Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.09.2021 > 18:17 Versiunea pentru printare
Marți, 7 septembrie 2021, ora 18:17

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 427/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.98/2020 pentru prorogarea intrării în vigoare a unor prevederi din Legea nr.75/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.42/2020 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență nr.110/2017 privind Programul de susținere a întreprinderilor mici și mijlocii - IMM INVEST ROMÂNIA, precum și pentru aprobarea Schemei de ajutor de stat pentru susținerea activității IMM-urilor în contextul crizei economice generate de pandemia COVID-19
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:283 103 76 53 25 13 11 2
- voturi pentru (DA):197 19 76 53 25 13 11 -
- voturi împotrivă (NU):4 4 - - - - - -
- abțineri:81 79 - - - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD Abținere
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD Abținere
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
40. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
52. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chira Claudiu-Martin PNL DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian AUR DA
62. Cîtea Vasile PSD Abținere
63. Coarnă Dumitru PSD Abținere
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD Abținere
69. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
76. Dancă Ionel PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodorov Lucian AUR DA
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Florea Daniel PSD Abținere
95. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
96. Floroiu Ionel PSD Abținere
97. Flucuș Dumitru PNL DA
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
99. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
100. Furtună Mirela PSD Abținere
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gheba Daniel-Sorin USR DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
113. Gliga Dumitrița PSD Abținere
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
115. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Halici Nicușor PSD Abținere
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
121. Havârneanu Filip USR DA
122. Horga Maria-Gabriela PNL DA
123. Huțu Alexandra PSD Abținere
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
129. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Attila UDMR DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lasca Mihai Ioan - Abținere
141. Lazăr Ion-Marian USR DA
142. Lazăr Teodor USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
147. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
148. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD Abținere
152. Manta Claudiu PSD Abținere
153. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
154. Mărculescu Dumitru PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
156. Miftode Marius-Andrei USR DA
157. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Miklós Zoltán UDMR DA
160. Mina Marian PSD Abținere
161. Mircea Florin PSD DA
162. Miruță Radu-Dinel USR DA
163. Mitrea Dumitrina AUR DA
164. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
165. Moisin Radu-Marin PNL DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Molnar Ervin PNL DA
168. Molnar Radu-Iulian USR DA
169. Morar Olivia-Diana PNL DA
170. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
171. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
172. Munteanu Remus PSD Abținere
173. Murariu Oana USR DA
174. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
175. Nagy Vasile AUR DA
176. Năcuță Sorin PNL DA
177. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
178. Neagu Denisa-Elena USR DA
179. Neață Eugen PSD Abținere
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Niță Nicu PSD NU
182. Orban Ludovic PNL DA
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Oteșanu Daniela PSD Abținere
185. Özmen Oana-Marciana USR DA
186. Paladi George-Adrian PSD Abținere
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Paraschiv Rodica PSD Abținere
189. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
192. Piper-Savu Florin PSD Abținere
193. Plăiașu Gabriel PNL DA
194. Polak Tudor PNL DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
196. Pop Darius AUR DA
197. Pop Rareș Tudor USR DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
199. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
200. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
201. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
202. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
203. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Prunean Alin-Costel USR DA
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
210. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
211. Rizea Cristina Camelia USR DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
213. Roman Florin-Claudiu PNL DA
214. Roman Nicolae AUR DA
215. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
216. Salan Viorel PSD NU
217. Sandu Viorica PSD Abținere
218. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
219. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
220. Scripnic Lilian AUR DA
221. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
224. Solomon Adrian PSD NU
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stancu Paul PSD Abținere
227. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
228. Stănescu Vetuța PNL DA
229. Stângă George-Cătălin PNL DA
230. Stoian Maria PNL DA
231. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
232. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
233. Stoica Diana USR DA
234. Stoica Elena PSD Abținere
235. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
239. Șandru Cosmin PNL DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
241. Șerban Gianina AUR DA
242. Șimon Gheorghe PSD Abținere
243. Șișcu George PNL DA
244. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
245. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șovăială Constantin PNL DA
248. Ștefan Ion PNL DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tanasă Dan AUR DA
251. Tănase Antonel PNL DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
253. Tătaru Nelu PNL DA
254. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
255. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
256. Terente Eugen USR DA
257. Thellmann Christine PNL DA
258. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
259. Tobă Francisc - Abținere
260. Toda Daniel-Liviu USR DA
261. Todosiu Beniamin USR DA
262. Toma Ilie PSD Abținere
263. Toma Vasilică PSD -
264. Trăilă Cristina PNL DA
265. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
266. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
267. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
270. Țachianu Marian PSD DA
271. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
272. Țoiu Oana-Silvia USR DA
273. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
275. Varga Glad-Aurel PNL DA
276. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
277. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
278. Volosatîi Boris AUR DA
279. Vulpescu Ioan PSD Abținere
280. Weber Mihai PSD DA
281. Wiener Adrian USR DA
282. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 7:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro