Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2007 > 13:33 Versiunea pentru printare
Marți, 8 mai 2007, ora 13:33

Subiect vot: Vot final
PL 829/2006 privind despăgubirea persoanelor fizice care au constituit depozite la Casa de Economii și Consemnațiuni CEC - SA în vederea achiziționării de autoturisme Dacia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 70 36 21 16 18 12 10 13
- voturi pentru (DA):191 69 34 21 15 18 12 10 12
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
44. Ciontu Corneliu - DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Eserghep Gelil PRM DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ionescu Daniel PSD DA
87. Iriza Marius PRM DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kovacs Attila UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Liga Dănuț PD-L DA
94. Longher Ghervazen Minoritati DA
95. Macaleți Costică PSD DA
96. Magheru Paul PRM DA
97. Manta Pantelimon - DA
98. Marian Dan Mihai PNL -
99. Marin Constantin PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Matei Cătălin Lucian PSD DA
103. Mazăre Alexandru PSD DA
104. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PRM DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mitrea Manuela PSD DA
113. Mitrea Miron Tudor PSD DA
114. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
115. Mînzînă Ion PRM DA
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Mocanu Vasile PSD DA
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
119. Mohora Tudor PSD DA
120. Moisoiu Adrian PRM DA
121. Moldovan Emil Radu PSD DA
122. Momanu Corneliu - DA
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
129. Nițulescu Teodor PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olarean Aurel PD-L DA
132. Olteanu Bogdan PNL DA
133. Palăr Ionel PNL DA
134. Pascu Bogdan PC DA
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Plumb Rovana PSD DA
137. Ponta Victor-Viorel PSD DA
138. Pop Claudiu Adrian PSD DA
139. Popa Cornel PNL DA
140. Popa Nicolae - DA
141. Popescu Dan Ioan PC DA
142. Popescu Ionica Constanța PC DA
143. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
144. Pușcaș Vasile PSD DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Rădulescu Cristian PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rus Ioan Aurel PRM DA
150. Rușanu Dan Radu PNL NU
151. Sandu-Capră Mihai PNL DA
152. Sasu Ion PSD DA
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Săpunaru Nini PNL DA
155. Sârb Gheorghe PD-L DA
156. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
157. Scutaru Adrian George PNL DA
158. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sirețeanu Mihail PSD DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Soporan Vasile Filip PSD DA
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stanciu Anghel PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stoica Ion - DA
167. Străchinaru Petre PD-L DA
168. Strungă Emil PNL DA
169. Szekely Levente Csaba UDMR DA
170. Șandru Marcela Lavinia - DA
171. Știreanu Octavian PSD DA
172. Știucă Alecsandru PSD DA
173. Tabără Valeriu PD-L DA
174. Tamás Sándor UDMR DA
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
177. Tărniceru Petru PSD DA
178. Timar Liviu PSD DA
179. Timiș Ioan PNL DA
180. Todoran Pavel PSD DA
181. Toma Florentina Marilena PSD DA
182. Toró Tiberiu UDMR DA
183. Tudor Constantin PC DA
184. Tudor Marcu PRM DA
185. Turcan Raluca - DA
186. Țundrea Ioan PC DA
187. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
188. Ujeniuc Dragoș - DA
189. Ursărescu Dorinel PNL DA
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Cătălin PSD DA
194. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 4:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro