Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2007 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 8 mai 2007, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-5
Subiect vot: Vot final
PL 170/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.129/2006 privind regimul de control al exporturilor de produse și tehnologii cu dublă utilizare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 76 39 22 17 19 12 11 17
- voturi pentru (DA):208 75 39 22 17 19 12 11 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 1 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru - DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Corlățean Titus PSD DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Diaconescu Renică PC DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Eserghep Gelil PRM DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Godja Petru PSD DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gușă Cozmin Horea - DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Ionescu Daniel PSD DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Liga Dănuț PD-L DA
101. Longher Ghervazen Minoritati DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Manta Pantelimon - DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mătușa Tudor PRM DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mitrea Manuela PSD DA
121. Mitrea Miron Tudor PSD DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mînzînă Ion PRM DA
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD DA
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu - DA
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
134. Nassar Rodica PSD DA
135. Năstase Adrian PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Olarean Aurel PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Pascu Bogdan PC DA
144. Paveliu Marian Sorin - DA
145. Păun Nicolae Minoritati DA
146. Plumb Rovana PSD DA
147. Ponta Victor-Viorel PSD DA
148. Pop Claudiu Adrian PSD DA
149. Popa Cornel PNL DA
150. Popa Nicolae - DA
151. Popescu Dan Ioan PC DA
152. Popescu Florin Aurelian - Abținere
153. Popescu Ionica Constanța PC DA
154. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
155. Pupeză Viorel PSD DA
156. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
157. Pușcaș Vasile PSD DA
158. Pușcă Mircea Valer PNL DA
159. Radan Mihai Minoritati DA
160. Rădulescu Cristian PD-L DA
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
164. Rușanu Dan Radu PNL DA
165. Sanda Victor PSD DA
166. Sandu Gabriel - Abținere
167. Sandu-Capră Mihai PNL DA
168. Sasu Ion PSD DA
169. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
170. Săpunaru Nini PNL DA
171. Sârb Gheorghe PD-L DA
172. Sârbu Marian PSD DA
173. Scutaru Adrian George PNL DA
174. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
177. Sirețeanu Mihail PSD DA
178. Sóki Béla UDMR DA
179. Soporan Vasile Filip PSD DA
180. Stanciu Anghel PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stoica Ion - DA
183. Străchinaru Petre PD-L DA
184. Strungă Emil PNL DA
185. Szekely Levente Csaba UDMR DA
186. Șandru Marcela Lavinia - DA
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tabără Valeriu PD-L DA
189. Tamás Sándor UDMR DA
190. Tămagă Constantin PSD DA
191. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
192. Tărniceru Petru PSD DA
193. Timar Liviu PSD DA
194. Timiș Ioan PNL DA
195. Todoran Pavel PSD DA
196. Toma Florentina Marilena PSD DA
197. Toró Tiberiu UDMR DA
198. Tudor Constantin PC DA
199. Tudor Marcu PRM DA
200. Tudose Mihai PSD DA
201. Țundrea Ioan PC DA
202. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
203. Ujeniuc Dragoș - Abținere
204. Ursărescu Dorinel PNL DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasile Aurelia PSD DA
207. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
208. Vlase Petru Gabriel PSD DA
209. Vlădoiu Aurel PSD DA
210. Voicu Cătălin PSD DA
211. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
212. Voinea Florea PSD DA
213. Zaharia Claudius Mihail - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 septembrie 2019, 12:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro