Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.03.2021 > 12:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 martie 2021, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
37
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 7/2021 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.11/2003 privind gospodărirea în siguranță a deșeurilor radioactive și a combustibilului nuclear uzat
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:298 96 86 53 29 18 15 1
- voturi pentru (DA):297 95 86 53 29 18 15 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR PLUS DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
37. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR PLUS DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR PLUS DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dămureanu Ringo AUR DA
85. Dehelean Silviu USR PLUS DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
88. Drulă Cătălin USR PLUS DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Enachi Raisa AUR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Feodor Silviu Minoritati DA
100. Feodorov Lucian AUR DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Gál Károly UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Anamaria AUR DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Giurgiu Adrian USR PLUS DA
117. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
118. Gliga Dumitrița PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
120. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Michael PNL DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
126. Havârneanu Filip USR PLUS DA
127. Hărătău Elena PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Horga Maria-Gabriela PNL DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
131. Huțu Alexandra PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
136. Ilie Victor USR PLUS DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
141. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
142. Kelemen Attila UDMR DA
143. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
144. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
145. Könczei Csaba UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
147. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
148. Lasca Mihai Ioan AUR DA
149. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
150. Lazăr Teodor USR PLUS DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
153. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
154. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
155. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
156. Macovei Silviu Nicu PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
158. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
159. Mang Ioan PSD DA
160. Manta Claudiu PSD DA
161. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
162. Mărculescu Dumitru PNL DA
163. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
166. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
171. Mitrea Dumitrina AUR DA
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Ervin PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
176. Morar Olivia-Diana PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
178. Munteanu Remus PSD DA
179. Murariu Oana USR PLUS DA
180. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
181. Mușoiu Ștefan PSD DA
182. Nagy Szabolcs UDMR DA
183. Nagy Vasile AUR DA
184. Năcuță Sorin PNL DA
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR PLUS DA
186. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
187. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
188. Neață Eugen PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Oteșanu Daniela PSD DA
192. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
193. Paladi George-Adrian PSD DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Panait Radu USR PLUS DA
196. Paraschiv Rodica PSD DA
197. Pavelescu Nicolae PSD DA
198. Pecingină Gheorghe PNL DA
199. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
200. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
201. Piper-Savu Florin PSD DA
202. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
203. Plăiașu Gabriel PNL DA
204. Polak Tudor PNL DA
205. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
206. Pop Darius AUR DA
207. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
208. Popa Radu Mihai PSD DA
209. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
210. Popescu Dan-Cristian PSD DA
211. Popescu Pavel PNL DA
212. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
213. Popescu Vlad PSD DA
214. Popica Eduard-Andrei PSD DA
215. Predescu Ana-Loredana PSD DA
216. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
217. Presură Alexandra PSD DA
218. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
219. Prună Cristina-Mădălina USR PLUS DA
220. Prunean Alin-Costel USR PLUS DA
221. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
222. Rafila Alexandru PSD DA
223. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL DA
226. Roman Nicolae AUR DA
227. Roșca Mircea PNL DA
228. Rujan Dumitru PNL DA
229. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
230. Sandu Viorica PSD DA
231. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
232. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
233. Scripnic Lilian AUR DA
234. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
237. Simion George-Nicolae AUR DA
238. Simonis Alfred - Robert PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stancu Paul PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Vetuța PNL DA
243. Stângă George-Cătălin PNL DA
244. Stoian Maria PNL DA
245. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
246. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
247. Stoica Diana USR PLUS DA
248. Stoica Elena PSD DA
249. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șandru Cosmin PNL DA
255. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
256. Șerban Gianina AUR DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șișcu George PNL DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Ștefan Ion PNL DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tanasă Dan AUR DA
264. Tănase Antonel PNL DA
265. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
266. Tătaru Nelu PNL DA
267. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS DA
268. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
269. Terente Eugen USR PLUS DA
270. Thellmann Christine PNL DA
271. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
272. Tobă Francisc - DA
273. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
274. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
275. Toma Ilie PSD DA
276. Toma Vasilică PSD DA
277. Trăilă Cristina PNL DA
278. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
281. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
282. Turcan Raluca PNL DA
283. Tuță George-Cristian PNL DA
284. Țachianu Marian PSD DA
285. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
286. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
287. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
288. Varga Glad-Aurel PNL DA
289. Vexler Silviu Minoritati DA
290. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
291. Vîlceanu Dan PNL DA
292. Volosatîi Boris AUR DA
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Wiener Adrian USR PLUS DA
296. Zakarias Zoltán UDMR DA
297. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 9:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro