Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 12:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 12:12

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 23/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.74/2019 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.18/2009 privind organizarea și finanțarea rezidențiatului, precum și pentru completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:296 100 83 54 25 18 14 2
- voturi pentru (DA):294 100 81 54 25 18 14 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cristea Andi-Lucian PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Dancă Ionel PNL DA
81. Dămureanu Ringo AUR DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
93. Fălcoi Nicu USR DA
94. Fechet Mircea PNL DA
95. Feodor Silviu Minoritati DA
96. Feodorov Lucian AUR DA
97. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Gál Károly UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Gliga Dumitrița PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
117. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
123. Havârneanu Filip USR DA
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
128. Huțu Alexandra PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul USR DA
133. Ilie Victor USR DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lasca Mihai Ioan - DA
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Lazăr Teodor USR DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mina Marian PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Mitrea Dumitrina AUR DA
169. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
170. Moisin Radu-Marin PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
172. Molnar Ervin PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR DA
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Murariu Oana USR DA
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Năcuță Sorin PNL DA
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
186. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
187. Neagu Denisa-Elena USR DA
188. Neață Eugen PSD DA
189. Nechita Aurel PSD DA
190. Niță Nicu PSD DA
191. Olar Corneliu PNL DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
194. Oteșanu Daniela PSD DA
195. Özmen Oana-Marciana USR DA
196. Paladi George-Adrian PSD DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Panait Radu USR DA
199. Paraschiv Rodica PSD DA
200. Pavelescu Nicolae PSD DA
201. Pecingină Gheorghe PNL DA
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Piper-Savu Florin PSD DA
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Plăiașu Gabriel PNL DA
206. Polak Tudor PNL DA
207. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
208. Pop Darius AUR DA
209. Pop Rareș Tudor USR DA
210. Popa Alexandru PNL DA
211. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PSD DA
213. Popescu Pavel PNL DA
214. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
215. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
216. Popica Eduard-Andrei PSD DA
217. Predescu Ana-Loredana PSD DA
218. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
219. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
220. Prună Cristina-Mădălina USR DA
221. Prunean Alin-Costel USR DA
222. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
223. Rafila Alexandru PSD DA
224. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
225. Rizea Cristina Camelia USR DA
226. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
227. Roman Nicolae AUR DA
228. Rujan Dumitru PNL DA
229. Salan Viorel PSD DA
230. Sandu Viorica PSD DA
231. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
232. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
233. Scripnic Lilian AUR DA
234. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
237. Simonis Alfred - Robert PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stancu Ionel Minoritati DA
240. Stancu Paul PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Vetuța PNL DA
243. Stângă George-Cătălin PNL DA
244. Stoian Maria PNL DA
245. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
246. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
247. Stoica Diana USR DA
248. Stoica Elena PSD DA
249. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
250. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șandru Cosmin PNL DA
254. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
255. Șerban Gianina AUR DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șișcu George PNL DA
258. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
259. Șoldan Gheorghe PSD DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Ștefan Ion PNL DA
262. Tanasă Dan AUR DA
263. Tănase Antonel PNL DA
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
265. Tătaru Nelu PNL DA
266. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
267. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
268. Terente Eugen USR DA
269. Thellmann Christine PNL DA
270. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
271. Tobă Francisc - DA
272. Toda Daniel-Liviu USR DA
273. Todosiu Beniamin USR DA
274. Toma Ilie PSD DA
275. Toma Vasilică PSD DA
276. Trăilă Cristina PNL DA
277. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
280. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
281. Turcan Raluca PNL DA
282. Tușa Adriana Diana PSD DA
283. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
284. Țoiu Oana-Silvia USR DA
285. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
287. Varga Glad-Aurel PNL DA
288. Vecerdi Cristina-Agnes PNL Abținere
289. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
290. Volosatîi Boris AUR DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Wiener Adrian USR DA
294. Zakarias Zoltán UDMR DA
295. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 7:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro