Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:53 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:53

Subiect vot: Pl 110/2021 - anexa 7/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR PLUS AUR UDMR
- prezenți:371 91 87 52 - 20 17 33 38 24 - 9
- voturi pentru (DA):248 1 87 52 - 20 17 - 38 24 - 9
- voturi împotrivă (NU):123 90 - - - - - 33 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR PLUS DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD NU
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR PLUS DA
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
28. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
29. Barna Ilie Dan deputat USR PLUS DA
30. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
32. Băltărețu Viorel deputat USR PLUS DA
33. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
34. Bende Sándor deputat UDMR DA
35. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad deputat USR PLUS DA
37. Berea Cristinel-Gabriel senator USR PLUS DA
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
41. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
42. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
43. Blaga Daniel-Codruț deputat USR PLUS DA
44. Bodea Marius senator USR PLUS DA
45. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
46. Bordei Cristian senator USR PLUS DA
47. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR PLUS DA
49. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
50. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
52. Buican Cristian deputat PNL DA
53. Bulai Iulian deputat USR PLUS DA
54. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
55. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
56. Burciu Cristina deputat PNL DA
57. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
58. Buzoianu Diana-Anda deputat USR PLUS DA
59. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
60. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
61. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
62. Cambera Oana-Alexandra deputat USR PLUS DA
63. Carp Gheorghe senator PNL DA
64. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
65. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
66. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
67. Cernic Sebastian senator USR PLUS DA
68. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
69. Chichirău Cosette-Paula deputat USR PLUS DA
70. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
71. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
72. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
73. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
74. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
75. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
76. Ciornei Radu Tudor deputat USR PLUS DA
77. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
78. Cîtea Vasile deputat PSD NU
79. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
80. Constantin Daniel deputat PNL DA
81. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
82. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
83. Crețu Gabriela senator PSD NU
84. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
85. Cristian Brian deputat USR PLUS DA
86. Cristina Ioan senator PNL DA
87. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
88. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
89. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
90. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
91. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
92. Csoma Botond deputat UDMR DA
93. Cupșa Ioan deputat PNL DA
94. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
95. Dancă Ionel deputat PNL DA
96. Darău Ambrozie-Irineu senator USR PLUS DA
97. Dehelean Silviu deputat USR PLUS DA
98. Deneș Ioan senator PSD NU
99. Dinică Silvia-Monica senator USR PLUS DA
100. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
101. Dogariu Eugen senator PSD NU
102. Dragu Anca Dana senator USR PLUS DA
103. Drancă Andrei-Iulian deputat USR PLUS DA
104. Drulă Cătălin deputat USR PLUS DA
105. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
106. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
107. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
108. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
109. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
110. Farago Petru deputat UDMR DA
111. Fădor Angelica deputat PNL DA
112. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
113. Fălcoi Nicu deputat USR PLUS DA
114. Fechet Mircea deputat PNL DA
115. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
116. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
117. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
118. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
119. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
120. Firu Stela senator PNL DA
121. Florea Daniel deputat PSD NU
122. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
123. Floroiu Ionel deputat PSD NU
124. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
125. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
126. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
127. Gál Károly deputat UDMR DA
128. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
129. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
130. Georgescu Laura senator PSD NU
131. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
132. Gheba Daniel-Sorin deputat USR PLUS DA
133. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
134. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
135. Ghica Cristian senator USR PLUS DA
136. Giugea Nicolae deputat PNL DA
137. Giurgiu Adrian deputat USR PLUS DA
138. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
139. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
140. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
141. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
142. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
143. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
144. Gudu Michael deputat PNL DA
145. Guran Virgil senator PNL DA
146. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
147. Halici Nicușor deputat PSD NU
148. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR PLUS DA
149. Hatos Adrian senator PNL DA
150. Havârneanu Filip deputat USR PLUS DA
151. Hărătău Elena deputat PNL DA
152. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
153. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
154. Humelnicu Marius senator PSD NU
155. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
156. Huțu Alexandra deputat PSD NU
157. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
158. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
159. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
160. Ichim Cristian-Paul deputat USR PLUS DA
161. Ilie Victor deputat USR PLUS DA
162. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
163. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
164. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
165. Ion Stelian-Cristian deputat USR PLUS DA
166. Ionescu George deputat PNL DA
167. Iordache Ion senator PNL DA
168. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
169. Ivan Dan senator USR PLUS DA
170. Kelemen Attila deputat UDMR DA
171. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
172. Kiss János deputat PNL DA
173. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
178. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lazăr Ion-Marian deputat USR PLUS DA
181. Lazăr Teodor deputat USR PLUS DA
182. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
183. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
184. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR PLUS DA
185. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
186. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
187. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR PLUS DA
188. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
189. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
190. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
191. Mang Ioan deputat PSD NU
192. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
193. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
194. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
195. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
196. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
197. Miftode Marius-Andrei deputat USR PLUS DA
198. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
199. Mihail Radu-Mihai senator USR PLUS DA
200. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
201. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
202. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
203. Mina Marian deputat PSD NU
204. Mircea Florin deputat PSD NU
205. Mircescu Ion-Narcis senator USR PLUS DA
206. Mirea Siminica senator PSD NU
207. Miruță Radu-Dinel deputat USR PLUS DA
208. Mîndruță Gheorghiță senator USR PLUS DA
209. Mocioalcă Ion senator PSD NU
210. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
211. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
212. Molnar Ervin deputat PNL DA
213. Molnar Radu-Iulian deputat USR PLUS DA
214. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
215. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR PLUS DA
216. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
217. Munteanu Remus deputat PSD NU
218. Murariu Oana deputat USR PLUS DA
219. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
220. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR PLUS DA
221. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
222. Mutu Gabriel senator PSD NU
223. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
224. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
225. Nassar Rodica deputat PSD NU
226. Nazare Alexandru senator PNL DA
227. Năcuță Sorin deputat PNL DA
228. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR PLUS DA
229. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
230. Neagu Denisa-Elena deputat USR PLUS DA
231. Neagu Nicolae senator PNL DA
232. Neață Eugen deputat PSD NU
233. Nechita Aurel deputat PSD NU
234. Negoi Eugen-Remus senator USR PLUS DA
235. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
236. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
237. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
238. Oprinoiu Aurel senator USR PLUS DA
239. Orban Ludovic deputat PNL DA
240. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
241. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
242. Özmen Oana-Marciana deputat USR PLUS DA
243. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
244. Panait Radu deputat USR PLUS DA
245. Pandea Ciprian senator PNL DA
246. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
247. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
248. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
249. Pălărie Ștefan senator USR PLUS DA
250. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
251. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
252. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
253. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
254. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
255. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
256. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
257. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
258. Polak Tudor deputat PNL DA
259. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR PLUS DA
260. Pop Rareș Tudor deputat USR PLUS DA
261. Popa Alexandru deputat PNL DA
262. Popa Maricel senator PSD NU
263. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
264. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
265. Popescu Pavel deputat PNL DA
266. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
267. Popescu Vlad deputat PSD NU
268. Postică Andrei senator USR PLUS DA
269. Potecă Vasilica senator PNL DA
270. Poteraș Cosmin-Marian senator USR PLUS DA
271. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
272. Presură Alexandra deputat PSD NU
273. Prioteasa Ion senator PSD NU
274. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
275. Prună Cristina-Mădălina deputat USR PLUS DA
276. Prunean Alin-Costel deputat USR PLUS DA
277. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
278. Puiu Ovidiu senator PSD NU
279. Rafila Alexandru deputat PSD NU
280. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
281. Răducanu Sebastian senator PSD NU
282. Rizea Cristina Camelia deputat USR PLUS DA
283. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR PLUS DA
284. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
285. Romașcanu Lucian senator PSD NU
286. Rujan Dumitru deputat PNL DA
287. Sandu Viorica deputat PSD NU
288. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
289. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
290. Scarlat George senator PNL DA
291. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
292. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR PLUS DA
293. Seres Dénes deputat UDMR DA
294. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
295. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
296. Spătaru Elena-Simona senator USR PLUS DA
297. Stan Ioan senator PSD NU
298. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
299. Stancu Paul deputat PSD NU
300. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
301. Stănescu Paul senator PSD NU
302. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
303. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
304. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
305. Stoian Maria deputat PNL DA
306. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
307. Stoica Diana deputat USR PLUS DA
308. Stoica Elena deputat PSD NU
309. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
310. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
311. Stroe Felix senator PSD NU
312. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
313. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
314. Szabó Ödön deputat UDMR DA
315. Șandru Cosmin deputat PNL DA
316. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
317. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
318. Șișcu George deputat PNL DA
319. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
320. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
321. Șoptică Costel deputat PNL DA
322. Șovăială Constantin deputat PNL DA
323. Ștefan Ion deputat PNL DA
324. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
325. Tánczos Barna senator UDMR DA
326. Tănase Antonel deputat PNL DA
327. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
328. Tătaru Nelu deputat PNL DA
329. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR PLUS DA
330. Terente Eugen deputat USR PLUS DA
331. Thellmann Christine deputat PNL DA
332. Tîlvăr Angel senator PSD NU
333. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
334. Toda Daniel-Liviu deputat USR PLUS DA
335. Todosiu Beniamin deputat USR PLUS DA
336. Toma Ilie deputat PSD NU
337. Toma Vasilică deputat PSD NU
338. Trăilă Cristina deputat PNL DA
339. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
340. Trifan Raoul-Adrian senator USR PLUS DA
341. Trufin Lucian senator PSD NU
342. Tudorache Daniel deputat PSD NU
343. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
344. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR PLUS DA
345. Turcan Raluca deputat PNL DA
346. Turos Lóránd senator UDMR DA
347. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
348. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
349. Țachianu Marian deputat PSD NU
350. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
351. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
352. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
353. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR PLUS DA
354. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
355. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
356. Veștea Mihail senator PNL DA
357. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
358. Viașu Cosmin-Cristian senator USR PLUS DA
359. Vicol Costel senator USR PLUS DA
360. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
361. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
362. Vlad Sergiu Cosmin senator USR PLUS DA
363. Vlașin Sorin senator PSD NU
364. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
365. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
366. Weber Mihai deputat PSD NU
367. Wiener Adrian deputat USR PLUS DA
368. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
369. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
370. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
371. Zob Alexandru-Robert senator USR PLUS DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 aprilie 2021, 0:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro