Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.03.2021 > 12:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 martie 2021, ora 12:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 25/2021 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:286 87 85 51 27 19 16 1
- voturi pentru (DA):285 86 85 51 27 19 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barna Ilie Dan USR PLUS DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
36. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD -
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristian Brian USR PLUS DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Damian Romulus-Marius PSD DA
80. Dancă Ionel PNL DA
81. Dămureanu Ringo AUR DA
82. Dehelean Silviu USR PLUS DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
85. Drulă Cătălin USR PLUS DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil PNL DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Enachi Raisa AUR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
94. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
95. Fechet Mircea PNL DA
96. Feodor Silviu Minoritati DA
97. Feodorov Lucian AUR DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria AUR DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Giurgiu Adrian USR PLUS DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
115. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
122. Havârneanu Filip USR PLUS DA
123. Hărătău Elena PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Horga Maria-Gabriela PNL DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
127. Huțu Alexandra PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
132. Ilie Victor USR PLUS DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan AUR DA
145. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
146. Lazăr Teodor USR PLUS DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
155. Mang Ioan PSD DA
156. Manta Claudiu PSD DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
162. Miklós Zoltán UDMR DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
165. Mitrea Dumitrina AUR DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
172. Munteanu Remus PSD DA
173. Murariu Oana USR PLUS DA
174. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nagy Szabolcs UDMR DA
177. Nagy Vasile AUR DA
178. Năcuță Sorin PNL DA
179. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR PLUS DA
180. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
181. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
182. Neață Eugen PSD DA
183. Niță Nicu PSD DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
187. Paladi George-Adrian PSD DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Panait Radu USR PLUS DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Pecingină Gheorghe PNL DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Piper-Savu Florin PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Plăiașu Gabriel PNL DA
198. Polak Tudor PNL DA
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
200. Pop Darius AUR DA
201. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
202. Popa Radu Mihai PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PSD DA
205. Popescu Pavel PNL DA
206. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
207. Popescu Vlad PSD DA
208. Popica Eduard-Andrei PSD DA
209. Predescu Ana-Loredana PSD DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina USR PLUS DA
214. Prunean Alin-Costel USR PLUS DA
215. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
216. Rafila Alexandru PSD DA
217. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
218. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roman Nicolae AUR DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rujan Dumitru PNL DA
224. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
225. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
226. Scripnic Lilian AUR DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
230. Simion George-Nicolae AUR DA
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stancu Paul PSD DA
234. Stănescu Vetuța PNL DA
235. Stoian Maria PNL DA
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
238. Stoica Diana USR PLUS DA
239. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șandru Cosmin PNL DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șerban Gianina AUR DA
247. Șișcu George PNL DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Șovăială Constantin PNL DA
250. Ștefan Ion PNL DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tănase Antonel PNL DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Tătaru Nelu PNL DA
255. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS DA
256. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
257. Terente Eugen USR PLUS DA
258. Thellmann Christine PNL DA
259. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
260. Tobă Francisc - DA
261. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
262. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Toma Vasilică PSD DA
265. Trăilă Cristina PNL DA
266. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
269. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Tuță George-Cristian PNL DA
273. Țachianu Marian PSD DA
274. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
275. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
276. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
277. Varga Glad-Aurel PNL DA
278. Vexler Silviu Minoritati DA
279. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
280. Vîlceanu Dan PNL DA
281. Volosatîi Boris AUR DA
282. Vulpescu Ioan PSD DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zakarias Zoltán UDMR DA
285. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 aprilie 2021, 20:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro