Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.04.2021 > 14:47 Versiunea pentru printare
Marți, 13 aprilie 2021, ora 14:47

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 176/2019 pentru completarea articolului 38 alineatul (3) din Legea-cadru nr.153 din 28 iunie 2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:306 99 89 55 28 16 17 2
- voturi pentru (DA):306 99 89 55 28 16 17 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Damian Romulus-Marius PSD DA
82. Dancă Ionel PNL DA
83. Dămureanu Ringo AUR DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil PNL DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Enachi Raisa AUR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
96. Fălcoi Nicu USR DA
97. Fechet Mircea PNL DA
98. Feodor Silviu Minoritati DA
99. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Flucuș Dumitru PNL DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Gál Károly UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria AUR DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gheba Daniel-Sorin USR DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
116. Giugea Nicolae PNL DA
117. Giurgiu Adrian USR DA
118. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
119. Gliga Dumitrița PSD DA
120. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Michael PNL DA
124. Hajdu Gábor UDMR DA
125. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
126. Havârneanu Filip USR DA
127. Hărătău Elena PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Horga Maria-Gabriela PNL DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
131. Huțu Alexandra PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ichim Cristian-Paul USR DA
136. Ilie Victor USR DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ion Stelian-Cristian USR DA
140. Ionescu George PNL DA
141. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
142. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
143. Kelemen Attila UDMR DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kiss János PNL DA
146. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
147. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
148. Könczei Csaba UDMR DA
149. Lasca Mihai Ioan - DA
150. Lazăr Ion-Marian USR DA
151. Lazăr Teodor USR DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
155. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
157. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
158. Macovei Silviu Nicu PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
160. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
161. Mang Ioan PSD DA
162. Manta Claudiu PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
164. Mărculescu Dumitru PNL DA
165. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Miftode Marius-Andrei USR DA
168. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Miklós Zoltán UDMR DA
171. Mina Marian PSD DA
172. Mircea Florin PSD DA
173. Miruță Radu-Dinel USR DA
174. Mitrea Dumitrina AUR DA
175. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
176. Moisin Radu-Marin PNL DA
177. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
178. Molnar Ervin PNL DA
179. Molnar Radu-Iulian USR DA
180. Morar Olivia-Diana PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
182. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
183. Munteanu Remus PSD DA
184. Murariu Oana USR DA
185. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
186. Mușoiu Ștefan PSD DA
187. Nacov Gheorghe Minoritati DA
188. Nagy Szabolcs UDMR DA
189. Nagy Vasile AUR DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Năcuță Sorin PNL DA
192. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
193. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
194. Neagu Denisa-Elena USR DA
195. Neață Eugen PSD DA
196. Nechita Aurel PSD DA
197. Niță Nicu PSD DA
198. Olar Corneliu PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
201. Oteșanu Daniela PSD DA
202. Özmen Oana-Marciana USR DA
203. Paladi George-Adrian PSD DA
204. Panait Radu USR DA
205. Paraschiv Rodica PSD DA
206. Pavelescu Nicolae PSD DA
207. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
208. Pecingină Gheorghe PNL DA
209. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
210. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
211. Piper-Savu Florin PSD DA
212. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
213. Polak Tudor PNL DA
214. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
215. Pop Darius AUR DA
216. Pop Rareș Tudor USR DA
217. Popa Alexandru PNL DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
219. Popescu Pavel PNL DA
220. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
222. Popica Eduard-Andrei PSD DA
223. Predescu Ana-Loredana PSD DA
224. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
225. Presură Alexandra PSD DA
226. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
227. Prună Cristina-Mădălina USR DA
228. Prunean Alin-Costel USR DA
229. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
230. Rizea Cristina Camelia USR DA
231. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
232. Roman Florin-Claudiu PNL DA
233. Roman Nicolae AUR DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rujan Dumitru PNL DA
236. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
237. Salan Viorel PSD DA
238. Sandu Viorica PSD DA
239. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
240. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
241. Scripnic Lilian AUR DA
242. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
245. Simion George-Nicolae AUR DA
246. Simonis Alfred - Robert PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stancu Paul PSD DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Vetuța PNL DA
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD DA
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
264. Șerban Gianina AUR DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șișcu George PNL DA
267. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șovăială Constantin PNL DA
270. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
271. Tanasă Dan AUR DA
272. Tănase Antonel PNL DA
273. Tătaru Nelu PNL DA
274. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
275. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
276. Terente Eugen USR DA
277. Thellmann Christine PNL DA
278. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
279. Tobă Francisc - DA
280. Toda Daniel-Liviu USR DA
281. Todosiu Beniamin USR DA
282. Toma Ilie PSD DA
283. Trăilă Cristina PNL DA
284. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
287. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
288. Turcan Raluca PNL DA
289. Tușa Adriana Diana PSD DA
290. Tuță George-Cristian PNL DA
291. Țachianu Marian PSD DA
292. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
293. Țoiu Oana-Silvia USR DA
294. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
295. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
296. Varga Glad-Aurel PNL DA
297. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
298. Vexler Silviu Minoritati DA
299. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
300. Vîlceanu Dan PNL DA
301. Volosatîi Boris AUR DA
302. Vulpescu Ioan PSD DA
303. Wiener Adrian USR DA
304. Zakarias Zoltán UDMR DA
305. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 23:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro