Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2021 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 29 iunie 2021, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 26/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.187/2020 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.144/2020 privind unele măsuri pentru alocarea de fonduri externe nerambursabile necesare desfășurării în condițiile de prevenție a activităților didactice aferente anului școlar/universitar 2020/2021 în contextul riscului de infecție cu coronavirus SARS-CoV-2
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:306 104 86 53 28 19 15 1
- voturi pentru (DA):304 104 86 53 27 19 15 -
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
93. Fălcoi Nicu USR DA
94. Fechet Mircea PNL DA
95. Feodor Silviu Minoritati DA
96. Feodorov Lucian AUR DA
97. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Flucuș Dumitru PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Gál Károly UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria AUR DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gheba Daniel-Sorin USR DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Giurgiu Adrian USR DA
117. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
118. Gliga Dumitrița PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
120. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Michael PNL DA
123. Hajdu Gábor UDMR DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
126. Havârneanu Filip USR DA
127. Hărătău Elena PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Horga Maria-Gabriela PNL DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
131. Huțu Alexandra PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ichim Cristian-Paul USR DA
136. Ilie Victor USR DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
141. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
142. Kelemen Attila UDMR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kiss János PNL DA
145. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
146. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
147. Könczei Csaba UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
149. Lasca Mihai Ioan - NU
150. Lazăr Ion-Marian USR DA
151. Lazăr Teodor USR DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
155. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
157. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
158. Macovei Silviu Nicu PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
160. Mang Ioan PSD DA
161. Manta Claudiu PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
163. Mărculescu Dumitru PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Miftode Marius-Andrei USR DA
167. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Miklós Zoltán UDMR DA
170. Mina Marian PSD DA
171. Mircea Florin PSD DA
172. Miruță Radu-Dinel USR DA
173. Mitrea Dumitrina AUR DA
174. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
175. Moisin Radu-Marin PNL DA
176. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
177. Molnar Ervin PNL DA
178. Molnar Radu-Iulian USR DA
179. Morar Olivia-Diana PNL DA
180. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
181. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
182. Munteanu Remus PSD DA
183. Murariu Oana USR DA
184. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
185. Mușoiu Ștefan PSD DA
186. Nacov Gheorghe Minoritati DA
187. Nagy Szabolcs UDMR DA
188. Nagy Vasile AUR DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Năcuță Sorin PNL DA
191. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
192. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
193. Neagu Denisa-Elena USR DA
194. Neață Eugen PSD DA
195. Nechita Aurel PSD DA
196. Niță Nicu PSD DA
197. Olar Corneliu PNL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
200. Oteșanu Daniela PSD DA
201. Özmen Oana-Marciana USR DA
202. Paladi George-Adrian PSD DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Panait Radu USR DA
205. Paraschiv Rodica PSD DA
206. Pavelescu Nicolae PSD DA
207. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
208. Pecingină Gheorghe PNL DA
209. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
210. Piper-Savu Florin PSD DA
211. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
212. Plăiașu Gabriel PNL DA
213. Polak Tudor PNL DA
214. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
215. Pop Darius AUR DA
216. Pop Rareș Tudor USR DA
217. Popa Alexandru PNL DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
219. Popescu Pavel PNL DA
220. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
222. Popica Eduard-Andrei PSD DA
223. Predescu Ana-Loredana PSD DA
224. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
225. Presură Alexandra PSD DA
226. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
227. Prună Cristina-Mădălina USR DA
228. Prunean Alin-Costel USR DA
229. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
230. Rafila Alexandru PSD DA
231. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
232. Rizea Cristina Camelia USR DA
233. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
234. Roman Florin-Claudiu PNL DA
235. Roman Nicolae AUR DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rujan Dumitru PNL DA
238. Salan Viorel PSD DA
239. Sandu Viorica PSD DA
240. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
241. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
242. Scripnic Lilian AUR DA
243. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
246. Simion George-Nicolae AUR DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stancu Paul PSD DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Vetuța PNL DA
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șandru Cosmin PNL DA
263. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
264. Șerban Gianina AUR DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șișcu George PNL DA
267. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
268. Șoldan Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șovăială Constantin PNL DA
271. Ștefan Ion PNL DA
272. Tanasă Dan AUR DA
273. Tănase Antonel PNL DA
274. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
275. Tătaru Nelu PNL DA
276. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
277. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
278. Terente Eugen USR DA
279. Thellmann Christine PNL DA
280. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
281. Toda Daniel-Liviu USR DA
282. Todosiu Beniamin USR DA
283. Toma Ilie PSD DA
284. Toma Vasilică PSD DA
285. Trăilă Cristina PNL DA
286. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
289. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
290. Turcan Raluca PNL DA
291. Tușa Adriana Diana PSD DA
292. Țachianu Marian PSD DA
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
294. Țoiu Oana-Silvia USR DA
295. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
296. Varga Glad-Aurel PNL DA
297. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
298. Vexler Silviu Minoritati DA
299. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
300. Volosatîi Boris AUR DA
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Wiener Adrian USR DA
304. Zakarias Zoltán UDMR DA
305. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 11:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro