Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:36 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:36

Subiect vot: Pl 110/2021 - Sectiunea a 2-a
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR PLUS AUR UDMR
- prezenți:367 92 84 53 - 20 17 30 37 25 - 9
- voturi pentru (DA):246 1 84 53 - 20 17 - 37 25 - 9
- voturi împotrivă (NU):120 91 - - - - - 29 - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR PLUS DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD NU
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR PLUS DA
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR PLUS DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
30. Băltărețu Viorel deputat USR PLUS DA
31. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR PLUS DA
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR PLUS DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
39. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
40. Blaga Daniel-Codruț deputat USR PLUS DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
42. Bodea Marius senator USR PLUS DA
43. Bodog Florian-Dorel senator PSD NU
44. Bordei Cristian senator USR PLUS DA
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR PLUS DA
47. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
51. Buican Cristian deputat PNL DA
52. Bulai Iulian deputat USR PLUS DA
53. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
54. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
55. Burciu Cristina deputat PNL DA
56. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
57. Buzoianu Diana-Anda deputat USR PLUS DA
58. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
59. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
60. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
61. Cambera Oana-Alexandra deputat USR PLUS DA
62. Carp Gheorghe senator PNL DA
63. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
64. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD NU
65. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
66. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
67. Cernic Sebastian senator USR PLUS DA
68. Chichirău Cosette-Paula deputat USR PLUS DA
69. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
70. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
71. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
72. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
73. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
74. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
75. Ciornei Radu Tudor deputat USR PLUS DA
76. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
77. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
78. Cîtea Vasile deputat PSD NU
79. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
80. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
81. Constantin Daniel deputat PNL DA
82. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
83. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
84. Crețu Gabriela senator PSD NU
85. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
86. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
87. Cristian Brian deputat USR PLUS DA
88. Cristina Ioan senator PNL DA
89. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
90. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
91. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
92. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cupșa Ioan deputat PNL DA
96. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
97. Dancă Ionel deputat PNL DA
98. Darău Ambrozie-Irineu senator USR PLUS DA
99. Dehelean Silviu deputat USR PLUS DA
100. Deneș Ioan senator PSD NU
101. Dinică Silvia-Monica senator USR PLUS DA
102. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
103. Dragu Anca Dana senator USR PLUS DA
104. Drancă Andrei-Iulian deputat USR PLUS DA
105. Drulă Cătălin deputat USR PLUS DA
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
107. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
108. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
110. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
111. Farago Petru deputat UDMR DA
112. Fădor Angelica deputat PNL DA
113. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
114. Fălcoi Nicu deputat USR PLUS DA
115. Fechet Mircea deputat PNL DA
116. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
117. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
118. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
119. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
120. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
121. Firu Stela senator PNL DA
122. Florea Daniel deputat PSD NU
123. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
124. Floroiu Ionel deputat PSD NU
125. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
126. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
127. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD Abținere
128. Gál Károly deputat UDMR DA
129. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
130. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
131. Georgescu Laura senator PSD NU
132. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
133. Gheba Daniel-Sorin deputat USR PLUS DA
134. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
135. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
136. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
137. Ghica Cristian senator USR PLUS DA
138. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD NU
139. Giugea Nicolae deputat PNL DA
140. Giurgiu Adrian deputat USR PLUS DA
141. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
142. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
143. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
144. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
145. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
146. Gudu Michael deputat PNL DA
147. Guran Virgil senator PNL DA
148. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
149. Halici Nicușor deputat PSD DA
150. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR PLUS DA
151. Hatos Adrian senator PNL DA
152. Havârneanu Filip deputat USR PLUS DA
153. Hărătău Elena deputat PNL DA
154. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
155. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
156. Humelnicu Marius senator PSD NU
157. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
158. Huțu Alexandra deputat PSD NU
159. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
160. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
161. Ichim Cristian-Paul deputat USR PLUS DA
162. Ilie Victor deputat USR PLUS DA
163. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
164. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
165. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
166. Ion Stelian-Cristian deputat USR PLUS DA
167. Ionescu George deputat PNL DA
168. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
169. Ivan Dan senator USR PLUS DA
170. Kelemen Attila deputat UDMR DA
171. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
172. Kiss János deputat PNL DA
173. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
178. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lazăr Ion-Marian deputat USR PLUS DA
181. Lazăr Teodor deputat USR PLUS DA
182. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
183. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
184. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR PLUS DA
185. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
186. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
187. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR PLUS DA
188. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
189. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
190. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
191. Mang Ioan deputat PSD NU
192. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
193. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
194. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
195. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
196. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
197. Miftode Marius-Andrei deputat USR PLUS DA
198. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
199. Mihail Radu-Mihai senator USR PLUS DA
200. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
201. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
202. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
203. Mina Marian deputat PSD NU
204. Mircea Florin deputat PSD NU
205. Mircescu Ion-Narcis senator USR PLUS DA
206. Mirea Siminica senator PSD NU
207. Miruță Radu-Dinel deputat USR PLUS DA
208. Mîndruță Gheorghiță senator USR PLUS DA
209. Mocioalcă Ion senator PSD NU
210. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
211. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
212. Molnar Ervin deputat PNL DA
213. Molnar Radu-Iulian deputat USR PLUS DA
214. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
215. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR PLUS DA
216. Munteanu Remus deputat PSD NU
217. Murariu Oana deputat USR PLUS DA
218. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
219. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR PLUS DA
220. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
221. Mutu Gabriel senator PSD NU
222. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
223. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
224. Nassar Rodica deputat PSD NU
225. Nazare Alexandru senator PNL DA
226. Năcuță Sorin deputat PNL DA
227. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
228. Neagu Denisa-Elena deputat USR PLUS DA
229. Neagu Nicolae senator PNL DA
230. Neață Eugen deputat PSD NU
231. Nechita Aurel deputat PSD NU
232. Negoi Eugen-Remus senator USR PLUS DA
233. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
234. Oprinoiu Aurel senator USR PLUS DA
235. Orban Ludovic deputat PNL DA
236. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
237. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
238. Özmen Oana-Marciana deputat USR PLUS DA
239. Panait Radu deputat USR PLUS DA
240. Pandea Ciprian senator PNL DA
241. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
242. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
243. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
244. Pălărie Ștefan senator USR PLUS DA
245. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
246. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
247. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
248. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
249. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
250. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
251. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
252. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
253. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR PLUS DA
254. Pop Rareș Tudor deputat USR PLUS DA
255. Popa Alexandru deputat PNL DA
256. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
257. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
258. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
259. Popescu Ion-Dragoș senator USR PLUS DA
260. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
261. Popescu Vlad deputat PSD NU
262. Postică Andrei senator USR PLUS DA
263. Potecă Vasilica senator PNL DA
264. Poteraș Cosmin-Marian senator USR PLUS DA
265. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
266. Presură Alexandra deputat PSD NU
267. Prioteasa Ion senator PSD NU
268. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
269. Prună Cristina-Mădălina deputat USR PLUS DA
270. Prunean Alin-Costel deputat USR PLUS DA
271. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
272. Puiu Ovidiu senator PSD NU
273. Rafila Alexandru deputat PSD NU
274. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
275. Rizea Cristina Camelia deputat USR PLUS DA
276. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR PLUS DA
277. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
278. Romașcanu Lucian senator PSD NU
279. Roșca Mircea deputat PNL DA
280. Rujan Dumitru deputat PNL DA
281. Sandu Viorica deputat PSD NU
282. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR PLUS DA
283. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
284. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
285. Scarlat George senator PNL DA
286. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
287. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR PLUS DA
288. Seres Dénes deputat UDMR DA
289. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
290. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
291. Solomon Adrian deputat PSD NU
292. Spătaru Elena-Simona senator USR PLUS DA
293. Stan Ioan senator PSD NU
294. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
295. Stancu Paul deputat PSD NU
296. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
297. Stănescu Paul senator PSD NU
298. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
299. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
300. Stoian Maria deputat PNL DA
301. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
302. Stoica Diana deputat USR PLUS DA
303. Stoica Elena deputat PSD NU
304. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
305. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
306. Stroe Felix senator PSD NU
307. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
308. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
309. Szabó Ödön deputat UDMR DA
310. Șandru Cosmin deputat PNL DA
311. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
312. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
313. Șișcu George deputat PNL DA
314. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
315. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
316. Șoptică Costel deputat PNL DA
317. Șovăială Constantin deputat PNL DA
318. Ștefan Ion deputat PNL DA
319. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
320. Tánczos Barna senator UDMR DA
321. Tănase Antonel deputat PNL DA
322. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
323. Tătaru Nelu deputat PNL DA
324. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR PLUS DA
325. Terente Eugen deputat USR PLUS DA
326. Thellmann Christine deputat PNL DA
327. Tîlvăr Angel senator PSD NU
328. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
329. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
330. Toda Daniel-Liviu deputat USR PLUS DA
331. Todosiu Beniamin deputat USR PLUS DA
332. Toma Ilie deputat PSD NU
333. Toma Vasilică deputat PSD NU
334. Trăilă Cristina deputat PNL DA
335. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
336. Trifan Raoul-Adrian senator USR PLUS DA
337. Tudorache Daniel deputat PSD NU
338. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
339. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR PLUS DA
340. Turcan Raluca deputat PNL DA
341. Turos Lóránd senator UDMR DA
342. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
343. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
344. Țachianu Marian deputat PSD NU
345. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
346. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
347. Țoiu Oana-Silvia deputat USR PLUS DA
348. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
349. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR PLUS DA
350. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
351. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
352. Veștea Mihail senator PNL DA
353. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
354. Viașu Cosmin-Cristian senator USR PLUS DA
355. Vicol Costel senator USR PLUS DA
356. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
357. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
358. Vlad Sergiu Cosmin senator USR PLUS DA
359. Vlașin Sorin senator PSD NU
360. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
361. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
362. Weber Mihai deputat PSD NU
363. Wiener Adrian deputat USR PLUS DA
364. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
365. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
366. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
367. Zob Alexandru-Robert senator USR PLUS DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 aprilie 2021, 0:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro