Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2007 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 8 mai 2007, ora 13:04

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-16
Subiect vot: Vot final
PL 178/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.135/2006 privind majorarea capitalului social al Casei de Economii și Consemnațiuni C.E.C.-S.A.
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:188 65 31 22 17 16 10 11 16
- voturi pentru (DA):150 63 31 3 15 15 3 9 11
- voturi împotrivă (NU):13 - - 5 2 - 5 1 -
- abțineri:23 2 - 12 - 1 2 1 5
- nu au votat:2 - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC Abținere
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM Abținere
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru - DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Buciu Angela PRM -
27. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Călian Petru PC NU
34. Călin Ion PSD DA
35. Câmpanu Liviu PNL DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciontu Corneliu - Abținere
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Corlățean Titus PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM Abținere
48. Diaconescu Renică PC DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dragomir Dumitru PRM DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PRM -
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Eserghep Gelil PRM Abținere
60. Faina Constantin PC NU
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Găleteanu Monalisa PSD DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Giurgiu Mircia - DA
73. Glăvan Ștefan PC NU
74. Gonțea Ion PD-L DA
75. Grigore Dan PD-L DA
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gușă Cozmin Horea - Abținere
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati NU
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Iriza Marius PRM Abținere
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
88. Kovacs Attila UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Liga Dănuț PD-L NU
91. Longher Ghervazen Minoritati DA
92. Macaleți Costică PSD DA
93. Magheru Paul PRM Abținere
94. Manta Pantelimon - DA
95. Marian Dan Mihai PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Mazăre Alexandru PSD DA
100. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mătușa Tudor PRM Abținere
103. Merce Ilie PRM NU
104. Micula Cătălin PNL DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PRM Abținere
107. Mircovici Niculae Minoritati DA
108. Mitrea Manuela PSD DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
111. Mînzînă Ion PRM Abținere
112. Mocanu Alexandru PD-L DA
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
115. Mocioalcă Ion PSD DA
116. Mohora Tudor PSD DA
117. Moisoiu Adrian PRM Abținere
118. Moldovan Emil Radu PSD DA
119. Momanu Corneliu - DA
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
126. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Olarean Aurel PD-L DA
129. Palăr Ionel PNL DA
130. Pascu Bogdan PC Abținere
131. Paveliu Marian Sorin - DA
132. Păun Nicolae Minoritati DA
133. Plumb Rovana PSD DA
134. Ponta Victor-Viorel PSD DA
135. Pop Claudiu Adrian PSD DA
136. Popa Nicolae - DA
137. Popescu Florin Aurelian - Abținere
138. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
139. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
140. Pușcaș Vasile PSD DA
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Radan Mihai Minoritati DA
143. Rădulescu Cristian PD-L DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
145. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
146. Sanda Victor PSD DA
147. Sandu-Capră Mihai PNL DA
148. Sasu Ion PSD DA
149. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
150. Săpunaru Nini PNL DA
151. Sârb Gheorghe PD-L DA
152. Sârbu Marian PSD DA
153. Scutaru Adrian George PNL DA
154. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sirețeanu Mihail PSD DA
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
159. Stan Ion PSD DA
160. Stanciu Anghel PSD DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Stoica Ion - DA
163. Străchinaru Petre PD-L DA
164. Strungă Emil PNL DA
165. Szekely Levente Csaba UDMR DA
166. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
167. Știreanu Octavian PSD DA
168. Știucă Alecsandru PSD DA
169. Tabără Valeriu PD-L DA
170. Tamás Sándor UDMR DA
171. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
172. Tărniceru Petru PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Todoran Pavel PSD DA
175. Toma Florentina Marilena PSD DA
176. Toró Tiberiu UDMR Abținere
177. Tudor Constantin PC NU
178. Tudor Marcu PRM NU
179. Țundrea Ioan PC NU
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Vasile Aurelia PSD DA
183. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
184. Vlădoiu Aurel PSD DA
185. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
186. Voinea Florea PSD DA
187. Zaharia Claudius Mihail - DA
188. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 10:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro