Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.09.2021 > 18:18 Versiunea pentru printare
Marți, 7 septembrie 2021, ora 18:18

Poziție pe
ordinea de zi:
29
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 58/2021 pentru modificarea art. 1 alin. (3) din Legea nr. 406/2001 privind acordarea unor drepturi persoanelor care au avut calitatea de șef al statului român
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 102 76 52 24 13 9 2
- voturi pentru (DA):264 91 76 49 24 13 9 2
- voturi împotrivă (NU):3 2 - 1 - - - -
- abțineri:11 9 - 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chira Claudiu-Martin PNL DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian AUR DA
60. Cîtea Vasile PSD Abținere
61. Coarnă Dumitru PSD DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dancă Ionel PNL DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR DA
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodorov Lucian AUR DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Flucuș Dumitru PNL DA
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Giurgiu Adrian USR DA
109. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul USR DA
126. Ilie Victor USR DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
132. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
133. Kelemen Attila UDMR DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Miftode Marius-Andrei USR DA
155. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD Abținere
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Mitrea Dumitrina AUR DA
161. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
169. Munteanu Remus PSD DA
170. Murariu Oana USR DA
171. Mușoiu Ștefan PSD DA
172. Nagy Vasile AUR DA
173. Năcuță Sorin PNL DA
174. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
175. Neagu Denisa-Elena USR DA
176. Neață Eugen PSD DA
177. Nechita Aurel PSD NU
178. Niță Nicu PSD Abținere
179. Orban Ludovic PNL DA
180. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Özmen Oana-Marciana USR DA
183. Paladi George-Adrian PSD DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pavelescu Nicolae PSD DA
187. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
188. Pecingină Gheorghe PNL DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Piper-Savu Florin PSD DA
191. Plăiașu Gabriel PNL DA
192. Polak Tudor PNL DA
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
194. Pop Darius AUR DA
195. Pop Rareș Tudor USR DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Popica Eduard-Andrei PSD DA
201. Predescu Ana-Loredana PSD DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Presură Alexandra PSD Abținere
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
205. Prunean Alin-Costel USR DA
206. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
207. Rizea Cristina Camelia USR DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roman Nicolae AUR DA
211. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
212. Salan Viorel PSD DA
213. Sandu Viorica PSD DA
214. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
215. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
216. Scripnic Lilian AUR DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
229. Stoica Diana USR DA
230. Stoica Elena PSD DA
231. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șerban Gianina AUR DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
241. Șoldan Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Ion PNL DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tanasă Dan AUR DA
247. Tănase Antonel PNL DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Tătaru Nelu PNL DA
250. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
251. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
252. Terente Eugen USR DA
253. Thellmann Christine PNL DA
254. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
255. Tobă Francisc - DA
256. Toda Daniel-Liviu USR DA
257. Todosiu Beniamin USR DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Toma Vasilică PSD Abținere
260. Trăilă Cristina PNL DA
261. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
262. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
263. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Țachianu Marian PSD NU
267. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
268. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
269. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
271. Varga Glad-Aurel PNL DA
272. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Wiener Adrian USR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 5:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro