Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:41 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:41

Subiect vot: Pl 110/2021 - art.20
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:372 94 87 50 - 20 17 33 38 25 - 8
- voturi pentru (DA):244 - 87 49 - 20 17 - 38 25 - 8
- voturi împotrivă (NU):128 94 - 1 - - - 33 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD NU
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
30. Băltărețu Viorel deputat USR DA
31. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
40. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
41. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
43. Bodea Marius senator USR DA
44. Bodog Florian-Dorel senator PSD NU
45. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
46. Bordei Cristian senator USR DA
47. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
49. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
50. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
52. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
53. Buican Cristian deputat PNL DA
54. Bulai Iulian deputat USR DA
55. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
56. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
57. Burciu Cristina deputat PNL DA
58. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
59. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
61. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
62. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
64. Carp Gheorghe senator PNL DA
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR DA
69. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
71. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
76. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
77. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
78. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
79. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
80. Cîtea Vasile deputat PSD NU
81. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
82. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
83. Constantin Daniel deputat PNL DA
84. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
85. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
86. Crețu Gabriela senator PSD NU
87. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
88. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
89. Cristian Brian deputat USR DA
90. Cristina Ioan senator PNL DA
91. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
92. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
93. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
94. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
95. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
96. Csoma Botond deputat UDMR DA
97. Cupșa Ioan deputat PNL DA
98. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
99. Dehelean Silviu deputat USR DA
100. Deneș Ioan senator PSD NU
101. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
102. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
103. Dogariu Eugen senator PSD NU
104. Dragu Anca Dana senator USR DA
105. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
107. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
108. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
110. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
111. Farago Petru deputat UDMR DA
112. Fădor Angelica deputat PNL DA
113. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
114. Fălcoi Nicu deputat USR DA
115. Fechet Mircea deputat PNL DA
116. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
117. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
118. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
119. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
120. Firu Stela senator PNL DA
121. Florea Daniel deputat PSD NU
122. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
123. Floroiu Ionel deputat PSD NU
124. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
125. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
126. Gál Károly deputat UDMR DA
127. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
128. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
129. Georgescu Laura senator PSD NU
130. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
131. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
132. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
133. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
134. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
135. Ghica Cristian senator USR DA
136. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD NU
137. Giugea Nicolae deputat PNL DA
138. Giurgiu Adrian deputat USR DA
139. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
140. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
141. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
142. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
143. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
144. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
145. Gudu Michael deputat PNL DA
146. Guran Virgil senator PNL DA
147. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
148. Halici Nicușor deputat PSD NU
149. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
150. Hatos Adrian senator PNL DA
151. Havârneanu Filip deputat USR DA
152. Hărătău Elena deputat PNL DA
153. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
154. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
155. Humelnicu Marius senator PSD NU
156. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
157. Huțu Alexandra deputat PSD NU
158. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
159. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
160. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
161. Ilie Victor deputat USR DA
162. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
163. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
164. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
165. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
166. Ionescu George deputat PNL DA
167. Iordache Ion senator PNL DA
168. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
169. Ivan Dan senator USR DA
170. Kelemen Attila deputat UDMR DA
171. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
172. Kiss János deputat PNL DA
173. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
178. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
181. Lazăr Teodor deputat USR DA
182. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
183. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
184. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
185. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
186. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
187. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
188. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
189. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
190. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
191. Mang Ioan deputat PSD NU
192. Manta Claudiu deputat PSD NU
193. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
194. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
195. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
196. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
197. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
198. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
199. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
200. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
201. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
202. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
203. Mina Marian deputat PSD NU
204. Mircea Florin deputat PSD NU
205. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
206. Mirea Siminica senator PSD NU
207. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
208. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
209. Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
210. Mocioalcă Ion senator PSD NU
211. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
212. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
213. Molnar Ervin deputat PNL DA
214. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
215. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
216. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
217. Munteanu Remus deputat PSD NU
218. Murariu Oana deputat USR DA
219. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
220. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
221. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
222. Mutu Gabriel senator PSD NU
223. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
224. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
225. Nassar Rodica deputat PSD NU
226. Nazare Alexandru senator PNL DA
227. Năcuță Sorin deputat PNL DA
228. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
229. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
230. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
231. Neagu Nicolae senator PNL DA
232. Neață Eugen deputat PSD NU
233. Nechita Aurel deputat PSD NU
234. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
235. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
236. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
237. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
238. Oprinoiu Aurel senator USR DA
239. Orban Ludovic deputat PNL DA
240. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
241. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
242. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
243. Panait Radu deputat USR DA
244. Pandea Ciprian senator PNL DA
245. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
246. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
247. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
248. Pălărie Ștefan senator USR DA
249. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
250. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
251. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
252. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
253. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
254. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
255. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
256. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
257. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
258. Polak Tudor deputat PNL DA
259. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
260. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
261. Popa Maricel senator PSD NU
262. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
263. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
264. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
265. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
266. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
267. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD NU
268. Postică Andrei senator USR DA
269. Potecă Vasilica senator PNL DA
270. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
271. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
272. Presură Alexandra deputat PSD NU
273. Prioteasa Ion senator PSD NU
274. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
275. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
276. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
277. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
278. Puiu Ovidiu senator PSD NU
279. Rafila Alexandru deputat PSD NU
280. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
281. Răducanu Sebastian senator PSD NU
282. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
283. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
284. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
285. Romașcanu Lucian senator PSD NU
286. Roșca Mircea deputat PNL DA
287. Rujan Dumitru deputat PNL DA
288. Sandu Viorica deputat PSD NU
289. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
290. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
291. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
292. Scarlat George senator PNL DA
293. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
294. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
295. Seres Dénes deputat UDMR DA
296. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
297. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
298. Solomon Adrian deputat PSD NU
299. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
300. Stan Ioan senator PSD NU
301. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
302. Stancu Paul deputat PSD NU
303. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
304. Stănescu Paul senator PSD NU
305. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
306. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
307. Stoian Maria deputat PNL DA
308. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
309. Stoica Diana deputat USR DA
310. Stoica Elena deputat PSD NU
311. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
312. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
313. Stroe Felix senator PSD NU
314. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
315. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
316. Szabó Ödön deputat UDMR DA
317. Șandru Cosmin deputat PNL DA
318. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
319. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
320. Șișcu George deputat PNL DA
321. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
322. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
323. Șoptică Costel deputat PNL DA
324. Șovăială Constantin deputat PNL DA
325. Ștefan Ion deputat PNL DA
326. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
327. Tănase Antonel deputat PNL DA
328. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
329. Tătaru Nelu deputat PNL DA
330. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
331. Terente Eugen deputat USR DA
332. Thellmann Christine deputat PNL DA
333. Tîlvăr Angel senator PSD NU
334. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
335. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
336. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
337. Todosiu Beniamin deputat USR DA
338. Toma Ilie deputat PSD NU
339. Toma Vasilică deputat PSD NU
340. Trăilă Cristina deputat PNL DA
341. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
342. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
343. Tudorache Daniel deputat PSD NU
344. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
345. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
346. Turcan Raluca deputat PNL DA
347. Turos Lóránd senator UDMR DA
348. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
349. Țachianu Marian deputat PSD NU
350. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
351. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
352. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
353. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
354. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
355. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
356. Veștea Mihail senator PNL DA
357. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
358. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
359. Vicol Costel senator USR DA
360. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
361. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
362. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
363. Vlașin Sorin senator PSD NU
364. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
365. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
366. Weber Mihai deputat PSD NU
367. Wiener Adrian deputat USR DA
368. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
369. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
370. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
371. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
372. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 3:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro