Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 18:39 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 18:39

Subiect vot: Pl 110/2021 - timp dezbateri generale
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR PLUS AUR UDMR
- prezenți:362 87 81 46 16 18 16 29 30 23 10 6
- voturi pentru (DA):348 84 81 46 14 18 16 25 30 23 5 6
- voturi împotrivă (NU):9 2 - - 1 - - 2 - - 4 -
- abțineri:5 1 - - 1 - - 2 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
13. Andronache Gabriel deputat PNL DA
14. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR PLUS DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR PLUS DA
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR PLUS DA
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR PLUS DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
40. Blaga Daniel-Codruț deputat USR PLUS DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
42. Bodea Marius senator USR PLUS DA
43. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
44. Bordei Cristian senator USR PLUS DA
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR PLUS DA
47. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buican Cristian deputat PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bulai Iulian deputat USR PLUS DA
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
53. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
54. Burciu Cristina deputat PNL DA
55. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
56. Busuioc Andrei senator AUR NU
57. Buzoianu Diana-Anda deputat USR PLUS DA
58. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
59. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
60. Cambera Oana-Alexandra deputat USR PLUS DA
61. Carp Gheorghe senator PNL DA
62. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
63. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
64. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
65. Cernic Sebastian senator USR PLUS DA
66. Chelaru Mircia deputat AUR DA
67. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
68. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
69. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
70. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
71. Ciornei Radu Tudor deputat USR PLUS DA
72. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
73. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
74. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
75. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
76. Cîtea Vasile deputat PSD DA
77. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
78. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
79. Constantin Daniel deputat PNL DA
80. Cosma Dorinel senator AUR DA
81. Costea Adrian senator AUR Abținere
82. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
83. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
84. Crețu Gabriela senator PSD DA
85. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
86. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
87. Cristian Brian deputat USR PLUS DA
88. Cristina Ioan senator PNL DA
89. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
90. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
91. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
92. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cupșa Ioan deputat PNL DA
96. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
97. Dancă Ionel deputat PNL DA
98. Darău Ambrozie-Irineu senator USR PLUS DA
99. Dăneasă Mircea senator AUR DA
100. Dehelean Silviu deputat USR PLUS DA
101. Deneș Ioan senator PSD DA
102. Dinică Silvia-Monica senator USR PLUS DA
103. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
104. Dîncu Vasile senator PSD DA
105. Dragu Anca Dana senator USR PLUS DA
106. Drancă Andrei-Iulian deputat USR PLUS DA
107. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
108. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
109. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
110. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
111. Farago Petru deputat UDMR DA
112. Fădor Angelica deputat PNL DA
113. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
114. Fălcoi Nicu deputat USR PLUS DA
115. Fechet Mircea deputat PNL DA
116. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
117. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
118. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
119. Firu Stela senator PNL DA
120. Florea Daniel deputat PSD DA
121. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
122. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
123. Floroiu Ionel deputat PSD DA
124. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
125. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
126. Gál Károly deputat UDMR DA
127. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
128. Gavrilă Anamaria deputat AUR NU
129. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
130. Genoiu Mihail senator PSD NU
131. Georgescu Laura senator PSD DA
132. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
133. Gheba Daniel-Sorin deputat USR PLUS DA
134. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
135. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
136. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
137. Ghica Cristian senator USR PLUS DA
138. Giugea Nicolae deputat PNL DA
139. Giurgiu Adrian deputat USR PLUS DA
140. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
141. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
142. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
143. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
144. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
145. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
146. Gudu Michael deputat PNL DA
147. Guran Virgil senator PNL DA
148. Halici Nicușor deputat PSD DA
149. Hangan Andrei senator AUR NU
150. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR PLUS DA
151. Hatos Adrian senator PNL DA
152. Havârneanu Filip deputat USR PLUS DA
153. Hărătău Elena deputat PNL DA
154. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
155. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
156. Humelnicu Marius senator PSD DA
157. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
158. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
159. Ichim Cristian-Paul deputat USR PLUS DA
160. Ilie Victor deputat USR PLUS DA
161. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
163. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
164. Ion Stelian-Cristian deputat USR PLUS DA
165. Ionescu George deputat PNL DA
166. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
167. Ivan Dan senator USR PLUS DA
168. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
169. Kelemen Attila deputat UDMR DA
170. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
171. Kiss János deputat PNL DA
172. Könczei Csaba deputat UDMR DA
173. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
174. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
175. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
176. László Attila senator UDMR DA
177. Lavric Sorin senator AUR DA
178. Lazăr Teodor deputat USR PLUS DA
179. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
180. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
181. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR PLUS DA
182. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
183. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
184. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR PLUS DA
185. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
186. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
187. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
188. Mang Ioan deputat PSD DA
189. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
190. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
191. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
192. Miftode Marius-Andrei deputat USR PLUS DA
193. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
194. Mihail Radu-Mihai senator USR PLUS DA
195. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
196. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
197. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
198. Mircea Florin deputat PSD DA
199. Mircescu Ion-Narcis senator USR PLUS DA
200. Mirea Siminica senator PSD DA
201. Miruță Radu-Dinel deputat USR PLUS DA
202. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
203. Mîndruță Gheorghiță senator USR PLUS DA
204. Mocioalcă Ion senator PSD DA
205. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
206. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
207. Molnar Ervin deputat PNL DA
208. Molnar Radu-Iulian deputat USR PLUS DA
209. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
210. Munteanu Remus deputat PSD DA
211. Murariu Oana deputat USR PLUS DA
212. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
213. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR PLUS DA
214. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
215. Mutu Gabriel senator PSD Abținere
216. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
217. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
218. Nagy Vasile deputat AUR DA
219. Nassar Rodica deputat PSD DA
220. Nazare Alexandru senator PNL DA
221. Năcuță Sorin deputat PNL DA
222. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR PLUS DA
223. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
224. Neagu Denisa-Elena deputat USR PLUS DA
225. Neagu Ionuț senator AUR DA
226. Neață Eugen deputat PSD DA
227. Nechita Aurel deputat PSD DA
228. Negoi Eugen-Remus senator USR PLUS DA
229. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
230. Niță Nicu deputat PSD DA
231. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
232. Oprinoiu Aurel senator USR PLUS DA
233. Orban Ludovic deputat PNL DA
234. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
235. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
236. Özmen Oana-Marciana deputat USR PLUS DA
237. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
238. Panait Radu deputat USR PLUS DA
239. Pandea Ciprian senator PNL DA
240. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
241. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
242. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
243. Pălărie Ștefan senator USR PLUS DA
244. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
245. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
246. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
247. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
248. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
249. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
250. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
251. Polak Tudor deputat PNL DA
252. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR PLUS DA
253. Pop Darius deputat AUR DA
254. Pop Rareș Tudor deputat USR PLUS DA
255. Popa Alexandru deputat PNL DA
256. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
257. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
258. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
259. Popescu Pavel deputat PNL DA
260. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
261. Popescu Vlad deputat PSD DA
262. Postică Andrei senator USR PLUS DA
263. Potecă Vasilica senator PNL DA
264. Poteraș Cosmin-Marian senator USR PLUS DA
265. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
266. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
267. Presură Alexandra deputat PSD DA
268. Prună Cristina-Mădălina deputat USR PLUS DA
269. Prunean Alin-Costel deputat USR PLUS DA
270. Puiu Ovidiu senator PSD DA
271. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR Abținere
272. Rafila Alexandru deputat PSD DA
273. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
274. Răducanu Sebastian senator PSD DA
275. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR PLUS DA
276. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
277. Roman Nicolae deputat AUR DA
278. Romașcanu Lucian senator PSD Abținere
279. Roșca Mircea deputat PNL DA
280. Rujan Dumitru deputat PNL DA
281. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
282. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
283. Scarlat George senator PNL DA
284. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
285. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR PLUS DA
286. Seres Dénes deputat UDMR DA
287. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
288. Solomon Adrian deputat PSD DA
289. Spătaru Elena-Simona senator USR PLUS DA
290. Stan Ioan senator PSD DA
291. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
292. Stancu Paul deputat PSD DA
293. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
294. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
295. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
296. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
297. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
298. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
299. Stoica Diana deputat USR PLUS DA
300. Stoica Elena deputat PSD DA
301. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
302. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
303. Stroe Felix senator PSD DA
304. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
305. Szabó Ödön deputat UDMR DA
306. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
307. Șerban Gianina deputat AUR DA
308. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
309. Șișcu George deputat PNL DA
310. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
311. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
312. Șoptică Costel deputat PNL DA
313. Șovăială Constantin deputat PNL DA
314. Ștefan Ion deputat PNL DA
315. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
316. Tánczos Barna senator UDMR DA
317. Tănase Antonel deputat PNL DA
318. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
319. Tătaru Nelu deputat PNL DA
320. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR PLUS DA
321. Terente Eugen deputat USR PLUS DA
322. Thellmann Christine deputat PNL DA
323. Tîlvăr Angel senator PSD DA
324. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
325. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
326. Toda Daniel-Liviu deputat USR PLUS DA
327. Todosiu Beniamin deputat USR PLUS DA
328. Toma Ilie deputat PSD DA
329. Toma Vasilică deputat PSD DA
330. Trăilă Cristina deputat PNL DA
331. Trifan Raoul-Adrian senator USR PLUS DA
332. Trufin Lucian senator PSD DA
333. Tudorache Daniel deputat PSD DA
334. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
335. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR PLUS DA
336. Tușa Adriana Diana deputat PSD Abținere
337. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
338. Țachianu Marian deputat PSD DA
339. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
340. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
341. Țoiu Oana-Silvia deputat USR PLUS DA
342. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
343. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
344. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
345. Veștea Mihail senator PNL DA
346. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
347. Viașu Cosmin-Cristian senator USR PLUS DA
348. Vicol Costel senator USR PLUS DA
349. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
350. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
351. Vlad Sergiu Cosmin senator USR PLUS DA
352. Vlașin Sorin senator PSD DA
353. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
354. Volosatîi Boris deputat AUR DA
355. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
356. Weber Mihai deputat PSD DA
357. Wiener Adrian deputat USR PLUS DA
358. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
359. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
360. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
361. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
362. Zob Alexandru-Robert senator USR PLUS DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 aprilie 2021, 1:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro