Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 12:07

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 97/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.225/2020 privind modificarea unor acte normative și stabilirea unor măsuri în domeniul agriculturii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:289 98 78 54 24 18 14 3
- voturi pentru (DA):115 5 78 - - 18 13 1
- voturi împotrivă (NU):149 93 - 54 - - - 2
- abțineri:25 - - - 24 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR Abținere
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR NU
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru USR NU
20. Badiu Georgel AUR Abținere
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR NU
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD NU
29. Băltărețu Viorel USR NU
30. Bejinariu Eugen PSD NU
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR NU
34. Berescu Monica-Elena USR NU
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD NU
38. Blaga Daniel-Codruț USR NU
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
47. Bulai Iulian USR NU
48. Bulai Oana-Gianina PSD NU
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR NU
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR NU
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
57. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR Abținere
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
61. Chichirău Cosette-Paula USR NU
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD NU
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
66. Ciornei Radu Tudor USR NU
67. Ciubuc Ciprian AUR Abținere
68. Cîtea Vasile PSD NU
69. Coarnă Dumitru PSD NU
70. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD NU
74. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
75. Cristian Brian USR NU
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Damian Romulus-Marius PSD NU
82. Dancă Ionel PNL DA
83. Dămureanu Ringo AUR Abținere
84. Dehelean Silviu USR NU
85. Dinu Cristina-Elena PSD NU
86. Drancă Andrei-Iulian USR NU
87. Drulă Cătălin USR NU
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
89. Dunava Costel Neculai PSD NU
90. Enachi Raisa AUR Abținere
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
94. Fălcoi Nicu USR NU
95. Fechet Mircea PNL DA
96. Feodor Silviu Minoritati DA
97. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Oana-Consuela PSD NU
100. Floroiu Ionel PSD NU
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
103. Furtună Mirela PSD NU
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria AUR Abținere
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
108. Georgescu Nicolae PSD NU
109. Gheba Daniel-Sorin USR NU
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Giurgiu Adrian USR NU
116. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
117. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD NU
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
123. Havârneanu Filip USR NU
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
128. Huțu Alexandra PSD NU
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul USR NU
132. Ilie Victor USR NU
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
134. Intotero Natalia-Elena PSD NU
135. Ion Stelian-Cristian USR NU
136. Ionescu George PNL DA
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
139. Kelemen Attila UDMR DA
140. Kiss János PNL DA
141. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
142. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
143. Könczei Csaba UDMR DA
144. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
145. Lasca Mihai Ioan - NU
146. Lazăr Ion-Marian USR NU
147. Lazăr Teodor USR NU
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
151. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
152. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
153. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
154. Macovei Silviu Nicu PSD NU
155. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
156. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
157. Mang Ioan PSD NU
158. Manta Claudiu PSD NU
159. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
161. Miftode Marius-Andrei USR NU
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD NU
166. Miruță Radu-Dinel USR NU
167. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR NU
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
176. Munteanu Remus PSD NU
177. Murariu Oana USR NU
178. Mușoiu Ștefan PSD NU
179. Nacov Gheorghe Minoritati DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR Abținere
182. Nassar Rodica PSD NU
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
185. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
186. Neagu Denisa-Elena USR NU
187. Neață Eugen PSD NU
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD NU
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
193. Oteșanu Daniela PSD NU
194. Özmen Oana-Marciana USR NU
195. Paladi George-Adrian PSD NU
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Panait Radu USR NU
198. Paraschiv Rodica PSD NU
199. Pavelescu Nicolae PSD NU
200. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
201. Piper-Savu Florin PSD NU
202. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
203. Plăiașu Gabriel PNL DA
204. Polak Tudor PNL DA
205. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
206. Pop Darius AUR Abținere
207. Pop Rareș Tudor USR NU
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
209. Popescu Dan-Cristian PSD NU
210. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
211. Popica Eduard-Andrei PSD NU
212. Predescu Ana-Loredana PSD NU
213. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
214. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
215. Prună Cristina-Mădălina USR NU
216. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
217. Rafila Alexandru PSD NU
218. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
219. Rizea Cristina Camelia USR NU
220. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
221. Roman Florin-Claudiu PNL DA
222. Roman Nicolae AUR Abținere
223. Rujan Dumitru PNL DA
224. Salan Viorel PSD NU
225. Sandu Viorica PSD NU
226. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
227. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
228. Scripnic Lilian AUR Abținere
229. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
232. Solomon Adrian PSD NU
233. Stancu Ionel Minoritati DA
234. Stancu Paul PSD NU
235. Stativă Irinel Ioan PSD NU
236. Stănescu Vetuța PNL DA
237. Stângă George-Cătălin PNL DA
238. Stoian Maria PNL DA
239. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
240. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
241. Stoica Diana USR NU
242. Stoica Elena PSD NU
243. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
244. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
245. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șandru Cosmin PNL DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
249. Șerban Gianina AUR Abținere
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL DA
252. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
253. Șoldan Gheorghe PSD NU
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Ștefan Ion PNL DA
256. Tanasă Dan AUR Abținere
257. Tănase Antonel PNL DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
259. Tătaru Nelu PNL DA
260. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
261. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
262. Terente Eugen USR NU
263. Thellmann Christine PNL DA
264. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
265. Tobă Francisc - NU
266. Toda Daniel-Liviu USR NU
267. Todosiu Beniamin USR NU
268. Toma Ilie PSD NU
269. Toma Vasilică PSD NU
270. Trăilă Cristina PNL DA
271. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
272. Tudorache Daniel PSD NU
273. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
274. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Tușa Adriana Diana PSD NU
277. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
278. Țoiu Oana-Silvia USR NU
279. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
280. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
281. Varga Glad-Aurel PNL DA
282. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
283. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
284. Volosatîi Boris AUR Abținere
285. Vulpescu Ioan PSD NU
286. Weber Mihai PSD NU
287. Wiener Adrian USR NU
288. Zakarias Zoltán UDMR DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 20:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro