Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.03.2021 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 martie 2021, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 325/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.59/2020 pentru stabilirea unor măsuri suplimentare în domeniul protecției sociale în contextul situației epidemiologice determinate de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:292 91 86 51 28 19 16 1
- voturi pentru (DA):291 91 86 51 28 18 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barna Ilie Dan USR PLUS DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
36. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR -
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR PLUS DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Damian Romulus-Marius PSD DA
81. Dancă Ionel PNL DA
82. Dămureanu Ringo AUR DA
83. Dehelean Silviu USR PLUS DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
86. Drulă Cătălin USR PLUS DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil PNL DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Enachi Raisa AUR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodor Silviu Minoritati DA
98. Feodorov Lucian AUR DA
99. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Gál Károly UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Anamaria AUR DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Giurgiu Adrian USR PLUS DA
117. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
119. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Michael PNL DA
123. Hajdu Gábor UDMR DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
125. Havârneanu Filip USR PLUS DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
135. Ilie Victor USR PLUS DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lasca Mihai Ioan AUR DA
148. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
149. Lazăr Teodor USR PLUS DA
150. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
155. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
156. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
157. Mang Ioan PSD DA
158. Manta Claudiu PSD DA
159. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
160. Mărculescu Dumitru PNL DA
161. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
164. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mina Marian PSD DA
167. Mircea Florin PSD DA
168. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
169. Mitrea Dumitrina AUR DA
170. Moisin Radu-Marin PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
172. Molnar Ervin PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
176. Munteanu Remus PSD DA
177. Murariu Oana USR PLUS DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR DA
182. Năcuță Sorin PNL DA
183. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR PLUS DA
184. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
185. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
186. Neață Eugen PSD DA
187. Niță Nicu PSD DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
191. Paladi George-Adrian PSD DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Panait Radu USR PLUS DA
194. Paraschiv Rodica PSD DA
195. Pavelescu Nicolae PSD DA
196. Pecingină Gheorghe PNL DA
197. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Piper-Savu Florin PSD DA
200. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
201. Plăiașu Gabriel PNL DA
202. Polak Tudor PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
204. Pop Darius AUR DA
205. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
206. Popa Radu Mihai PSD DA
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PSD DA
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Popescu Vlad PSD DA
212. Popica Eduard-Andrei PSD DA
213. Predescu Ana-Loredana PSD DA
214. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
215. Presură Alexandra PSD DA
216. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina USR PLUS DA
218. Prunean Alin-Costel USR PLUS DA
219. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
220. Rafila Alexandru PSD DA
221. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roman Nicolae AUR DA
225. Roșca Mircea PNL DA
226. Rujan Dumitru PNL DA
227. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
228. Sandu Viorica PSD DA
229. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
230. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
231. Scripnic Lilian AUR DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion George-Nicolae AUR DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stancu Paul PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Vetuța PNL DA
241. Stoian Maria PNL DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
244. Stoica Diana USR PLUS DA
245. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șandru Cosmin PNL DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șerban Gianina AUR DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șoptică Costel PNL DA
255. Șovăială Constantin PNL DA
256. Ștefan Ion PNL DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Tănase Antonel PNL DA
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Tătaru Nelu PNL DA
261. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS DA
262. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
263. Terente Eugen USR PLUS DA
264. Thellmann Christine PNL DA
265. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
266. Tobă Francisc - DA
267. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
268. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
269. Toma Ilie PSD DA
270. Toma Vasilică PSD DA
271. Trăilă Cristina PNL DA
272. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
275. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PSD DA
278. Tuță George-Cristian PNL DA
279. Țachianu Marian PSD DA
280. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
281. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
282. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
283. Varga Glad-Aurel PNL DA
284. Vexler Silviu Minoritati DA
285. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
286. Vîlceanu Dan PNL DA
287. Volosatîi Boris AUR DA
288. Vulpescu Ioan PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zakarias Zoltán UDMR DA
291. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 21:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro