Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 26/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.75/2019 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.119/2006 privind unele măsuri necesare pentru aplicarea unor regulamente comunitare de la data aderării României la Uniunea Europeană, precum și pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.80/2013 privind taxele judiciare de timbru
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:291 96 80 54 26 18 14 3
- voturi pentru (DA):291 96 80 54 26 18 14 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert - DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cristea Andi-Lucian PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Feodorov Lucian AUR DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria AUR DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin USR DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Giurgiu Adrian USR DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
125. Huțu Alexandra PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - DA
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
155. Mang Ioan PSD DA
156. Manta Claudiu PSD DA
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Miftode Marius-Andrei USR DA
160. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Miklós Zoltán UDMR DA
163. Mina Marian PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR DA
165. Mitrea Dumitrina AUR DA
166. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Molnar Ervin PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR DA
171. Morar Olivia-Diana PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR DA
176. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
177. Mușoiu Ștefan PSD DA
178. Nacov Gheorghe Minoritati DA
179. Nagy Szabolcs UDMR DA
180. Nagy Vasile AUR DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Năcuță Sorin PNL DA
183. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
184. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
185. Neagu Denisa-Elena USR DA
186. Neață Eugen PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Niță Nicu PSD DA
189. Olar Corneliu PNL DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Özmen Oana-Marciana USR DA
194. Paladi George-Adrian PSD DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Panait Radu USR DA
197. Paraschiv Rodica PSD DA
198. Pavelescu Nicolae PSD DA
199. Pecingină Gheorghe PNL DA
200. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
201. Piper-Savu Florin PSD DA
202. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
203. Plăiașu Gabriel PNL DA
204. Polak Tudor PNL DA
205. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
206. Pop Darius AUR DA
207. Pop Rareș Tudor USR DA
208. Popa Alexandru PNL DA
209. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
210. Popescu Dan-Cristian PSD DA
211. Popescu Pavel PNL DA
212. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
213. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
214. Popica Eduard-Andrei PSD DA
215. Predescu Ana-Loredana PSD DA
216. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
221. Rafila Alexandru PSD DA
222. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roman Nicolae AUR DA
226. Salan Viorel PSD DA
227. Sandu Viorica PSD DA
228. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
229. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
230. Scripnic Lilian AUR DA
231. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
234. Simonis Alfred - Robert PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Vetuța PNL DA
239. Stângă George-Cătălin PNL DA
240. Stoian Maria PNL DA
241. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
242. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
243. Stoica Diana USR DA
244. Stoica Elena PSD DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șandru Cosmin PNL DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șerban Gianina AUR DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
255. Șoldan Gheorghe PSD DA
256. Șovăială Constantin PNL DA
257. Ștefan Ion PNL DA
258. Tanasă Dan AUR DA
259. Tănase Antonel PNL DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Tătaru Nelu PNL DA
262. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
263. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
264. Terente Eugen USR DA
265. Thellmann Christine PNL DA
266. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
267. Tobă Francisc - DA
268. Toda Daniel-Liviu USR DA
269. Todosiu Beniamin USR DA
270. Toma Ilie PSD DA
271. Toma Vasilică PSD DA
272. Trăilă Cristina PNL DA
273. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
276. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
277. Turcan Raluca PNL DA
278. Tușa Adriana Diana PSD DA
279. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
280. Țoiu Oana-Silvia USR DA
281. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
282. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
283. Varga Glad-Aurel PNL DA
284. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
285. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
286. Vîlceanu Dan PNL DA
287. Volosatîi Boris AUR DA
288. Vulpescu Ioan PSD DA
289. Wiener Adrian USR DA
290. Zakarias Zoltán UDMR DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 7:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro