Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.03.2021 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 martie 2021, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 509/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.121/2020 pentru completarea art.2 din Ordonanța Guvernului nr.13/2017 privind aprobarea participării României la Programul pentru școli al Uniunii Europene și pentru adoptarea unor măsuri privind redistribuirea stocurilor de produse înregistrate ca urmare s suspendării cursurilor în unitățile de învățământ preuniversitar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:297 93 87 53 28 19 16 1
- voturi pentru (DA):295 93 86 53 27 19 16 1
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL NU
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR PLUS DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
37. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR PLUS DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
68. Ciubuc Ciprian AUR DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coarnă Dumitru PSD DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR PLUS DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Damian Romulus-Marius PSD DA
81. Dancă Ionel PNL DA
82. Dămureanu Ringo AUR DA
83. Dehelean Silviu USR PLUS DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
86. Drulă Cătălin USR PLUS DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil PNL DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Enachi Raisa AUR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodor Silviu Minoritati DA
98. Feodorov Lucian AUR DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria AUR DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Giurgiu Adrian USR PLUS DA
116. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
125. Havârneanu Filip USR PLUS DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
135. Ilie Victor USR PLUS DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lasca Mihai Ioan AUR DA
148. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
149. Lazăr Teodor USR PLUS DA
150. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
153. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
154. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
155. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
156. Macovei Silviu Nicu PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
158. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
159. Mang Ioan PSD DA
160. Manta Claudiu PSD DA
161. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
162. Mărculescu Dumitru PNL DA
163. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
166. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
171. Mitrea Dumitrina AUR DA
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Ervin PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
176. Morar Olivia-Diana PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
178. Munteanu Remus PSD DA
179. Murariu Oana USR PLUS DA
180. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
181. Mușoiu Ștefan PSD DA
182. Nagy Szabolcs UDMR DA
183. Nagy Vasile AUR DA
184. Năcuță Sorin PNL DA
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR PLUS DA
186. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
187. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
188. Neață Eugen PSD DA
189. Nechita Aurel PSD DA
190. Niță Nicu PSD DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
194. Paladi George-Adrian PSD DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Panait Radu USR PLUS DA
197. Paraschiv Rodica PSD DA
198. Pavelescu Nicolae PSD DA
199. Pecingină Gheorghe PNL DA
200. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
201. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
202. Piper-Savu Florin PSD DA
203. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
204. Plăiașu Gabriel PNL DA
205. Polak Tudor PNL DA
206. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
207. Pop Darius AUR DA
208. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
209. Popa Radu Mihai PSD DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PSD DA
212. Popescu Pavel PNL DA
213. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
214. Predescu Ana-Loredana PSD DA
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Presură Alexandra PSD DA
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR PLUS DA
219. Prunean Alin-Costel USR PLUS DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
221. Rafila Alexandru PSD DA
222. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roman Nicolae AUR DA
226. Roșca Mircea PNL DA
227. Rujan Dumitru PNL DA
228. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
229. Sandu Viorica PSD DA
230. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
231. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
232. Scripnic Lilian AUR DA
233. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
236. Simion George-Nicolae AUR DA
237. Simonis Alfred - Robert PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stancu Paul PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Vetuța PNL DA
242. Stângă George-Cătălin PNL DA
243. Stoian Maria PNL DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
246. Stoica Diana USR PLUS DA
247. Stoica Elena PSD DA
248. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
249. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
250. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șandru Cosmin PNL DA
254. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
255. Șerban Gianina AUR -
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șișcu George PNL DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șovăială Constantin PNL DA
260. Ștefan Ion PNL DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tanasă Dan AUR DA
263. Tănase Antonel PNL DA
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
265. Tătaru Nelu PNL DA
266. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS DA
267. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
268. Terente Eugen USR PLUS DA
269. Thellmann Christine PNL DA
270. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
271. Tobă Francisc - DA
272. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
273. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
274. Toma Ilie PSD DA
275. Toma Vasilică PSD DA
276. Trăilă Cristina PNL DA
277. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
280. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
281. Turcan Raluca PNL DA
282. Tuță George-Cristian PNL DA
283. Țachianu Marian PSD DA
284. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
285. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
287. Varga Glad-Aurel PNL DA
288. Vexler Silviu Minoritati DA
289. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
290. Vîlceanu Dan PNL DA
291. Volosatîi Boris AUR DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Wiener Adrian USR PLUS DA
295. Zakarias Zoltán UDMR DA
296. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 3:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro