Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2007 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 8 mai 2007, ora 13:27

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 188/2007 privind înființarea comunei Bucovăț prin reorganizarea comunei Remetea Mare, județul Timiș
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:188 68 34 21 17 16 10 10 12
- voturi pentru (DA):66 7 26 10 1 8 9 2 3
- voturi împotrivă (NU):109 57 7 10 16 6 1 7 5
- abțineri:10 2 1 1 - 2 - - 4
- nu au votat:3 2 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L NU
15. Băeșu George PSD NU
16. Bănicioiu Nicolae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD NU
27. Brînză William Gabriel PD-L NU
28. Buciu Angela PRM NU
29. Buciuta Ștefan Minoritati -
30. Buda Ioan PSD NU
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
32. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L NU
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Câmpanu Liviu PNL NU
38. Chiper Gheorghe PSD NU
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu - Abținere
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD -
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PC DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD NU
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD NU
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
54. Dumitrescu Zamfir - NU
55. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
56. Dumitru Ion PSD NU
57. Dușa Mircea PSD NU
58. Eserghep Gelil PRM NU
59. Faina Constantin PC DA
60. Fenechiu Relu PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC NU
63. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD NU
68. Georgescu Filip PSD DA
69. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Giurgiu Mircia - NU
72. Glăvan Ștefan PC DA
73. Godja Petru PSD NU
74. Gonțea Ion PD-L NU
75. Grigore Dan PD-L NU
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gubandru Aurel PSD NU
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
80. Iancu Iulian PSD NU
81. Ibram Iusein Minoritati NU
82. Ifrim Mircea PRM DA
83. Ionescu Daniel PSD NU
84. Iriza Marius PRM NU
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
88. Kovacs Attila UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR Abținere
90. Liga Dănuț PD-L NU
91. Longher Ghervazen Minoritati NU
92. Macaleți Costică PSD NU
93. Magheru Paul PRM DA
94. Manta Pantelimon - DA
95. Marian Dan Mihai PNL NU
96. Marin Constantin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR NU
99. Matei Cătălin Lucian PSD NU
100. Mazăre Alexandru PSD NU
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mătușa Tudor PRM NU
104. Merce Ilie PRM DA
105. Micula Cătălin PNL NU
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PRM NU
108. Mircovici Niculae Minoritati NU
109. Mitrea Manuela PSD NU
110. Mitrea Miron Tudor PSD NU
111. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
112. Mînzînă Ion PRM NU
113. Mocanu Alexandru PD-L NU
114. Mocanu Vasile PSD NU
115. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
116. Mocioalcă Ion PSD NU
117. Mohora Tudor PSD NU
118. Moisoiu Adrian PRM NU
119. Moldovan Emil Radu PSD NU
120. Momanu Corneliu - NU
121. Munteanu Ioan PSD NU
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
123. Nassar Rodica PSD NU
124. Năstase Adrian PSD NU
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
127. Nițulescu Teodor PSD NU
128. Nosa Iuliu PSD NU
129. Olarean Aurel PD-L NU
130. Palăr Ionel PNL DA
131. Pascu Bogdan PC DA
132. Păun Nicolae Minoritati NU
133. Plumb Rovana PSD NU
134. Ponta Victor-Viorel PSD DA
135. Pop Claudiu Adrian PSD NU
136. Popa Cornel PNL DA
137. Popa Nicolae - DA
138. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
139. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
140. Pușcaș Vasile PSD Abținere
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Radan Mihai Minoritati NU
143. Rădulescu Cristian PD-L NU
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
145. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
146. Sandu-Capră Mihai PNL DA
147. Sasu Ion PSD Abținere
148. Săniuță Marian-Florian PSD DA
149. Săpunaru Nini PNL NU
150. Sârb Gheorghe PD-L NU
151. Scutaru Adrian George PNL DA
152. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
153. Seres Dénes UDMR NU
154. Sirețeanu Mihail PSD NU
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Soporan Vasile Filip PSD NU
157. Stan Ioan PSD NU
158. Stanciu Anghel PSD -
159. Stativă Irinel Ioan PSD NU
160. Stoica Ion - Abținere
161. Străchinaru Petre PD-L NU
162. Strungă Emil PNL NU
163. Szekely Levente Csaba UDMR DA
164. Știreanu Octavian PSD NU
165. Știucă Alecsandru PSD NU
166. Tabără Valeriu PD-L NU
167. Tamás Sándor UDMR NU
168. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
169. Tărniceru Petru PSD NU
170. Timar Liviu PSD NU
171. Timiș Ioan PNL DA
172. Todoran Pavel PSD NU
173. Toma Florentina Marilena PSD NU
174. Toró Tiberiu UDMR NU
175. Tudor Constantin PC DA
176. Tudor Marcu PRM DA
177. Țundrea Ioan PC DA
178. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
179. Ujeniuc Dragoș - NU
180. Ursărescu Dorinel PNL DA
181. Vasile Aurelia PSD NU
182. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
183. Vlădoiu Aurel PSD DA
184. Voicu Cătălin PSD NU
185. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
186. Voinea Florea PSD DA
187. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
188. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 12:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro