Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.09.2021 > 18:20 Versiunea pentru printare
Marți, 7 septembrie 2021, ora 18:20

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 580/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.143/2020 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.110/2017 privind Programul de susținere a întreprinderilor mici și mijlocii și a întreprinderilor mici cu capitalizare de piață medie - IMM INVEST ROMÂNIA, precum și pentru modificarea și completarea Schemei de ajutor de stat pentru susținerea activității IMM-urilor în contextul crizei economice generate de pandemia COVID-19 aprobată prin art.II din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.42/2020
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:287 105 78 53 26 13 10 2
- voturi pentru (DA):285 103 78 53 26 13 10 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Andi-Lucian PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dancă Ionel PNL DA
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Enachi Raisa AUR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD Abținere
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
113. Gliga Dumitrița PSD DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
115. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
121. Havârneanu Filip USR DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
125. Huțu Alexandra PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - DA
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
154. Mang Ioan PSD DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Miftode Marius-Andrei USR DA
160. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Miklós Zoltán UDMR DA
163. Mina Marian PSD DA
164. Mircea Florin PSD DA
165. Miruță Radu-Dinel USR DA
166. Mitrea Dumitrina AUR DA
167. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
168. Moisin Radu-Marin PNL DA
169. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
170. Molnar Ervin PNL DA
171. Molnar Radu-Iulian USR DA
172. Morar Olivia-Diana PNL DA
173. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
175. Munteanu Remus PSD DA
176. Murariu Oana USR DA
177. Mușoiu Ștefan PSD DA
178. Nagy Vasile AUR DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
181. Neagu Denisa-Elena USR DA
182. Neață Eugen PSD DA
183. Nechita Aurel PSD DA
184. Niță Nicu PSD DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Özmen Oana-Marciana USR DA
189. Paladi George-Adrian PSD DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Paraschiv Rodica PSD DA
192. Pavelescu Nicolae PSD DA
193. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
194. Pecingină Gheorghe PNL DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Piper-Savu Florin PSD DA
198. Plăiașu Gabriel PNL DA
199. Polak Tudor PNL DA
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
201. Pop Darius AUR DA
202. Pop Rareș Tudor USR DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PSD DA
205. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
206. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
207. Popica Eduard-Andrei PSD DA
208. Predescu Ana-Loredana PSD DA
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR DA
213. Prunean Alin-Costel USR DA
214. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
215. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
216. Rizea Cristina Camelia USR DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Nicolae AUR DA
220. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
221. Salan Viorel PSD DA
222. Sandu Viorica PSD DA
223. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
224. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
225. Scripnic Lilian AUR DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stancu Paul PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Vetuța PNL DA
234. Stângă George-Cătălin PNL DA
235. Stoian Maria PNL DA
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
238. Stoica Diana USR DA
239. Stoica Elena PSD DA
240. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Șandru Cosmin PNL DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șerban Gianina AUR DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șișcu George PNL DA
249. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
250. Șoldan Gheorghe PSD DA
251. Șoptică Costel PNL DA
252. Șovăială Constantin PNL DA
253. Ștefan Ion PNL DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
255. Tanasă Dan AUR DA
256. Tănase Antonel PNL DA
257. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
258. Tătaru Nelu PNL DA
259. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
260. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
261. Terente Eugen USR DA
262. Thellmann Christine PNL DA
263. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
264. Tobă Francisc - DA
265. Toda Daniel-Liviu USR DA
266. Todosiu Beniamin USR DA
267. Toma Ilie PSD DA
268. Toma Vasilică PSD DA
269. Trăilă Cristina PNL DA
270. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
271. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Tușa Adriana Diana PSD DA
274. Țachianu Marian PSD DA
275. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
276. Țoiu Oana-Silvia USR DA
277. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
278. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
279. Varga Glad-Aurel PNL DA
280. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
281. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
282. Volosatîi Boris AUR DA
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Wiener Adrian USR DA
286. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 22:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro