Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 18:23 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 18:23

Subiect vot: Anexa 10 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR PLUS AUR UDMR
- prezenți:390 87 87 49 22 17 13 35 37 25 11 7
- voturi pentru (DA):234 - 87 49 - 17 13 - 36 25 - 7
- voturi împotrivă (NU):155 87 - - 22 - - 35 1 - 10 -
- abțineri:1 - - - - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Amet Varol deputat Minoritati DA
10. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
11. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
14. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
15. Antal István-Loránt senator UDMR DA
16. Apostol Alin-Gabriel deputat USR PLUS DA
17. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
18. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
19. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
20. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
21. Azamfirei Leonard senator PSD NU
22. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
23. Badea Mihai-Alexandru deputat USR PLUS DA
24. Balan Ioan deputat PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
26. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
27. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
28. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
29. Barbu Costel deputat PNL DA
30. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
31. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
32. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
33. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
34. Băltărețu Viorel deputat USR PLUS DA
35. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
36. Bende Sándor deputat UDMR DA
37. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad deputat USR PLUS DA
39. Berea Cristinel-Gabriel senator USR PLUS DA
40. Bica Dănuț senator PNL DA
41. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
42. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
43. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
44. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
45. Blaga Daniel-Codruț deputat USR PLUS DA
46. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
47. Bodea Marius senator USR PLUS DA
48. Bordei Cristian senator USR PLUS DA
49. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
50. Botez Mihai-Cătălin deputat USR PLUS DA
51. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
52. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
54. Buican Cristian deputat PNL DA
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD NU
56. Bulai Iulian deputat USR PLUS DA
57. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
58. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
59. Burciu Cristina deputat PNL DA
60. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
61. Busuioc Andrei senator AUR NU
62. Buzoianu Diana-Anda deputat USR PLUS DA
63. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
64. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
65. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
66. Cambera Oana-Alexandra deputat USR PLUS DA
67. Carp Gheorghe senator PNL DA
68. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
69. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD NU
70. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR NU
71. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD NU
72. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
73. Cernic Sebastian senator USR PLUS DA
74. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
75. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
76. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
77. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
78. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
79. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
80. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
81. Ciornei Radu Tudor deputat USR PLUS DA
82. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
83. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
84. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
85. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
86. Cîtea Vasile deputat PSD NU
87. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
88. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
89. Constantin Daniel deputat PNL DA
90. Cosma Dorinel senator AUR NU
91. Costea Adrian senator AUR Abținere
92. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
93. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
94. Crețu Gabriela senator PSD NU
95. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
96. Cristian Brian deputat USR PLUS DA
97. Cristina Ioan senator PNL DA
98. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
99. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
100. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
101. Csoma Botond deputat UDMR DA
102. Cupșa Ioan deputat PNL DA
103. Dancă Ionel deputat PNL DA
104. Darău Ambrozie-Irineu senator USR PLUS DA
105. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
106. Dehelean Silviu deputat USR PLUS DA
107. Deneș Ioan senator PSD NU
108. Dinică Silvia-Monica senator USR PLUS DA
109. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
110. Dîncu Vasile senator PSD NU
111. Dogariu Eugen senator PSD NU
112. Dragu Anca Dana senator USR PLUS DA
113. Drancă Andrei-Iulian deputat USR PLUS DA
114. Drulă Cătălin deputat USR PLUS DA
115. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
116. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
117. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
118. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
119. Enachi Raisa deputat AUR NU
120. Farago Petru deputat UDMR DA
121. Fădor Angelica deputat PNL DA
122. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
123. Fălcoi Nicu deputat USR PLUS DA
124. Fechet Mircea deputat PNL DA
125. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
126. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
127. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
128. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
129. Firu Stela senator PNL DA
130. Florea Daniel deputat PSD NU
131. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
132. Floroiu Ionel deputat PSD NU
133. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
134. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
135. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
136. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
137. Gál Károly deputat UDMR DA
138. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
139. Gavrilă Anamaria deputat AUR NU
140. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
141. Genoiu Mihail senator PSD NU
142. Georgescu Laura senator PSD NU
143. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
144. Gheba Daniel-Sorin deputat USR PLUS DA
145. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
146. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
147. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
148. Ghica Cristian senator USR PLUS DA
149. Giugea Nicolae deputat PNL DA
150. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD NU
151. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
152. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
153. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
154. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
155. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
156. Gudu Michael deputat PNL DA
157. Guran Virgil senator PNL DA
158. Halici Nicușor deputat PSD NU
159. Hangan Andrei senator AUR NU
160. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR PLUS DA
161. Hatos Adrian senator PNL DA
162. Havârneanu Filip deputat USR PLUS DA
163. Hărătău Elena deputat PNL DA
164. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
165. Humelnicu Marius senator PSD NU
166. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
167. Huțu Alexandra deputat PSD NU
168. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
169. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
170. Ichim Cristian-Paul deputat USR PLUS DA
171. Ilie Victor deputat USR PLUS DA
172. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
173. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
174. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
175. Ionescu George deputat PNL DA
176. Iordache Ion senator PNL DA
177. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
178. Ivan Dan senator USR PLUS DA
179. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
180. Kelemen Attila deputat UDMR DA
181. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
182. Kiss János deputat PNL DA
183. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
184. Könczei Csaba deputat UDMR DA
185. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
186. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
187. László Attila senator UDMR DA
188. Lavric Sorin senator AUR NU
189. Lazăr Ion-Marian deputat USR PLUS DA
190. Lazăr Teodor deputat USR PLUS DA
191. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
192. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
193. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR PLUS DA
194. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
195. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR PLUS DA
196. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
197. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
198. Mang Ioan deputat PSD NU
199. Manta Claudiu deputat PSD NU
200. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
201. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
202. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
203. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
204. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
205. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
206. Miftode Marius-Andrei deputat USR PLUS DA
207. Mihail Radu-Mihai senator USR PLUS DA
208. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
209. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
210. Mina Marian deputat PSD NU
211. Mircea Florin deputat PSD NU
212. Mircescu Ion-Narcis senator USR PLUS DA
213. Mirea Siminica senator PSD NU
214. Miruță Radu-Dinel deputat USR PLUS DA
215. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
216. Mîndruță Gheorghiță senator USR PLUS DA
217. Mocioalcă Ion senator PSD NU
218. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
219. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
220. Molnar Ervin deputat PNL DA
221. Molnar Radu-Iulian deputat USR PLUS DA
222. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
223. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
224. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
225. Munteanu Remus deputat PSD NU
226. Murariu Oana deputat USR PLUS DA
227. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
228. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR PLUS DA
229. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
230. Mutu Gabriel senator PSD NU
231. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
232. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
233. Nassar Rodica deputat PSD NU
234. Nazare Alexandru senator PNL NU
235. Năcuță Sorin deputat PNL DA
236. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR PLUS DA
237. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
238. Neagu Denisa-Elena deputat USR PLUS DA
239. Neagu Ionuț senator AUR NU
240. Neagu Nicolae senator PNL DA
241. Neață Eugen deputat PSD NU
242. Nechita Aurel deputat PSD NU
243. Negoi Eugen-Remus senator USR PLUS DA
244. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
245. Niță Nicu deputat PSD NU
246. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
247. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
248. Oprinoiu Aurel senator USR PLUS DA
249. Orban Ludovic deputat PNL DA
250. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
251. Özmen Oana-Marciana deputat USR PLUS DA
252. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
253. Panait Radu deputat USR PLUS DA
254. Pandea Ciprian senator PNL DA
255. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
256. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
257. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
258. Pălărie Ștefan senator USR PLUS DA
259. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
260. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
261. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
262. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
263. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
264. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
265. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
266. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
267. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
268. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
269. Polak Tudor deputat PNL DA
270. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR PLUS DA
271. Pop Darius deputat AUR NU
272. Pop Rareș Tudor deputat USR PLUS DA
273. Popa Alexandru deputat PNL DA
274. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
275. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
276. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
277. Popescu Ion-Dragoș senator USR PLUS DA
278. Popescu Pavel deputat PNL DA
279. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
280. Popescu Vlad deputat PSD NU
281. Popica Eduard-Andrei deputat PSD NU
282. Postică Andrei senator USR PLUS DA
283. Potecă Vasilica senator PNL DA
284. Poteraș Cosmin-Marian senator USR PLUS DA
285. Predescu Ana-Loredana deputat PSD NU
286. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
287. Presură Alexandra deputat PSD NU
288. Prioteasa Ion senator PSD NU
289. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
290. Prună Cristina-Mădălina deputat USR PLUS DA
291. Prunean Alin-Costel deputat USR PLUS DA
292. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
293. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
294. Rafila Alexandru deputat PSD NU
295. Răducanu Sebastian senator PSD NU
296. Rizea Cristina Camelia deputat USR PLUS DA
297. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR PLUS DA
298. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
299. Roman Nicolae deputat AUR NU
300. Romașcanu Lucian senator PSD NU
301. Roșca Mircea deputat PNL DA
302. Rotaru Ion senator PSD NU
303. Rujan Dumitru deputat PNL DA
304. Rujan Ion-Cristinel senator PSD NU
305. Sandu Viorica deputat PSD NU
306. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR PLUS DA
307. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
308. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
309. Scarlat George senator PNL DA
310. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
311. Scripnic Lilian deputat AUR NU
312. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR PLUS DA
313. Seres Dénes deputat UDMR DA
314. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
315. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
316. Solomon Adrian deputat PSD NU
317. Spătaru Elena-Simona senator USR PLUS DA
318. Stan Ioan senator PSD NU
319. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
320. Stancu Paul deputat PSD NU
321. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
322. Stănescu Paul senator PSD NU
323. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
324. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
325. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
326. Stoian Maria deputat PNL DA
327. Stoica Diana deputat USR PLUS DA
328. Stoica Elena deputat PSD NU
329. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
330. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
331. Stroe Felix senator PSD NU
332. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
333. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
334. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
335. Szabó Ödön deputat UDMR DA
336. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
337. Șerban Gianina deputat AUR NU
338. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
339. Șișcu George deputat PNL DA
340. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
341. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
342. Șoptică Costel deputat PNL DA
343. Șovăială Constantin deputat PNL DA
344. Ștefan Ion deputat PNL DA
345. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
346. Tanasă Dan deputat AUR NU
347. Tánczos Barna senator UDMR DA
348. Tănase Antonel deputat PNL DA
349. Tătaru Nelu deputat PNL DA
350. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
351. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR PLUS DA
352. Terente Eugen deputat USR PLUS DA
353. Thellmann Christine deputat PNL DA
354. Tîlvăr Angel senator PSD NU
355. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
356. Toda Daniel-Liviu deputat USR PLUS DA
357. Todosiu Beniamin deputat USR PLUS DA
358. Toma Ilie deputat PSD NU
359. Toma Vasilică deputat PSD NU
360. Trăilă Cristina deputat PNL DA
361. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
362. Trifan Raoul-Adrian senator USR PLUS DA
363. Trufin Lucian senator PSD NU
364. Tudorache Daniel deputat PSD NU
365. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
366. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR PLUS DA
367. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
368. Țachianu Marian deputat PSD NU
369. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
370. Țoiu Oana-Silvia deputat USR PLUS DA
371. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR PLUS DA
372. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
373. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
374. Veștea Mihail senator PNL DA
375. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
376. Viașu Cosmin-Cristian senator USR PLUS DA
377. Vicol Costel senator USR PLUS DA
378. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
379. Vlad Sergiu Cosmin senator USR PLUS DA
380. Vlașin Sorin senator PSD NU
381. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
382. Volosatîi Boris deputat AUR NU
383. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
384. Weber Mihai deputat PSD NU
385. Wiener Adrian deputat USR PLUS DA
386. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
387. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
388. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
389. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
390. Zob Alexandru-Robert senator USR PLUS DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 3:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro