Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:52 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:52

Subiect vot: Pl 110/2021 - anexa 6/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR PLUS AUR UDMR
- prezenți:366 91 86 50 - 20 17 32 37 24 - 9
- voturi pentru (DA):243 - 86 50 - 20 17 - 37 24 - 9
- voturi împotrivă (NU):123 91 - - - - - 32 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR PLUS DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD NU
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR PLUS DA
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
28. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
31. Băltărețu Viorel deputat USR PLUS DA
32. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR PLUS DA
36. Berea Cristinel-Gabriel senator USR PLUS DA
37. Bica Dănuț senator PNL DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR PLUS DA
43. Bodea Marius senator USR PLUS DA
44. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
45. Bordei Cristian senator USR PLUS DA
46. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
47. Botez Mihai-Cătălin deputat USR PLUS DA
48. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
49. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
51. Buican Cristian deputat PNL DA
52. Bulai Iulian deputat USR PLUS DA
53. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
54. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
55. Burciu Cristina deputat PNL DA
56. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
57. Buzoianu Diana-Anda deputat USR PLUS DA
58. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
59. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
60. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
61. Cambera Oana-Alexandra deputat USR PLUS DA
62. Carp Gheorghe senator PNL DA
63. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
64. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
65. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
66. Cernic Sebastian senator USR PLUS DA
67. Chichirău Cosette-Paula deputat USR PLUS DA
68. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
69. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
70. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
71. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
72. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
73. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
74. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
75. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
76. Cîtea Vasile deputat PSD NU
77. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
78. Constantin Daniel deputat PNL DA
79. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
80. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
81. Crețu Gabriela senator PSD NU
82. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
83. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
84. Cristian Brian deputat USR PLUS DA
85. Cristina Ioan senator PNL DA
86. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
87. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
88. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
89. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
90. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
91. Csoma Botond deputat UDMR DA
92. Cupșa Ioan deputat PNL DA
93. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
94. Dancă Ionel deputat PNL DA
95. Darău Ambrozie-Irineu senator USR PLUS DA
96. Dehelean Silviu deputat USR PLUS DA
97. Deneș Ioan senator PSD NU
98. Dinică Silvia-Monica senator USR PLUS DA
99. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
100. Dogariu Eugen senator PSD NU
101. Dragu Anca Dana senator USR PLUS DA
102. Drancă Andrei-Iulian deputat USR PLUS DA
103. Drulă Cătălin deputat USR PLUS DA
104. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
105. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
106. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
107. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
108. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
109. Farago Petru deputat UDMR DA
110. Fădor Angelica deputat PNL DA
111. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
112. Fălcoi Nicu deputat USR PLUS DA
113. Fechet Mircea deputat PNL DA
114. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
115. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
116. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
117. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
118. Firu Stela senator PNL DA
119. Florea Daniel deputat PSD NU
120. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
121. Floroiu Ionel deputat PSD NU
122. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
123. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
124. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
125. Gál Károly deputat UDMR DA
126. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
127. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
128. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
129. Gheba Daniel-Sorin deputat USR PLUS DA
130. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
131. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
132. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
133. Ghica Cristian senator USR PLUS DA
134. Giugea Nicolae deputat PNL DA
135. Giurgiu Adrian deputat USR PLUS DA
136. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
137. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
138. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
139. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
140. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
141. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
142. Gudu Michael deputat PNL DA
143. Guran Virgil senator PNL DA
144. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
145. Halici Nicușor deputat PSD NU
146. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR PLUS DA
147. Havârneanu Filip deputat USR PLUS DA
148. Hărătău Elena deputat PNL DA
149. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
150. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
151. Humelnicu Marius senator PSD NU
152. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
153. Huțu Alexandra deputat PSD NU
154. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
155. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
156. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
157. Ichim Cristian-Paul deputat USR PLUS DA
158. Ilie Victor deputat USR PLUS DA
159. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
160. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
161. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
162. Ion Stelian-Cristian deputat USR PLUS DA
163. Ionescu George deputat PNL DA
164. Iordache Ion senator PNL DA
165. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
166. Ivan Dan senator USR PLUS DA
167. Kelemen Attila deputat UDMR DA
168. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
169. Kiss János deputat PNL DA
170. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
171. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
172. Könczei Csaba deputat UDMR DA
173. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
174. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
175. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
176. László Attila senator UDMR DA
177. Lazăr Ion-Marian deputat USR PLUS DA
178. Lazăr Teodor deputat USR PLUS DA
179. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
180. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
181. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR PLUS DA
182. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
183. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
184. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR PLUS DA
185. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
186. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
187. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
188. Mang Ioan deputat PSD NU
189. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
190. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
191. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
192. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
193. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
194. Miftode Marius-Andrei deputat USR PLUS DA
195. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
196. Mihail Radu-Mihai senator USR PLUS DA
197. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
198. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
199. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
200. Mina Marian deputat PSD NU
201. Mircea Florin deputat PSD NU
202. Mircescu Ion-Narcis senator USR PLUS DA
203. Mirea Siminica senator PSD NU
204. Miruță Radu-Dinel deputat USR PLUS DA
205. Mîndruță Gheorghiță senator USR PLUS DA
206. Mocioalcă Ion senator PSD NU
207. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
208. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
209. Molnar Ervin deputat PNL DA
210. Molnar Radu-Iulian deputat USR PLUS DA
211. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR PLUS DA
212. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
213. Munteanu Remus deputat PSD NU
214. Murariu Oana deputat USR PLUS DA
215. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
216. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR PLUS DA
217. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
218. Mutu Gabriel senator PSD NU
219. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
220. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
221. Nassar Rodica deputat PSD NU
222. Nazare Alexandru senator PNL DA
223. Năcuță Sorin deputat PNL DA
224. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
225. Neagu Denisa-Elena deputat USR PLUS DA
226. Neagu Nicolae senator PNL DA
227. Neață Eugen deputat PSD NU
228. Negoi Eugen-Remus senator USR PLUS DA
229. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
230. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
231. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
232. Oprinoiu Aurel senator USR PLUS DA
233. Orban Ludovic deputat PNL DA
234. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
235. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
236. Özmen Oana-Marciana deputat USR PLUS DA
237. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
238. Panait Radu deputat USR PLUS DA
239. Pandea Ciprian senator PNL DA
240. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
241. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
242. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
243. Pălărie Ștefan senator USR PLUS DA
244. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
245. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
246. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
247. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
248. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
249. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
250. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
251. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
252. Polak Tudor deputat PNL DA
253. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR PLUS DA
254. Pop Rareș Tudor deputat USR PLUS DA
255. Popa Alexandru deputat PNL DA
256. Popa Maricel senator PSD NU
257. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
258. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
259. Popescu Pavel deputat PNL DA
260. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
261. Popescu Vlad deputat PSD NU
262. Postică Andrei senator USR PLUS DA
263. Potecă Vasilica senator PNL DA
264. Poteraș Cosmin-Marian senator USR PLUS DA
265. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
266. Presură Alexandra deputat PSD NU
267. Prioteasa Ion senator PSD NU
268. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
269. Prună Cristina-Mădălina deputat USR PLUS DA
270. Prunean Alin-Costel deputat USR PLUS DA
271. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
272. Puiu Ovidiu senator PSD NU
273. Rafila Alexandru deputat PSD NU
274. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
275. Răducanu Sebastian senator PSD NU
276. Rizea Cristina Camelia deputat USR PLUS DA
277. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR PLUS DA
278. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
279. Romașcanu Lucian senator PSD NU
280. Roșca Mircea deputat PNL DA
281. Rujan Dumitru deputat PNL DA
282. Sandu Viorica deputat PSD NU
283. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
284. Scarlat George senator PNL DA
285. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
286. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR PLUS DA
287. Seres Dénes deputat UDMR DA
288. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
289. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
290. Solomon Adrian deputat PSD NU
291. Spătaru Elena-Simona senator USR PLUS DA
292. Stan Ioan senator PSD NU
293. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
294. Stancu Paul deputat PSD NU
295. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
296. Stănescu Paul senator PSD NU
297. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
298. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
299. Stoian Maria deputat PNL DA
300. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
301. Stoica Diana deputat USR PLUS DA
302. Stoica Elena deputat PSD NU
303. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
304. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
305. Stroe Felix senator PSD NU
306. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
307. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
308. Szabó Ödön deputat UDMR DA
309. Șandru Cosmin deputat PNL DA
310. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
311. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
312. Șișcu George deputat PNL DA
313. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
314. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
315. Șoptică Costel deputat PNL DA
316. Șovăială Constantin deputat PNL DA
317. Ștefan Ion deputat PNL DA
318. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
319. Tánczos Barna senator UDMR DA
320. Tănase Antonel deputat PNL DA
321. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
322. Tătaru Nelu deputat PNL DA
323. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR PLUS DA
324. Terente Eugen deputat USR PLUS DA
325. Thellmann Christine deputat PNL DA
326. Tîlvăr Angel senator PSD NU
327. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
328. Toda Daniel-Liviu deputat USR PLUS DA
329. Todosiu Beniamin deputat USR PLUS DA
330. Toma Ilie deputat PSD NU
331. Toma Vasilică deputat PSD NU
332. Trăilă Cristina deputat PNL DA
333. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
334. Trifan Raoul-Adrian senator USR PLUS DA
335. Tudorache Daniel deputat PSD NU
336. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
337. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR PLUS DA
338. Turcan Raluca deputat PNL DA
339. Turos Lóránd senator UDMR DA
340. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
341. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
342. Țachianu Marian deputat PSD NU
343. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
344. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
345. Țoiu Oana-Silvia deputat USR PLUS DA
346. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
347. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR PLUS DA
348. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
349. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
350. Veștea Mihail senator PNL DA
351. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
352. Viașu Cosmin-Cristian senator USR PLUS DA
353. Vicol Costel senator USR PLUS DA
354. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
355. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
356. Vlad Sergiu Cosmin senator USR PLUS DA
357. Vlașin Sorin senator PSD NU
358. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
359. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
360. Weber Mihai deputat PSD NU
361. Wiener Adrian deputat USR PLUS DA
362. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
363. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
364. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
365. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
366. Zob Alexandru-Robert senator USR PLUS DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 aprilie 2021, 0:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro