Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:40 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:40

Subiect vot: Pl 110/2021 - art.18
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:374 95 85 51 - 20 17 35 37 25 - 9
- voturi pentru (DA):244 - 85 51 - 20 17 - 37 25 - 9
- voturi împotrivă (NU):130 95 - - - - - 35 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD NU
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
28. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
29. Barna Ilie Dan deputat USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
32. Băltărețu Viorel deputat USR DA
33. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
34. Bende Sándor deputat UDMR DA
35. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
37. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
41. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
42. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
43. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
44. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
45. Bodea Marius senator USR DA
46. Bodog Florian-Dorel senator PSD NU
47. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
48. Bordei Cristian senator USR DA
49. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
50. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
51. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
52. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
54. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
55. Buican Cristian deputat PNL DA
56. Bulai Iulian deputat USR DA
57. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
58. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
59. Burciu Cristina deputat PNL DA
60. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
62. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
63. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
64. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
65. Carp Gheorghe senator PNL DA
66. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR DA
69. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
71. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
76. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
77. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
78. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
79. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
80. Cîtea Vasile deputat PSD NU
81. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
82. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
83. Constantin Daniel deputat PNL DA
84. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
85. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
86. Crețu Gabriela senator PSD NU
87. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
88. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
89. Cristian Brian deputat USR DA
90. Cristina Ioan senator PNL DA
91. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
92. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
93. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
94. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
95. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
96. Csoma Botond deputat UDMR DA
97. Cupșa Ioan deputat PNL DA
98. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
99. Dancă Ionel deputat PNL DA
100. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
101. Dehelean Silviu deputat USR DA
102. Deneș Ioan senator PSD NU
103. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
104. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
105. Dogariu Eugen senator PSD NU
106. Dragu Anca Dana senator USR DA
107. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
108. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
109. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
110. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
111. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
112. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
113. Farago Petru deputat UDMR DA
114. Fădor Angelica deputat PNL DA
115. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
116. Fălcoi Nicu deputat USR DA
117. Fechet Mircea deputat PNL DA
118. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
119. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
120. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
121. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
122. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
123. Firu Stela senator PNL DA
124. Florea Daniel deputat PSD NU
125. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
126. Floroiu Ionel deputat PSD NU
127. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
128. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
129. Gál Károly deputat UDMR DA
130. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
131. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
132. Georgescu Laura senator PSD NU
133. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
134. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
135. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
136. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
137. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
138. Ghica Cristian senator USR DA
139. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD NU
140. Giugea Nicolae deputat PNL DA
141. Giurgiu Adrian deputat USR DA
142. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
143. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
144. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
145. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
146. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
147. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
148. Gudu Michael deputat PNL DA
149. Guran Virgil senator PNL DA
150. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
151. Halici Nicușor deputat PSD NU
152. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
153. Havârneanu Filip deputat USR DA
154. Hărătău Elena deputat PNL DA
155. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
156. Humelnicu Marius senator PSD NU
157. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
158. Huțu Alexandra deputat PSD NU
159. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
160. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
161. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
162. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
163. Ilie Victor deputat USR DA
164. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
165. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
166. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
167. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
168. Ionescu George deputat PNL DA
169. Iordache Ion senator PNL DA
170. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
171. Ivan Dan senator USR DA
172. Kelemen Attila deputat UDMR DA
173. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
174. Kiss János deputat PNL DA
175. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
176. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
177. Könczei Csaba deputat UDMR DA
178. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
179. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
180. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
181. László Attila senator UDMR DA
182. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
183. Lazăr Teodor deputat USR DA
184. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
185. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
186. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
187. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
188. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
189. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
190. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
191. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
192. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
193. Mang Ioan deputat PSD NU
194. Manta Claudiu deputat PSD NU
195. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
196. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
197. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
198. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
199. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
200. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
201. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
202. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
203. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
204. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
205. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
206. Mina Marian deputat PSD NU
207. Mircea Florin deputat PSD NU
208. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
209. Mirea Siminica senator PSD NU
210. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
211. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
212. Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
213. Mocioalcă Ion senator PSD NU
214. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
215. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
216. Molnar Ervin deputat PNL DA
217. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
218. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
219. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
220. Munteanu Remus deputat PSD NU
221. Murariu Oana deputat USR DA
222. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
223. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
224. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
225. Mutu Gabriel senator PSD NU
226. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
227. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
228. Nassar Rodica deputat PSD NU
229. Năcuță Sorin deputat PNL DA
230. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
231. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
232. Neagu Nicolae senator PNL DA
233. Neață Eugen deputat PSD NU
234. Nechita Aurel deputat PSD NU
235. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
236. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
237. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
238. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
239. Oprinoiu Aurel senator USR DA
240. Orban Ludovic deputat PNL DA
241. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
242. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
243. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
244. Panait Radu deputat USR DA
245. Pandea Ciprian senator PNL DA
246. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
247. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
248. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
249. Pălărie Ștefan senator USR DA
250. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
251. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
252. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
253. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
254. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
255. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
256. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
257. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
258. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
259. Polak Tudor deputat PNL DA
260. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
261. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
262. Popa Alexandru deputat PNL DA
263. Popa Maricel senator PSD NU
264. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
265. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
266. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
267. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
268. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
269. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD NU
270. Postică Andrei senator USR DA
271. Potecă Vasilica senator PNL DA
272. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
273. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
274. Presură Alexandra deputat PSD NU
275. Prioteasa Ion senator PSD NU
276. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
277. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
278. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
279. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
280. Puiu Ovidiu senator PSD NU
281. Rafila Alexandru deputat PSD NU
282. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
283. Răducanu Sebastian senator PSD NU
284. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
285. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
286. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
287. Romașcanu Lucian senator PSD NU
288. Roșca Mircea deputat PNL DA
289. Rujan Dumitru deputat PNL DA
290. Sandu Viorica deputat PSD NU
291. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
292. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
293. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
294. Scarlat George senator PNL DA
295. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
296. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
297. Seres Dénes deputat UDMR DA
298. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
299. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
300. Solomon Adrian deputat PSD NU
301. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
302. Stan Ioan senator PSD NU
303. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
304. Stancu Paul deputat PSD NU
305. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
306. Stănescu Paul senator PSD NU
307. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
308. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
309. Stoian Maria deputat PNL DA
310. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
311. Stoica Diana deputat USR DA
312. Stoica Elena deputat PSD NU
313. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
314. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
315. Stroe Felix senator PSD NU
316. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
317. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
318. Szabó Ödön deputat UDMR DA
319. Șandru Cosmin deputat PNL DA
320. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
321. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
322. Șișcu George deputat PNL DA
323. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
324. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
325. Șoptică Costel deputat PNL DA
326. Șovăială Constantin deputat PNL DA
327. Ștefan Ion deputat PNL DA
328. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
329. Tánczos Barna senator UDMR DA
330. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
331. Tătaru Nelu deputat PNL DA
332. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
333. Terente Eugen deputat USR DA
334. Thellmann Christine deputat PNL DA
335. Tîlvăr Angel senator PSD NU
336. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
337. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
338. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
339. Toma Ilie deputat PSD NU
340. Toma Vasilică deputat PSD NU
341. Trăilă Cristina deputat PNL DA
342. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
343. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
344. Trufin Lucian senator PSD NU
345. Tudorache Daniel deputat PSD NU
346. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
347. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
348. Turcan Raluca deputat PNL DA
349. Turos Lóránd senator UDMR DA
350. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
351. Țachianu Marian deputat PSD NU
352. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
353. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
354. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
355. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
356. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
357. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
358. Veștea Mihail senator PNL DA
359. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
360. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
361. Vicol Costel senator USR DA
362. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
363. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
364. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
365. Vlașin Sorin senator PSD NU
366. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
367. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
368. Weber Mihai deputat PSD NU
369. Wiener Adrian deputat USR DA
370. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
371. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
372. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
373. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
374. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 20:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro