Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.03.2021 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 martie 2021, ora 12:10

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 589/2018 privind respingerea Ordonanței Guvernului nr. 15/2018 pentru completarea art. 15 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 90/2017 privind unele măsuri fiscal-bugetare, modificarea și completarea unor acte normative și prorogarea unor termene
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:298 95 86 52 29 19 16 1
- voturi pentru (DA):298 95 86 52 29 19 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR PLUS DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
37. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR PLUS DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
68. Ciubuc Ciprian AUR DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coarnă Dumitru PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR PLUS DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Damian Romulus-Marius PSD DA
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dămureanu Ringo AUR DA
85. Dehelean Silviu USR PLUS DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
88. Drulă Cătălin USR PLUS DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Enachi Raisa AUR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Feodor Silviu Minoritati DA
100. Feodorov Lucian AUR DA
101. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
107. Gál Károly UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Anamaria AUR DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
117. Giugea Nicolae PNL DA
118. Giurgiu Adrian USR PLUS DA
119. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
120. Gliga Dumitrița PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
122. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Michael PNL DA
126. Hajdu Gábor UDMR DA
127. Halici Nicușor PSD DA
128. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
129. Havârneanu Filip USR PLUS DA
130. Hărătău Elena PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
132. Horga Maria-Gabriela PNL DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
134. Huțu Alexandra PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
139. Ilie Victor USR PLUS DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
144. Kelemen Attila UDMR DA
145. Kiss János PNL DA
146. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
147. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
148. Könczei Csaba UDMR DA
149. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
150. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
151. Lasca Mihai Ioan AUR DA
152. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
153. Lazăr Teodor USR PLUS DA
154. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
157. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
158. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
159. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
160. Macovei Silviu Nicu PSD DA
161. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
162. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
163. Mang Ioan PSD DA
164. Manta Claudiu PSD DA
165. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
166. Mărculescu Dumitru PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
170. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
171. Miklós Zoltán UDMR DA
172. Mina Marian PSD DA
173. Mircea Florin PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
175. Mitrea Dumitrina AUR DA
176. Moisin Radu-Marin PNL DA
177. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
178. Molnar Ervin PNL DA
179. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
180. Morar Olivia-Diana PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
182. Munteanu Remus PSD DA
183. Murariu Oana USR PLUS DA
184. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
185. Mușoiu Ștefan PSD DA
186. Nagy Szabolcs UDMR DA
187. Nagy Vasile AUR DA
188. Năcuță Sorin PNL DA
189. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR PLUS DA
190. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
191. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
192. Neață Eugen PSD DA
193. Nechita Aurel PSD DA
194. Niță Nicu PSD DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Oteșanu Daniela PSD DA
197. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
198. Paladi George-Adrian PSD DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Panait Radu USR PLUS DA
201. Paraschiv Rodica PSD DA
202. Pavelescu Nicolae PSD DA
203. Pecingină Gheorghe PNL DA
204. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
205. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
206. Piper-Savu Florin PSD DA
207. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
208. Plăiașu Gabriel PNL DA
209. Polak Tudor PNL DA
210. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
211. Pop Darius AUR DA
212. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
213. Popa Radu Mihai PSD DA
214. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian PSD DA
216. Popescu Pavel PNL DA
217. Popescu Vlad PSD DA
218. Popica Eduard-Andrei PSD DA
219. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
220. Presură Alexandra PSD DA
221. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
222. Prună Cristina-Mădălina USR PLUS DA
223. Prunean Alin-Costel USR PLUS DA
224. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
225. Rafila Alexandru PSD DA
226. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
227. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
228. Roman Florin-Claudiu PNL DA
229. Roman Nicolae AUR DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rujan Dumitru PNL DA
232. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
233. Sandu Viorica PSD DA
234. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
235. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
236. Scripnic Lilian AUR DA
237. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
240. Simion George-Nicolae AUR DA
241. Simonis Alfred - Robert PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stancu Paul PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Vetuța PNL DA
246. Stângă George-Cătălin PNL DA
247. Stoian Maria PNL DA
248. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
249. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
250. Stoica Diana USR PLUS DA
251. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
252. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
253. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
257. Șerban Gianina AUR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șișcu George PNL DA
260. Șoptică Costel PNL DA
261. Șovăială Constantin PNL DA
262. Ștefan Ion PNL DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Tanasă Dan AUR DA
265. Tănase Antonel PNL DA
266. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
267. Tătaru Nelu PNL DA
268. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
269. Terente Eugen USR PLUS DA
270. Thellmann Christine PNL DA
271. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
272. Tobă Francisc - DA
273. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
274. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
275. Toma Ilie PSD DA
276. Toma Vasilică PSD DA
277. Trăilă Cristina PNL DA
278. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
281. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
282. Turcan Raluca PNL DA
283. Tuță George-Cristian PNL DA
284. Țachianu Marian PSD DA
285. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
286. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
287. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
288. Varga Glad-Aurel PNL DA
289. Vexler Silviu Minoritati DA
290. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
291. Vîlceanu Dan PNL DA
292. Volosatîi Boris AUR DA
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Wiener Adrian USR PLUS DA
296. Zakarias Zoltán UDMR DA
297. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 3:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro