Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:43 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:43

Subiect vot: Pl 110/2021 - anexa 2/03
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:375 92 89 52 - 19 16 34 39 25 - 9
- voturi pentru (DA):251 1 89 52 - 19 16 1 39 25 - 9
- voturi împotrivă (NU):124 91 - - - - - 33 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD NU
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
30. Băltărețu Viorel deputat USR DA
31. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
40. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
41. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
43. Bodea Marius senator USR DA
44. Bodog Florian-Dorel senator PSD NU
45. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
46. Bordei Cristian senator USR DA
47. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
49. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
50. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
52. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
53. Buican Cristian deputat PNL DA
54. Bulai Iulian deputat USR DA
55. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
56. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
57. Burciu Cristina deputat PNL DA
58. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
59. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
61. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
62. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
64. Carp Gheorghe senator PNL DA
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR DA
69. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
71. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
76. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
77. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
78. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
79. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
80. Cîtea Vasile deputat PSD NU
81. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
82. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
83. Constantin Daniel deputat PNL DA
84. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
85. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
86. Crețu Gabriela senator PSD NU
87. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
88. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
89. Cristian Brian deputat USR DA
90. Cristina Ioan senator PNL DA
91. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
92. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
93. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
94. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
95. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
96. Csoma Botond deputat UDMR DA
97. Cupșa Ioan deputat PNL DA
98. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
99. Dancă Ionel deputat PNL DA
100. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
101. Dehelean Silviu deputat USR DA
102. Deneș Ioan senator PSD NU
103. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
104. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
105. Dogariu Eugen senator PSD NU
106. Dragu Anca Dana senator USR DA
107. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
108. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
109. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
110. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
111. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
112. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
113. Farago Petru deputat UDMR DA
114. Fădor Angelica deputat PNL DA
115. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
116. Fălcoi Nicu deputat USR DA
117. Fechet Mircea deputat PNL DA
118. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
119. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
120. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
121. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
122. Firu Stela senator PNL DA
123. Florea Daniel deputat PSD NU
124. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
125. Floroiu Ionel deputat PSD NU
126. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
127. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
128. Gál Károly deputat UDMR DA
129. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
130. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
131. Georgescu Laura senator PSD NU
132. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
133. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
134. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
135. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
136. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
137. Ghica Cristian senator USR DA
138. Giugea Nicolae deputat PNL DA
139. Giurgiu Adrian deputat USR DA
140. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
141. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
142. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
143. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
144. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
145. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
146. Gudu Michael deputat PNL DA
147. Guran Virgil senator PNL DA
148. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
149. Halici Nicușor deputat PSD NU
150. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
151. Hatos Adrian senator PNL DA
152. Havârneanu Filip deputat USR DA
153. Hărătău Elena deputat PNL DA
154. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
155. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
156. Humelnicu Marius senator PSD NU
157. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
158. Huțu Alexandra deputat PSD NU
159. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
160. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
161. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
162. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
163. Ilie Victor deputat USR DA
164. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
165. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
166. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
167. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
168. Ionescu George deputat PNL DA
169. Iordache Ion senator PNL DA
170. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
171. Ivan Dan senator USR DA
172. Kelemen Attila deputat UDMR DA
173. Kiss János deputat PNL DA
174. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
175. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
176. Könczei Csaba deputat UDMR DA
177. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
178. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
179. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
180. László Attila senator UDMR DA
181. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
182. Lazăr Teodor deputat USR DA
183. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
184. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
185. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
186. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
187. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
188. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
189. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
190. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
191. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
192. Mang Ioan deputat PSD NU
193. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
194. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
195. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
196. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
197. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
198. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
199. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
200. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
201. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
202. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
203. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
204. Mina Marian deputat PSD NU
205. Mircea Florin deputat PSD NU
206. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
207. Mirea Siminica senator PSD NU
208. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
209. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
210. Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
211. Mocioalcă Ion senator PSD NU
212. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
213. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
214. Molnar Ervin deputat PNL DA
215. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
216. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
217. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
218. Munteanu Remus deputat PSD NU
219. Murariu Oana deputat USR DA
220. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
221. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
222. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
223. Mutu Gabriel senator PSD NU
224. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
225. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
226. Nassar Rodica deputat PSD NU
227. Nazare Alexandru senator PNL DA
228. Năcuță Sorin deputat PNL DA
229. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
230. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
231. Neagu Nicolae senator PNL DA
232. Neață Eugen deputat PSD NU
233. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
234. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
235. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
236. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
237. Oprinoiu Aurel senator USR DA
238. Orban Ludovic deputat PNL DA
239. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
240. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
241. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
242. Panait Radu deputat USR DA
243. Pandea Ciprian senator PNL DA
244. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
245. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
246. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
247. Pălărie Ștefan senator USR DA
248. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
249. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
250. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
251. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
252. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
253. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
254. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
255. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
256. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
257. Polak Tudor deputat PNL DA
258. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
259. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
260. Popa Maricel senator PSD NU
261. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
262. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
263. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
264. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
265. Popescu Pavel deputat PNL DA
266. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
267. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD NU
268. Popica Eduard-Andrei deputat PSD NU
269. Postică Andrei senator USR DA
270. Potecă Vasilica senator PNL DA
271. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
272. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
273. Presură Alexandra deputat PSD NU
274. Prioteasa Ion senator PSD NU
275. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
276. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
277. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
278. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
279. Puiu Ovidiu senator PSD NU
280. Rafila Alexandru deputat PSD NU
281. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
282. Răducanu Sebastian senator PSD NU
283. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
284. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
285. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
286. Romașcanu Lucian senator PSD NU
287. Roșca Mircea deputat PNL DA
288. Rujan Dumitru deputat PNL DA
289. Sandu Viorica deputat PSD NU
290. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
291. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
292. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
293. Scarlat George senator PNL DA
294. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
295. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
296. Seres Dénes deputat UDMR DA
297. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
298. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
299. Solomon Adrian deputat PSD NU
300. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
301. Stan Ioan senator PSD NU
302. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
303. Stancu Paul deputat PSD NU
304. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
305. Stănescu Paul senator PSD NU
306. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
307. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
308. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
309. Stoian Maria deputat PNL DA
310. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
311. Stoica Diana deputat USR DA
312. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
313. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
314. Stroe Felix senator PSD NU
315. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
316. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
317. Szabó Ödön deputat UDMR DA
318. Șandru Cosmin deputat PNL DA
319. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
320. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
321. Șișcu George deputat PNL DA
322. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
323. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
324. Șoptică Costel deputat PNL DA
325. Șovăială Constantin deputat PNL DA
326. Ștefan Ion deputat PNL DA
327. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
328. Tánczos Barna senator UDMR DA
329. Tănase Antonel deputat PNL DA
330. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
331. Tătaru Nelu deputat PNL DA
332. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
333. Terente Eugen deputat USR DA
334. Thellmann Christine deputat PNL DA
335. Tîlvăr Angel senator PSD NU
336. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
337. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
338. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
339. Todosiu Beniamin deputat USR DA
340. Toma Ilie deputat PSD DA
341. Toma Vasilică deputat PSD NU
342. Trăilă Cristina deputat PNL DA
343. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
344. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
345. Tudorache Daniel deputat PSD NU
346. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
347. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
348. Turcan Raluca deputat PNL DA
349. Turos Lóránd senator UDMR DA
350. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
351. Țachianu Marian deputat PSD NU
352. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
353. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
354. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
355. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
356. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
357. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
358. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
359. Veștea Mihail senator PNL DA
360. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
361. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
362. Vicol Costel senator USR DA
363. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
364. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
365. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
366. Vlașin Sorin senator PSD NU
367. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
368. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
369. Weber Mihai deputat PSD NU
370. Wiener Adrian deputat USR DA
371. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
372. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
373. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
374. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
375. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 3:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro