin-Costel deputat USR PLUS DA
279. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
280. Răducanu Sebastian senator PSD NU
281. Rizea Cristina Camelia deputat USR PLUS DA
282. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR PLUS DA
283. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
284. Roșca Mircea deputat PNL DA
285. Rotaru Ion senator PSD NU
286. Rujan Ion-Cristinel senator PSD NU
287. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
288. Sandu Viorica deputat PSD NU
289. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR PLUS DA
290. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
291. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
292. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
293. Scripnic Lilian deputat AUR NU
294. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR PLUS DA
295. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
296. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
297. Solomon Adrian deputat PSD NU
298. Spătaru Elena-Simona senator USR PLUS DA
299. Stan Ioan senator PSD NU
300. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
301. Stancu Paul deputat PSD NU
302. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
303. Stănescu Paul senator PSD NU
304. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
305. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
306. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
307. Stoian Maria deputat PNL DA
308. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
309. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
310. Stoica Diana deputat USR PLUS DA
311. Stoica Elena deputat PSD NU
312. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
313. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
314. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
315. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
316. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
317. Szabó Ödön deputat UDMR DA
318. Șandru Cosmin deputat PNL DA
319. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
320. Șerban Gianina deputat AUR NU
321. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
322. Șișcu George deputat PNL DA
323. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
324. Șoptică Costel deputat PNL DA
325. Șovăială Constantin deputat PNL DA
326. Ștefan Ion deputat PNL DA
327. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
328. Tanasă Dan deputat AUR NU
329. Tănase Antonel deputat PNL DA
330. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
331. Tătaru Nelu deputat PNL DA
332. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
333. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR PLUS DA
334. Terente Eugen deputat USR PLUS DA
335. Thellmann Christine deputat PNL DA
336. Tîlvăr Angel senator PSD NU
337. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
338. Tobă Francisc deputat - NU
339. Toda Daniel-Liviu deputat USR PLUS DA
340. Todosiu Beniamin deputat USR PLUS DA
341. Toma Ilie deputat PSD NU
342. Toma Vasilică deputat PSD NU
343. Trăilă Cristina deputat PNL DA
344. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
345. Trifan Raoul-Adrian senator USR PLUS DA
346. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
347. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR PLUS DA
348. Turos Lóránd senator UDMR DA
349. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
350. Țachianu Marian deputat PSD NU
351. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
352. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
353. Țoiu Oana-Silvia deputat USR PLUS DA
354. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
355. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR PLUS DA
356. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
357. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
358. Veștea Mihail senator PNL DA
359. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
360. Viașu Cosmin-Cristian senator USR PLUS DA
361. Vicol Costel senator USR PLUS DA
362. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
363. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
364. Vlad Sergiu Cosmin senator USR PLUS DA
365. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
366. Volosatîi Boris deputat AUR NU
367. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
368. Weber Mihai deputat PSD NU
369. Wiener Adrian deputat USR PLUS DA
370. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
371. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
372. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
373. Zob Alexandru-Robert senator USR PLUS DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 8:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro