Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 12:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 12:05

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 25/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.63/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.109/2008 privind acordarea de ajutor de stat individual având ca obiectiv dezvoltarea regională
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:274 91 77 51 22 17 13 3
- voturi pentru (DA):273 90 77 51 22 17 13 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD -
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cristea Andi-Lucian PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Anamaria AUR DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Attila UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Mitrea Dumitrina AUR DA
161. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Molnar Ervin PNL DA
164. Molnar Radu-Iulian USR DA
165. Morar Olivia-Diana PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
167. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
168. Munteanu Remus PSD DA
169. Murariu Oana USR DA
170. Mușoiu Ștefan PSD DA
171. Nacov Gheorghe Minoritati DA
172. Nagy Szabolcs UDMR DA
173. Nagy Vasile AUR DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
177. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
178. Neață Eugen PSD DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Olar Corneliu PNL DA
181. Orban Ludovic PNL DA
182. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
183. Özmen Oana-Marciana USR DA
184. Paladi George-Adrian PSD DA
185. Panait Radu USR DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pavelescu Nicolae PSD DA
188. Pecingină Gheorghe PNL DA
189. Piper-Savu Florin PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Plăiașu Gabriel PNL DA
192. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
193. Pop Darius AUR DA
194. Pop Rareș Tudor USR DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PSD DA
197. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
199. Popica Eduard-Andrei PSD DA
200. Predescu Ana-Loredana PSD DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
203. Prună Cristina-Mădălina USR DA
204. Prunean Alin-Costel USR DA
205. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
206. Rafila Alexandru PSD DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia USR DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Nicolae AUR DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Salan Viorel PSD DA
214. Sandu Viorica PSD DA
215. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
216. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
217. Scripnic Lilian AUR DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stancu Paul PSD DA
225. Stănescu Vetuța PNL DA
226. Stângă George-Cătălin PNL DA
227. Stoian Maria PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
230. Stoica Diana USR DA
231. Stoica Elena PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șerban Gianina AUR DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
241. Șoldan Gheorghe PSD DA
242. Șovăială Constantin PNL DA
243. Ștefan Ion PNL DA
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănase Antonel PNL DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tătaru Nelu PNL DA
248. Terente Eugen USR DA
249. Thellmann Christine PNL DA
250. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
251. Tobă Francisc - DA
252. Toda Daniel-Liviu USR DA
253. Todosiu Beniamin USR DA
254. Toma Vasilică PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
263. Țoiu Oana-Silvia USR DA
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Volosatîi Boris AUR DA
270. Vulpescu Ioan PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Wiener Adrian USR DA
273. Zakarias Zoltán UDMR DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 23:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro