Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 12:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 12:05

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 482/2019 pentru reglementarea unor măsuri în domeniul competenței de control a Ministerului Finanțelor Publice și modificarea și completarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:276 90 78 52 22 18 13 3
- voturi pentru (DA):276 90 78 52 22 18 13 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin PNL DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Anamaria AUR DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Horga Maria-Gabriela PNL DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul USR DA
126. Ilie Victor USR DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
132. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
133. Kelemen Attila UDMR DA
134. Kiss János PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Mitrea Dumitrina AUR DA
161. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
167. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
168. Munteanu Remus PSD DA
169. Murariu Oana USR DA
170. Mușoiu Ștefan PSD DA
171. Nacov Gheorghe Minoritati DA
172. Nagy Szabolcs UDMR DA
173. Nagy Vasile AUR DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
177. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena USR DA
179. Neață Eugen PSD DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Orban Ludovic PNL DA
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Özmen Oana-Marciana USR DA
185. Paladi George-Adrian PSD DA
186. Panait Radu USR DA
187. Paraschiv Rodica PSD DA
188. Pavelescu Nicolae PSD DA
189. Piper-Savu Florin PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Plăiașu Gabriel PNL DA
192. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
193. Pop Darius AUR DA
194. Pop Rareș Tudor USR DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PSD DA
197. Popescu Pavel PNL DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Popica Eduard-Andrei PSD DA
201. Predescu Ana-Loredana PSD DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prunean Alin-Costel USR DA
205. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
206. Rafila Alexandru PSD DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia USR DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Nicolae AUR DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Salan Viorel PSD DA
214. Sandu Viorica PSD DA
215. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
216. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
217. Scripnic Lilian AUR DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stancu Paul PSD DA
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
229. Stoica Diana USR DA
230. Stoica Elena PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șerban Gianina AUR DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
241. Șoldan Gheorghe PSD DA
242. Șovăială Constantin PNL DA
243. Ștefan Ion PNL DA
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănase Antonel PNL DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tătaru Nelu PNL DA
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
249. Terente Eugen USR DA
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
252. Tobă Francisc - DA
253. Toda Daniel-Liviu USR DA
254. Todosiu Beniamin USR DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Toma Vasilică PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PSD DA
264. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
265. Țoiu Oana-Silvia USR DA
266. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
268. Varga Glad-Aurel PNL DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
271. Volosatîi Boris AUR DA
272. Vulpescu Ioan PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Wiener Adrian USR DA
275. Zakarias Zoltán UDMR DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 6:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro