Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.03.2021 > 12:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 martie 2021, ora 12:08

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 448/2020 privind instituirea zilei de 4 mai ca Ziua națională a medierii și mediatorilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:292 92 85 50 29 19 16 1
- voturi pentru (DA):7 - 1 1 1 - 3 1
- voturi împotrivă (NU):163 - 84 49 - 19 11 -
- abțineri:122 92 - - 28 - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
7. Alda Adrian PSD Abținere
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Amet Varol Minoritati NU
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
12. Andronache Gabriel PNL NU
13. Andrușceac Antonio AUR Abținere
14. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS NU
15. Ardelean Ben-Oni PNL NU
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
18. Axinia Adrian-George AUR Abținere
19. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
20. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS NU
21. Badiu Georgel AUR Abținere
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
23. Balan Ioan PNL NU
24. Balint Liviu-Ioan PNL NU
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL NU
26. Barbu Costel PNL NU
27. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
28. Barna Ilie Dan USR PLUS NU
29. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
30. Băltărețu Viorel USR PLUS NU
31. Bejinariu Eugen PSD Abținere
32. Bende Sándor UDMR NU
33. Benedek Zacharie UDMR NU
34. Benga Tudor - Vlad USR PLUS NU
35. Berescu Monica-Elena USR PLUS NU
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
38. Bîrcă Constantin PSD Abținere
39. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS NU
40. Bode Lucian Nicolae PNL NU
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL NU
42. Bota Călin-Ioan PNL NU
43. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS NU
44. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
45. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
46. Buican Cristian PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
48. Bulai Iulian USR PLUS NU
49. Burciu Cristina PNL NU
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
51. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS NU
52. Calista Mara-Daniela PNL NU
53. Calotă Florică Ică PNL NU
54. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS NU
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
57. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
58. Chelaru Mircia AUR Abținere
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
60. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS NU
61. Chira Claudiu-Martin PNL NU
62. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
63. Ciofu Cătălina PNL NU
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
65. Ciubuc Ciprian AUR Abținere
66. Cîtea Vasile PSD Abținere
67. Coarnă Dumitru PSD Abținere
68. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
69. Cozma Adrian-Felician PNL NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
71. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
72. Cristian Brian USR PLUS NU
73. Crîstici Ognean Minoritati NU
74. Crușoveanu Marian PNL NU
75. Csép Éva-Andrea UDMR NU
76. Csoma Botond UDMR NU
77. Cupșa Ioan PNL NU
78. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
79. Dancă Ionel PNL NU
80. Dămureanu Ringo AUR Abținere
81. Dehelean Silviu USR PLUS NU
82. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
83. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS NU
84. Drulă Cătălin USR PLUS NU
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
87. Dumitru Florian-Emil PNL NU
88. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
89. Enachi Raisa AUR Abținere
90. Farago Petru UDMR NU
91. Fădor Angelica PNL NU
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
93. Fălcoi Nicu USR PLUS NU
94. Fechet Mircea PNL NU
95. Feodor Silviu Minoritati NU
96. Feodorov Lucian AUR Abținere
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD Abținere
99. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
100. Floroiu Ionel PSD Abținere
101. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
102. Gál Károly UDMR NU
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
104. Gavrilă Anamaria AUR Abținere
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
106. Georgescu Nicolae PSD Abținere
107. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS NU
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghiu Bogdan PNL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
111. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
112. Giugea Nicolae PNL NU
113. Giurgiu Adrian USR PLUS NU
114. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
116. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
119. Gudu Michael PNL NU
120. Hajdu Gábor UDMR NU
121. Halici Nicușor PSD Abținere
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS NU
123. Havârneanu Filip USR PLUS NU
124. Hărătău Elena PNL NU
125. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
126. Horga Maria-Gabriela PNL NU
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
128. Huțu Alexandra PSD Abținere
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
130. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
131. Ibram Iusein Minoritati NU
132. Ichim Cristian-Paul USR PLUS NU
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
134. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
135. Ionescu George PNL NU
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
137. Kelemen Attila UDMR NU
138. Kiss János PNL NU
139. Kocsis-Cristea Alexandru PNL NU
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
141. Könczei Csaba UDMR NU
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
143. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
144. Lasca Mihai Ioan AUR DA
145. Lazăr Ion-Marian USR PLUS NU
146. Lazăr Teodor USR PLUS NU
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
148. Longher Ghervazen Minoritati NU
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS NU
150. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
151. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS NU
152. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
155. Mang Ioan PSD Abținere
156. Manta Claudiu PSD Abținere
157. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
158. Mărculescu Dumitru PNL NU
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
161. Miftode Marius-Andrei USR PLUS NU
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
163. Miklós Zoltán UDMR NU
164. Mina Marian PSD Abținere
165. Mircea Florin PSD Abținere
166. Miruță Radu-Dinel USR PLUS NU
167. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
168. Moisin Radu-Marin PNL DA
169. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
170. Molnar Ervin PNL NU
171. Molnar Radu-Iulian USR PLUS NU
172. Morar Olivia-Diana PNL NU
173. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS NU
174. Munteanu Remus PSD Abținere
175. Murariu Oana USR PLUS NU
176. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
177. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
178. Nagy Szabolcs UDMR NU
179. Nagy Vasile AUR Abținere
180. Năcuță Sorin PNL NU
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR PLUS NU
182. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
183. Neagu Denisa-Elena USR PLUS NU
184. Neață Eugen PSD Abținere
185. Niță Nicu PSD Abținere
186. Orban Ludovic PNL NU
187. Oteșanu Daniela PSD Abținere
188. Özmen Oana-Marciana USR PLUS NU
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Panait Radu USR PLUS NU
191. Paraschiv Rodica PSD Abținere
192. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
193. Pecingină Gheorghe PNL NU
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
196. Piper-Savu Florin PSD Abținere
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
198. Plăiașu Gabriel PNL NU
199. Polak Tudor PNL NU
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS NU
201. Pop Darius AUR Abținere
202. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
203. Popa Radu Mihai PSD Abținere
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
205. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
206. Popescu Pavel PNL NU
207. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
208. Popescu Vlad PSD Abținere
209. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
210. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
211. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
212. Presură Alexandra PSD Abținere
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
214. Prună Cristina-Mădălina USR PLUS NU
215. Prunean Alin-Costel USR PLUS NU
216. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
217. Rafila Alexandru PSD Abținere
218. Rizea Cristina Camelia USR PLUS NU
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS NU
220. Roman Florin-Claudiu PNL NU
221. Roman Nicolae AUR Abținere
222. Roșca Mircea PNL NU
223. Rujan Dumitru PNL NU
224. Rusu Daniel-Gheorghe AUR Abținere
225. Sandu Viorica PSD Abținere
226. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS NU
227. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
228. Scripnic Lilian AUR Abținere
229. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS NU
230. Seres Dénes UDMR NU
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
232. Simion George-Nicolae AUR Abținere
233. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
234. Solomon Adrian PSD Abținere
235. Stancu Paul PSD Abținere
236. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
237. Stănescu Vetuța PNL NU
238. Stângă George-Cătălin PNL NU
239. Stoian Maria PNL NU
240. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
241. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
242. Stoica Diana USR PLUS NU
243. Stoica Elena PSD Abținere
244. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
245. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
246. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
247. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
248. Szabó Ödön UDMR NU
249. Șandru Cosmin PNL NU
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
251. Șerban Gianina AUR Abținere
252. Șimon Gheorghe PSD Abținere
253. Șișcu George PNL NU
254. Șoptică Costel PNL NU
255. Șovăială Constantin PNL NU
256. Ștefan Ion PNL NU
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
258. Tanasă Dan AUR Abținere
259. Tănase Antonel PNL NU
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
261. Tătaru Nelu PNL NU
262. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS NU
263. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
264. Terente Eugen USR PLUS NU
265. Thellmann Christine PNL NU
266. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
267. Tobă Francisc - DA
268. Toda Daniel-Liviu USR PLUS NU
269. Todosiu Beniamin USR PLUS NU
270. Toma Ilie PSD Abținere
271. Toma Vasilică PSD Abținere
272. Trăilă Cristina PNL NU
273. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
274. Tudorache Daniel PSD Abținere
275. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
276. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS NU
277. Turcan Raluca PNL NU
278. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
279. Tuță George-Cristian PNL NU
280. Țachianu Marian PSD Abținere
281. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
282. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
283. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS NU
284. Varga Glad-Aurel PNL NU
285. Vexler Silviu Minoritati DA
286. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
287. Vîlceanu Dan PNL NU
288. Volosatîi Boris AUR Abținere
289. Vulpescu Ioan PSD Abținere
290. Zakarias Zoltán UDMR NU
291. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 3:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro