Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 11:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 11:02

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 284/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.53/2020 pentru modificarea și completarea unor acte normative privind măsuri de protecție socială determinate de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:160 46 38 47 18 6 5
- voturi pentru (DA):158 46 38 47 16 6 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - -
- abțineri:1 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Aelenei Dănuț AUR DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușceac Antonio AUR DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bîrcă Constantin PSD DA
19. Blaga Daniel-Codruț USR DA
20. Bota Călin-Ioan PNL DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR DA
26. Buzoianu Diana-Anda USR DA
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Cambera Oana-Alexandra USR DA
29. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
30. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
31. Chelaru Mircia AUR DA
32. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chira Claudiu-Martin PNL DA
35. Chirilă Virgil Alin PSD DA
36. Ciofu Cătălina PNL DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Ciornei Radu Tudor USR DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Coarnă Dumitru PSD DA
41. Cristian Brian USR DA
42. Crîstici Ognean Minoritati DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR DA
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dămureanu Ringo AUR Abținere
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Drancă Andrei-Iulian USR DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Enachi Raisa AUR DA
50. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
51. Fălcoi Nicu USR DA
52. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Flucuș Dumitru PNL DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gavrilă Anamaria AUR DA
57. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
58. Gheba Daniel-Sorin USR DA
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Giurgiu Adrian USR DA
62. Gliga Dumitrița PSD DA
63. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
64. Hajdu Gábor UDMR DA
65. Halici Nicușor PSD DA
66. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
67. Havârneanu Filip USR DA
68. Horga Maria-Gabriela PNL DA
69. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
70. Huțu Alexandra PSD DA
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ichim Cristian-Paul USR DA
74. Ilie Victor USR DA
75. Ion Stelian-Cristian USR DA
76. Ionescu George PNL DA
77. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
78. Kiss János PNL DA
79. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
80. Könczei Csaba UDMR DA
81. Lazăr Ion-Marian USR DA
82. Lazăr Teodor USR DA
83. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
84. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
85. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
86. Macovei Silviu Nicu PSD DA
87. Mang Ioan PSD DA
88. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
89. Miftode Marius-Andrei USR DA
90. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
91. Miruță Radu-Dinel USR DA
92. Mitrea Dumitrina AUR DA
93. Moisin Radu-Marin PNL DA
94. Molnar Ervin PNL DA
95. Molnar Radu-Iulian USR DA
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
97. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
98. Munteanu Remus PSD DA
99. Murariu Oana USR DA
100. Nassar Rodica PSD DA
101. Năcuță Sorin PNL DA
102. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
103. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
104. Neagu Denisa-Elena USR DA
105. Neață Eugen PSD DA
106. Niță Nicu PSD DA
107. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
108. Özmen Oana-Marciana USR DA
109. Panait Radu USR DA
110. Paraschiv Rodica PSD DA
111. Piper-Savu Florin PSD DA
112. Plăiașu Gabriel PNL DA
113. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
114. Pop Darius AUR DA
115. Pop Rareș Tudor USR DA
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
118. Popica Eduard-Andrei PSD DA
119. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
120. Prună Cristina-Mădălina USR DA
121. Prunean Alin-Costel USR DA
122. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
123. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
124. Rizea Cristina Camelia USR DA
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
126. Roman Florin-Claudiu PNL DA
127. Roman Nicolae AUR DA
128. Salan Viorel PSD DA
129. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
130. Scripnic Lilian AUR DA
131. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
132. Seres Dénes UDMR DA
133. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
134. Solomon Adrian PSD DA
135. Stancu Ionel Minoritati DA
136. Stancu Paul PSD DA
137. Stănescu Vetuța PNL DA
138. Stângă George-Cătălin PNL DA
139. Stoian Maria PNL DA
140. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
141. Stoica Diana USR DA
142. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
143. Șimon Gheorghe PSD DA
144. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
145. Șovăială Constantin PNL DA
146. Tanasă Dan AUR DA
147. Tătaru Nelu PNL DA
148. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
149. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
150. Terente Eugen USR DA
151. Thellmann Christine PNL DA
152. Toda Daniel-Liviu USR DA
153. Toma Vasilică PSD DA
154. Trăilă Cristina PNL DA
155. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
156. Tușa Adriana Diana PSD DA
157. Țoiu Oana-Silvia USR DA
158. Weber Mihai PSD DA
159. Zakarias Zoltán UDMR DA
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 19 octombrie 2021, 20:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro