Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2021 > 16:57 Versiunea pentru printare
Marți, 15 iunie 2021, ora 16:57

Subiect vot: Adoptarea Raportului comun al Comisiilor juridice ale celor două Camere ale Parlamentului - Avocatul Poporului 2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:271 - 90 55 20 20 15 1 - 37 24 2 7
- voturi pentru (DA):247 - 90 55 - 20 14 1 - 37 23 - 7
- voturi împotrivă (NU):23 - - - 20 - - - - - 1 2 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
3. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
5. Amet Varol deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apjok Norbert deputat - DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
17. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
18. Badiu Georgel deputat AUR NU
19. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
26. Barna Ilie Dan deputat USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
33. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
34. Bica Dănuț senator PNL DA
35. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
36. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR DA
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
42. Bordei Cristian senator USR DA
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
45. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
46. Buican Cristian deputat PNL DA
47. Bulai Iulian deputat USR DA
48. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
49. Burciu Cristina deputat PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
52. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
53. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
54. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
56. Carp Gheorghe senator PNL DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
58. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
59. Cernic Sebastian senator USR DA
60. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
61. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
64. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
65. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
66. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
68. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
69. Constantin Daniel deputat PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
72. Cristian Brian deputat USR DA
73. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
75. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
76. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
77. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
78. Csoma Botond deputat UDMR DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL DA
80. Dancă Ionel deputat PNL DA
81. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
82. Dehelean Silviu deputat USR DA
83. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
84. Dragu Anca Dana senator USR DA
85. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
86. Drulă Cătălin deputat USR DA
87. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
88. Farago Petru deputat UDMR DA
89. Fădor Angelica deputat PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
91. Fălcoi Nicu deputat USR DA
92. Fechet Mircea deputat PNL DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
94. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
95. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
96. Firu Stela senator PNL DA
97. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
98. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
100. Gál Károly deputat UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
102. Gavrilă Anamaria deputat AUR NU
103. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
104. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
107. Ghica Cristian senator USR DA
108. Giugea Nicolae deputat PNL DA
109. Giurgiu Adrian deputat USR DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
111. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
112. Gudu Michael deputat PNL DA
113. Guran Virgil senator PNL DA
114. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
115. Hangan Andrei senator AUR NU
116. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
117. Hatos Adrian senator PNL DA
118. Havârneanu Filip deputat USR DA
119. Hărătău Elena deputat PNL DA
120. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
122. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
123. Ilie Victor deputat USR DA
124. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
125. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
126. Ionescu George deputat PNL DA
127. Iordache Ion senator PNL DA
128. Ivan Dan senator USR DA
129. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
130. Kelemen Attila deputat UDMR DA
131. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
132. Kiss János deputat PNL DA
133. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
134. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
135. Könczei Csaba deputat UDMR DA
136. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
139. László Attila senator UDMR DA
140. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
141. Lazăr Teodor deputat USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
143. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
145. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
146. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
147. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
148. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
149. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
150. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
151. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
152. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
153. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
154. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
155. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
156. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat PNL DA
157. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
158. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
159. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
160. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
161. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
163. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
164. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
165. Murariu Oana deputat USR DA
166. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
167. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
168. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
169. Nagy Vasile deputat AUR NU
170. Nazare Alexandru senator PNL DA
171. Năcuță Sorin deputat PNL DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
173. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
174. Neagu Nicolae senator PNL DA
175. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
176. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
177. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
178. Olar Corneliu deputat PNL DA
179. Oprinoiu Aurel senator USR NU
180. Orban Ludovic deputat PNL DA
181. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
182. Pambuccian Varujan deputat Minoritati -
183. Panait Radu deputat USR DA
184. Pandea Ciprian senator PNL DA
185. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
186. Pălărie Ștefan senator USR DA
187. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
188. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
191. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
192. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
193. Polak Tudor deputat PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
195. Pop Darius deputat AUR NU
196. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
197. Popa Alexandru deputat PNL DA
198. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
199. Popescu Pavel deputat PNL DA
200. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
201. Postică Andrei senator USR DA
202. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
203. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
204. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
206. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
207. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
208. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
209. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
211. Roman Nicolae deputat AUR NU
212. Roșca Mircea deputat PNL DA
213. Rujan Dumitru deputat PNL DA
214. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
215. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
216. Scarlat George senator PNL DA
217. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
218. Scripnic Lilian deputat AUR NU
219. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
220. Seres Dénes deputat UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
222. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
223. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
224. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
225. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
226. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
227. Stoian Maria deputat PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
229. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
230. Stoica Diana deputat USR DA
231. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
232. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
233. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
234. Szabó Ödön deputat UDMR DA
235. Șandru Cosmin deputat PNL DA
236. Șerban Gianina deputat AUR NU
237. Șișcu George deputat PNL DA
238. Șoptică Costel deputat PNL DA
239. Șovăială Constantin deputat PNL DA
240. Ștefan Ion deputat PNL DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
242. Tanasă Dan deputat AUR NU
243. Tănase Antonel deputat PNL DA
244. Tătaru Nelu deputat PNL DA
245. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
246. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
247. Terente Eugen deputat USR DA
248. Thellmann Christine deputat PNL DA
249. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
250. Todosiu Beniamin deputat USR DA
251. Trăilă Cristina deputat PNL DA
252. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
253. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
254. Turcan Raluca deputat PNL DA
255. Turos Lóránd senator UDMR DA
256. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
257. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
258. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
260. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
261. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
262. Veștea Mihail senator PNL DA
263. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
264. Vicol Costel senator USR DA
265. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
266. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
267. Volosatîi Boris deputat AUR NU
268. Wiener Adrian deputat USR DA
269. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
271. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 30 septembrie 2022, 14:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro