Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 12:10

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 27/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.188/2020 privind unele măsuri temporare necesare pentru exercitarea funcției de conducător al compartimentului financiar contabil din administrația publică centrală
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:294 99 81 55 24 18 14 3
- voturi pentru (DA):194 2 81 55 24 18 14 -
- voturi împotrivă (NU):99 97 - - - - - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apjok Norbert - -
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD NU
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD NU
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD NU
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
43. Budăi Marius-Constantin PSD NU
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD NU
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
56. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD NU
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
65. Ciornei Radu Tudor USR DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD NU
68. Coarnă Dumitru PSD NU
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cristea Andi-Lucian PSD NU
73. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Damian Romulus-Marius PSD NU
81. Dancă Ionel PNL DA
82. Dămureanu Ringo AUR DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD NU
85. Drancă Andrei-Iulian USR DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
88. Dunava Costel Neculai PSD NU
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Oana-Consuela PSD NU
98. Floroiu Ionel PSD NU
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
102. Furtună Mirela PSD NU
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria AUR DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
107. Georgescu Nicolae PSD NU
108. Gheba Daniel-Sorin USR DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
116. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD NU
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
122. Havârneanu Filip USR DA
123. Hărătău Elena PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
125. Horga Maria-Gabriela PNL DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
127. Huțu Alexandra PSD NU
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD NU
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul USR DA
132. Ilie Victor USR DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
134. Intotero Natalia-Elena PSD NU
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
139. Kelemen Attila UDMR DA
140. Kiss János PNL DA
141. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
142. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
143. Könczei Csaba UDMR DA
144. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
145. Lasca Mihai Ioan - NU
146. Lazăr Ion-Marian USR DA
147. Lazăr Teodor USR DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
151. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
152. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
153. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
154. Macovei Silviu Nicu PSD NU
155. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
156. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
157. Mang Ioan PSD NU
158. Manta Claudiu PSD NU
159. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
161. Miftode Marius-Andrei USR DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD NU
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
176. Munteanu Remus PSD NU
177. Murariu Oana USR DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Mușoiu Ștefan PSD NU
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Nassar Rodica PSD NU
184. Năcuță Sorin PNL DA
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
186. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
187. Neagu Denisa-Elena USR DA
188. Neață Eugen PSD NU
189. Nechita Aurel PSD NU
190. Niță Nicu PSD NU
191. Olar Corneliu PNL DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Oteșanu Daniela PSD NU
194. Özmen Oana-Marciana USR DA
195. Paladi George-Adrian PSD NU
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Panait Radu USR DA
198. Paraschiv Rodica PSD NU
199. Pavelescu Nicolae PSD NU
200. Pecingină Gheorghe PNL DA
201. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
202. Piper-Savu Florin PSD NU
203. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
204. Plăiașu Gabriel PNL DA
205. Polak Tudor PNL DA
206. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
207. Pop Darius AUR DA
208. Pop Rareș Tudor USR DA
209. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
210. Popescu Dan-Cristian PSD NU
211. Popescu Pavel PNL DA
212. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
213. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
214. Popica Eduard-Andrei PSD NU
215. Predescu Ana-Loredana PSD NU
216. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
221. Rafila Alexandru PSD NU
222. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
223. Rizea Cristina Camelia USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL DA
226. Roman Nicolae AUR DA
227. Rujan Dumitru PNL DA
228. Salan Viorel PSD NU
229. Sandu Viorica PSD NU
230. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
231. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
232. Scripnic Lilian AUR DA
233. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD NU
237. Solomon Adrian PSD NU
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stancu Paul PSD NU
240. Stativă Irinel Ioan PSD NU
241. Stănescu Vetuța PNL DA
242. Stângă George-Cătălin PNL DA
243. Stoian Maria PNL DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
246. Stoica Diana USR DA
247. Stoica Elena PSD NU
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șandru Cosmin PNL DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
254. Șerban Gianina AUR DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șișcu George PNL DA
257. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
258. Șoldan Gheorghe PSD NU
259. Șovăială Constantin PNL DA
260. Ștefan Ion PNL DA
261. Tanasă Dan AUR DA
262. Tănase Antonel PNL DA
263. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
264. Tătaru Nelu PNL DA
265. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
266. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
267. Terente Eugen USR DA
268. Thellmann Christine PNL DA
269. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
270. Tobă Francisc - NU
271. Toda Daniel-Liviu USR DA
272. Todosiu Beniamin USR DA
273. Toma Ilie PSD NU
274. Toma Vasilică PSD NU
275. Trăilă Cristina PNL DA
276. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
277. Tudorache Daniel PSD NU
278. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
279. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Tușa Adriana Diana PSD NU
282. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
283. Țoiu Oana-Silvia USR DA
284. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
285. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
286. Varga Glad-Aurel PNL DA
287. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
288. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
289. Volosatîi Boris AUR DA
290. Vulpescu Ioan PSD NU
291. Weber Mihai PSD NU
292. Wiener Adrian USR DA
293. Zakarias Zoltán UDMR DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 23:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro