Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 12:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 12:03

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 265/2021 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:266 90 75 50 21 15 12 3
- voturi pentru (DA):155 2 75 50 - 15 12 1
- voturi împotrivă (NU):21 - - - 21 - - -
- abțineri:90 88 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
7. Alda Adrian PSD Abținere
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR NU
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD Abținere
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD Abținere
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
55. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR NU
65. Cîtea Vasile PSD Abținere
66. Coarnă Dumitru PSD Abținere
67. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dancă Ionel PNL DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
85. Enachi Raisa AUR NU
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR DA
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
94. Floroiu Ionel PSD Abținere
95. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
96. Furtună Mirela PSD Abținere
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Anamaria AUR NU
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
101. Georgescu Nicolae PSD Abținere
102. Gheba Daniel-Sorin USR DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Giurgiu Adrian USR DA
109. Gliga Dumitrița PSD Abținere
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
111. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Halici Nicușor PSD Abținere
116. Havârneanu Filip USR DA
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
119. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
120. Huțu Alexandra PSD Abținere
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR DA
124. Ilie Victor USR DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
126. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
131. Kiss János PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
135. Lasca Mihai Ioan - Abținere
136. Lazăr Ion-Marian USR DA
137. Lazăr Teodor USR DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
142. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
143. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Mang Ioan PSD Abținere
147. Manta Claudiu PSD Abținere
148. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
150. Miftode Marius-Andrei USR DA
151. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
152. Miklós Zoltán UDMR DA
153. Mina Marian PSD Abținere
154. Miruță Radu-Dinel USR DA
155. Mitrea Dumitrina AUR NU
156. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Molnar Ervin PNL DA
159. Molnar Radu-Iulian USR DA
160. Morar Olivia-Diana PNL DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
162. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
163. Munteanu Remus PSD Abținere
164. Murariu Oana USR DA
165. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nagy Szabolcs UDMR DA
168. Nagy Vasile AUR NU
169. Nassar Rodica PSD Abținere
170. Năcuță Sorin PNL DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
172. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
173. Neață Eugen PSD Abținere
174. Niță Nicu PSD Abținere
175. Olar Corneliu PNL DA
176. Orban Ludovic PNL DA
177. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
178. Özmen Oana-Marciana USR DA
179. Paladi George-Adrian PSD Abținere
180. Panait Radu USR DA
181. Paraschiv Rodica PSD Abținere
182. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
183. Pecingină Gheorghe PNL DA
184. Piper-Savu Florin PSD Abținere
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Plăiașu Gabriel PNL DA
187. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
188. Pop Darius AUR NU
189. Pop Rareș Tudor USR DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
191. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
192. Popescu Pavel PNL DA
193. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
194. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Prunean Alin-Costel USR DA
199. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
200. Rafila Alexandru PSD Abținere
201. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
202. Rizea Cristina Camelia USR DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Nicolae AUR NU
206. Rujan Dumitru PNL DA
207. Salan Viorel PSD Abținere
208. Sandu Viorica PSD Abținere
209. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
210. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
211. Scripnic Lilian AUR NU
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
215. Solomon Adrian PSD Abținere
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stancu Paul PSD Abținere
218. Stănescu Vetuța PNL DA
219. Stângă George-Cătălin PNL DA
220. Stoian Maria PNL DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
223. Stoica Diana USR DA
224. Stoica Elena PSD Abținere
225. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
226. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
227. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
228. Șandru Cosmin PNL DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
230. Șerban Gianina AUR NU
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
234. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
235. Șovăială Constantin PNL DA
236. Ștefan Ion PNL DA
237. Tanasă Dan AUR NU
238. Tănase Antonel PNL DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
240. Tătaru Nelu PNL DA
241. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
242. Terente Eugen USR DA
243. Thellmann Christine PNL DA
244. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
245. Tobă Francisc - Abținere
246. Toda Daniel-Liviu USR DA
247. Todosiu Beniamin USR DA
248. Toma Vasilică PSD Abținere
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
251. Tudorache Daniel PSD Abținere
252. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
253. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
256. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
257. Țoiu Oana-Silvia USR DA
258. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
259. Varga Glad-Aurel PNL DA
260. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
261. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
262. Vulpescu Ioan PSD Abținere
263. Weber Mihai PSD Abținere
264. Wiener Adrian USR DA
265. Zakarias Zoltán UDMR DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 21:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro