Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 12:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 12:11

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 627/2020 pentru modificarea art.4 alin.(3) din Ordonanța Guvernului nr.86/2003 privind unele reglementări în domeniul financiar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:295 98 81 55 26 18 14 3
- voturi pentru (DA):294 98 81 55 26 18 14 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert - Abținere
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cristea Andi-Lucian PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Damian Romulus-Marius PSD DA
80. Dancă Ionel PNL DA
81. Dămureanu Ringo AUR DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
93. Fălcoi Nicu USR DA
94. Fechet Mircea PNL DA
95. Feodor Silviu Minoritati DA
96. Feodorov Lucian AUR DA
97. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Gál Károly UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Anamaria AUR DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gheba Daniel-Sorin USR DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Giurgiu Adrian USR DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Michael PNL DA
121. Hajdu Gábor UDMR DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
124. Havârneanu Filip USR DA
125. Hărătău Elena PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Horga Maria-Gabriela PNL DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
129. Huțu Alexandra PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ichim Cristian-Paul USR DA
134. Ilie Victor USR DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
141. Kelemen Attila UDMR DA
142. Kiss János PNL DA
143. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
144. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
145. Könczei Csaba UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lasca Mihai Ioan - DA
148. Lazăr Ion-Marian USR DA
149. Lazăr Teodor USR DA
150. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
153. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
154. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
155. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
156. Macovei Silviu Nicu PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
158. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
159. Mang Ioan PSD DA
160. Manta Claudiu PSD DA
161. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Miftode Marius-Andrei USR DA
164. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Miklós Zoltán UDMR DA
167. Mina Marian PSD DA
168. Miruță Radu-Dinel USR DA
169. Mitrea Dumitrina AUR DA
170. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
171. Moisin Radu-Marin PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
173. Molnar Ervin PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian USR DA
175. Morar Olivia-Diana PNL DA
176. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
177. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
178. Munteanu Remus PSD DA
179. Murariu Oana USR DA
180. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
181. Mușoiu Ștefan PSD DA
182. Nacov Gheorghe Minoritati DA
183. Nagy Szabolcs UDMR DA
184. Nagy Vasile AUR DA
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Năcuță Sorin PNL DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
188. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena USR DA
190. Neață Eugen PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Niță Nicu PSD DA
193. Olar Corneliu PNL DA
194. Orban Ludovic PNL DA
195. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
196. Oteșanu Daniela PSD DA
197. Özmen Oana-Marciana USR DA
198. Paladi George-Adrian PSD DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Panait Radu USR DA
201. Paraschiv Rodica PSD DA
202. Pavelescu Nicolae PSD DA
203. Pecingină Gheorghe PNL DA
204. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
205. Piper-Savu Florin PSD DA
206. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
207. Plăiașu Gabriel PNL DA
208. Polak Tudor PNL DA
209. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
210. Pop Darius AUR DA
211. Pop Rareș Tudor USR DA
212. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PSD DA
214. Popescu Pavel PNL DA
215. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
216. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
217. Popica Eduard-Andrei PSD DA
218. Predescu Ana-Loredana PSD DA
219. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
220. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
221. Prună Cristina-Mădălina USR DA
222. Prunean Alin-Costel USR DA
223. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
224. Rafila Alexandru PSD DA
225. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
226. Rizea Cristina Camelia USR DA
227. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
228. Roman Florin-Claudiu PNL DA
229. Roman Nicolae AUR DA
230. Rujan Dumitru PNL DA
231. Salan Viorel PSD DA
232. Sandu Viorica PSD DA
233. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
234. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
235. Scripnic Lilian AUR DA
236. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stancu Paul PSD DA
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Vetuța PNL DA
244. Stângă George-Cătălin PNL DA
245. Stoian Maria PNL DA
246. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
247. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
248. Stoica Diana USR DA
249. Stoica Elena PSD DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șandru Cosmin PNL DA
255. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
256. Șerban Gianina AUR DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șișcu George PNL DA
259. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
260. Șoldan Gheorghe PSD DA
261. Șovăială Constantin PNL DA
262. Ștefan Ion PNL DA
263. Tanasă Dan AUR DA
264. Tănase Antonel PNL DA
265. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
266. Tătaru Nelu PNL DA
267. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
268. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
269. Terente Eugen USR DA
270. Thellmann Christine PNL DA
271. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
272. Tobă Francisc - DA
273. Toda Daniel-Liviu USR DA
274. Todosiu Beniamin USR DA
275. Toma Ilie PSD DA
276. Toma Vasilică PSD DA
277. Trăilă Cristina PNL DA
278. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
281. Turcan Raluca PNL DA
282. Tușa Adriana Diana PSD DA
283. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
284. Țoiu Oana-Silvia USR DA
285. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
287. Varga Glad-Aurel PNL DA
288. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
289. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
290. Volosatîi Boris AUR DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Wiener Adrian USR DA
294. Zakarias Zoltán UDMR DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 18:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro