Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2021 > 12:22 Versiunea pentru printare
Marți, 29 iunie 2021, ora 12:22

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 266/2021 pentru modificarea art.1 alin.(1) din Legea nr.137/2011 privind transmiterea unor terenuri din domeniul public al statului și din administrarea Academiei de Științe Agricole și Silvice ”Gheorghe Ionescu-Șișești” - Institutul Național de Cercetare - Dezvoltare pentru Cartof și Sfeclă de Zahăr Brașov în domeniul public al municipiului Brașov și în administrarea Consiliului Local al Municipiului Brașov, județul Brașov
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:304 104 84 55 28 16 16 1
- voturi pentru (DA):304 104 84 55 28 16 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin PNL DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dancă Ionel PNL DA
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Enachi Raisa AUR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Feodorov Lucian AUR DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria AUR DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Giurgiu Adrian USR DA
116. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
117. Gliga Dumitrița PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
119. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
125. Havârneanu Filip USR DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul USR DA
135. Ilie Victor USR DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
141. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
142. Kelemen Attila UDMR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kiss János PNL DA
145. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
146. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
147. Könczei Csaba UDMR DA
148. Lasca Mihai Ioan - DA
149. Lazăr Ion-Marian USR DA
150. Lazăr Teodor USR DA
151. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
154. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
155. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
156. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
157. Macovei Silviu Nicu PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
159. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
160. Mang Ioan PSD DA
161. Manta Claudiu PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
163. Mărculescu Dumitru PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Miftode Marius-Andrei USR DA
167. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Miklós Zoltán UDMR DA
170. Mina Marian PSD DA
171. Mircea Florin PSD DA
172. Miruță Radu-Dinel USR DA
173. Mitrea Dumitrina AUR DA
174. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
175. Moisin Radu-Marin PNL DA
176. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
177. Molnar Ervin PNL DA
178. Molnar Radu-Iulian USR DA
179. Morar Olivia-Diana PNL DA
180. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
181. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
182. Munteanu Remus PSD DA
183. Murariu Oana USR DA
184. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
185. Mușoiu Ștefan PSD DA
186. Nacov Gheorghe Minoritati DA
187. Nagy Szabolcs UDMR DA
188. Nagy Vasile AUR DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Năcuță Sorin PNL DA
191. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
192. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
193. Neagu Denisa-Elena USR DA
194. Neață Eugen PSD DA
195. Nechita Aurel PSD DA
196. Niță Nicu PSD DA
197. Olar Corneliu PNL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
200. Oteșanu Daniela PSD DA
201. Özmen Oana-Marciana USR DA
202. Paladi George-Adrian PSD DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Panait Radu USR DA
205. Paraschiv Rodica PSD DA
206. Pavelescu Nicolae PSD DA
207. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
208. Pecingină Gheorghe PNL DA
209. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
210. Piper-Savu Florin PSD DA
211. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
212. Plăiașu Gabriel PNL DA
213. Polak Tudor PNL DA
214. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
215. Pop Darius AUR DA
216. Pop Rareș Tudor USR DA
217. Popa Alexandru PNL DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
219. Popescu Pavel PNL DA
220. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
222. Predescu Ana-Loredana PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
224. Presură Alexandra PSD DA
225. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina USR DA
227. Prunean Alin-Costel USR DA
228. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
229. Rafila Alexandru PSD DA
230. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
231. Rizea Cristina Camelia USR DA
232. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
233. Roman Florin-Claudiu PNL DA
234. Roman Nicolae AUR DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rujan Dumitru PNL DA
237. Salan Viorel PSD DA
238. Sandu Viorica PSD DA
239. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
240. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
241. Scripnic Lilian AUR DA
242. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
245. Simion George-Nicolae AUR DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stancu Paul PSD DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Vetuța PNL DA
251. Stângă George-Cătălin PNL DA
252. Stoian Maria PNL DA
253. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
254. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
255. Stoica Diana USR DA
256. Stoica Elena PSD DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Șandru Cosmin PNL DA
261. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
262. Șerban Gianina AUR DA
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șișcu George PNL DA
265. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
266. Șoldan Gheorghe PSD DA
267. Șovăială Constantin PNL DA
268. Ștefan Ion PNL DA
269. Tanasă Dan AUR DA
270. Tănase Antonel PNL DA
271. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
272. Tătaru Nelu PNL DA
273. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
274. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
275. Terente Eugen USR DA
276. Thellmann Christine PNL DA
277. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
278. Toda Daniel-Liviu USR DA
279. Todosiu Beniamin USR DA
280. Toma Ilie PSD DA
281. Toma Vasilică PSD DA
282. Trăilă Cristina PNL DA
283. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
286. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
287. Turcan Raluca PNL DA
288. Tușa Adriana Diana PSD DA
289. Țachianu Marian PSD DA
290. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
291. Țoiu Oana-Silvia USR DA
292. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
293. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
294. Varga Glad-Aurel PNL DA
295. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
296. Vexler Silviu Minoritati DA
297. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
298. Volosatîi Boris AUR DA
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Wiener Adrian USR DA
302. Zakarias Zoltán UDMR DA
303. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 8:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro