Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.03.2021 > 12:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 martie 2021, ora 12:16

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 433/2018 privind elaborarea și actualizarea Strategiei naționale pe termen lung "România 2040"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:301 99 86 51 29 19 16 1
- voturi pentru (DA):301 99 86 51 29 19 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
29. Barna Ilie Dan USR PLUS DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
36. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR PLUS DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR PLUS DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
84. Drulă Cătălin USR PLUS DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
93. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
94. Fechet Mircea PNL DA
95. Feodor Silviu Minoritati DA
96. Feodorov Lucian AUR DA
97. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria AUR DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Giurgiu Adrian USR PLUS DA
116. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
117. Gliga Dumitrița PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
119. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Michael PNL DA
123. Hajdu Gábor UDMR DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
126. Havârneanu Filip USR PLUS DA
127. Hărătău Elena PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Horga Maria-Gabriela PNL DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
131. Huțu Alexandra PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
136. Ilie Victor USR PLUS DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
141. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
142. Kelemen Attila UDMR DA
143. Kiss János PNL DA
144. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
145. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
146. Könczei Csaba UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
149. Lasca Mihai Ioan AUR DA
150. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
151. Lazăr Teodor USR PLUS DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
155. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
157. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
158. Macovei Silviu Nicu PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
160. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
161. Mang Ioan PSD DA
162. Manta Claudiu PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
164. Mărculescu Dumitru PNL DA
165. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
168. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
169. Miklós Zoltán UDMR DA
170. Mina Marian PSD DA
171. Mircea Florin PSD DA
172. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
173. Mitrea Dumitrina AUR DA
174. Moisin Radu-Marin PNL DA
175. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
176. Molnar Ervin PNL DA
177. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
178. Morar Olivia-Diana PNL DA
179. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
180. Munteanu Remus PSD DA
181. Murariu Oana USR PLUS DA
182. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
183. Mușoiu Ștefan PSD DA
184. Nagy Szabolcs UDMR DA
185. Nagy Vasile AUR DA
186. Năcuță Sorin PNL DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR PLUS DA
188. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
190. Neață Eugen PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Niță Nicu PSD DA
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Oteșanu Daniela PSD DA
195. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
196. Paladi George-Adrian PSD DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Panait Radu USR PLUS DA
199. Paraschiv Rodica PSD DA
200. Pavelescu Nicolae PSD DA
201. Pecingină Gheorghe PNL DA
202. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
203. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
204. Piper-Savu Florin PSD DA
205. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
206. Plăiașu Gabriel PNL DA
207. Polak Tudor PNL DA
208. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
209. Pop Darius AUR DA
210. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
211. Popa Radu Mihai PSD DA
212. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PSD DA
214. Popescu Pavel PNL DA
215. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
216. Popescu Vlad PSD DA
217. Popica Eduard-Andrei PSD DA
218. Predescu Ana-Loredana PSD DA
219. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
220. Presură Alexandra PSD DA
221. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
222. Prună Cristina-Mădălina USR PLUS DA
223. Prunean Alin-Costel USR PLUS DA
224. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
225. Rafila Alexandru PSD DA
226. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
227. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
228. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
229. Roman Florin-Claudiu PNL DA
230. Roman Nicolae AUR DA
231. Roșca Mircea PNL DA
232. Rujan Dumitru PNL DA
233. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
234. Sandu Viorica PSD DA
235. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
236. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
237. Scripnic Lilian AUR DA
238. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
241. Simion George-Nicolae AUR DA
242. Simonis Alfred - Robert PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stancu Paul PSD DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Vetuța PNL DA
247. Stângă George-Cătălin PNL DA
248. Stoian Maria PNL DA
249. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
250. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
251. Stoica Diana USR PLUS DA
252. Stoica Elena PSD DA
253. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
256. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șandru Cosmin PNL DA
259. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
260. Șerban Gianina AUR DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șișcu George PNL DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Șovăială Constantin PNL DA
265. Ștefan Ion PNL DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Tanasă Dan AUR DA
268. Tănase Antonel PNL DA
269. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
270. Tătaru Nelu PNL DA
271. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS DA
272. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
273. Terente Eugen USR PLUS DA
274. Thellmann Christine PNL DA
275. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
276. Tobă Francisc - DA
277. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
278. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
279. Toma Ilie PSD DA
280. Toma Vasilică PSD DA
281. Trăilă Cristina PNL DA
282. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
283. Tudorache Daniel PSD DA
284. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
285. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
286. Turcan Raluca PNL DA
287. Tuță George-Cristian PNL DA
288. Țachianu Marian PSD DA
289. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
290. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
291. Varga Glad-Aurel PNL DA
292. Vexler Silviu Minoritati DA
293. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
294. Vîlceanu Dan PNL DA
295. Volosatîi Boris AUR DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Wiener Adrian USR PLUS DA
299. Zakarias Zoltán UDMR DA
300. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 aprilie 2021, 23:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro