Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.03.2021 > 12:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 martie 2021, ora 12:11

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 530/2020 pentru modificarea art.18 din Legea nr.202/1998 privind organizarea Monitorului oficial al României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:301 97 87 52 29 19 16 1
- voturi pentru (DA):301 97 87 52 29 19 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR PLUS DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
37. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR PLUS DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
68. Ciubuc Ciprian AUR DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coarnă Dumitru PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR PLUS DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Damian Romulus-Marius PSD DA
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dămureanu Ringo AUR DA
85. Dehelean Silviu USR PLUS DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
88. Drulă Cătălin USR PLUS DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Enachi Raisa AUR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Feodor Silviu Minoritati DA
100. Feodorov Lucian AUR DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
106. Gál Károly UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria AUR DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
116. Gliga Dumitrița PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
125. Havârneanu Filip USR PLUS DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
135. Ilie Victor USR PLUS DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
141. Kelemen Attila UDMR DA
142. Kiss János PNL DA
143. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
144. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
145. Könczei Csaba UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
147. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
148. Lasca Mihai Ioan AUR DA
149. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
150. Lazăr Teodor USR PLUS DA
151. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
154. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
155. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
156. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
157. Macovei Silviu Nicu PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
159. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
160. Mang Ioan PSD DA
161. Manta Claudiu PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
163. Mărculescu Dumitru PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
167. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
168. Miklós Zoltán UDMR DA
169. Mina Marian PSD DA
170. Mircea Florin PSD DA
171. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
172. Mitrea Dumitrina AUR DA
173. Moisin Radu-Marin PNL DA
174. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
175. Molnar Ervin PNL DA
176. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
177. Morar Olivia-Diana PNL DA
178. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
179. Munteanu Remus PSD DA
180. Murariu Oana USR PLUS DA
181. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
182. Mușoiu Ștefan PSD DA
183. Nagy Szabolcs UDMR DA
184. Nagy Vasile AUR DA
185. Năcuță Sorin PNL DA
186. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR PLUS DA
187. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
188. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
189. Neață Eugen PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Niță Nicu PSD DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Oteșanu Daniela PSD DA
194. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
195. Paladi George-Adrian PSD DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Panait Radu USR PLUS DA
198. Paraschiv Rodica PSD DA
199. Pavelescu Nicolae PSD DA
200. Pecingină Gheorghe PNL DA
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Piper-Savu Florin PSD DA
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Plăiașu Gabriel PNL DA
206. Polak Tudor PNL DA
207. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
208. Pop Darius AUR DA
209. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
210. Popa Radu Mihai PSD DA
211. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PSD DA
213. Popescu Pavel PNL DA
214. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
215. Popescu Vlad PSD DA
216. Popica Eduard-Andrei PSD DA
217. Predescu Ana-Loredana PSD DA
218. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
219. Presură Alexandra PSD DA
220. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
221. Prună Cristina-Mădălina USR PLUS DA
222. Prunean Alin-Costel USR PLUS DA
223. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
224. Rafila Alexandru PSD DA
225. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
226. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
227. Roman Florin-Claudiu PNL DA
228. Roman Nicolae AUR DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rujan Dumitru PNL DA
231. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
232. Sandu Viorica PSD DA
233. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
234. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
235. Scripnic Lilian AUR DA
236. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
239. Simion George-Nicolae AUR DA
240. Simonis Alfred - Robert PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stancu Paul PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Vetuța PNL DA
245. Stângă George-Cătălin PNL DA
246. Stoian Maria PNL DA
247. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
248. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
249. Stoica Diana USR PLUS DA
250. Stoica Elena PSD DA
251. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
252. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
253. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șandru Cosmin PNL DA
257. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
258. Șerban Gianina AUR DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șișcu George PNL DA
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șovăială Constantin PNL DA
263. Ștefan Ion PNL DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Tanasă Dan AUR DA
266. Tănase Antonel PNL DA
267. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
268. Tătaru Nelu PNL DA
269. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS DA
270. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
271. Terente Eugen USR PLUS DA
272. Thellmann Christine PNL DA
273. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
274. Tobă Francisc - DA
275. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
276. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
277. Toma Ilie PSD DA
278. Toma Vasilică PSD DA
279. Trăilă Cristina PNL DA
280. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
283. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
284. Turcan Raluca PNL DA
285. Tușa Adriana Diana PSD DA
286. Tuță George-Cristian PNL DA
287. Țachianu Marian PSD DA
288. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
289. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
290. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
291. Varga Glad-Aurel PNL DA
292. Vexler Silviu Minoritati DA
293. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
294. Vîlceanu Dan PNL DA
295. Volosatîi Boris AUR DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Wiener Adrian USR PLUS DA
299. Zakarias Zoltán UDMR DA
300. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 3:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro