Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.09.2021 > 18:25 Versiunea pentru printare
Marți, 7 septembrie 2021, ora 18:25

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 12/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.96/2016 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniile educației, cercetării, formării profesionale și sănătății
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:282 104 76 53 26 11 10 2
- voturi pentru (DA):282 104 76 53 26 11 10 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chira Claudiu-Martin PNL DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian AUR DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dancă Ionel PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodorov Lucian AUR DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
98. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
119. Havârneanu Filip USR DA
120. Horga Maria-Gabriela PNL DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
150. Mang Ioan PSD DA
151. Manta Claudiu PSD DA
152. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
153. Mărculescu Dumitru PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR DA
162. Mitrea Dumitrina AUR DA
163. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
164. Moisin Radu-Marin PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Molnar Ervin PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian USR DA
168. Morar Olivia-Diana PNL DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
170. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
171. Munteanu Remus PSD DA
172. Murariu Oana USR DA
173. Mușoiu Ștefan PSD DA
174. Nagy Vasile AUR DA
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
177. Neagu Denisa-Elena USR DA
178. Neață Eugen PSD DA
179. Nechita Aurel PSD DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Orban Ludovic PNL DA
182. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
183. Oteșanu Daniela PSD DA
184. Özmen Oana-Marciana USR DA
185. Paladi George-Adrian PSD DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Panait Radu USR DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pavelescu Nicolae PSD DA
190. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Plăiașu Gabriel PNL DA
195. Polak Tudor PNL DA
196. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
197. Pop Darius AUR DA
198. Pop Rareș Tudor USR DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
203. Popica Eduard-Andrei PSD DA
204. Predescu Ana-Loredana PSD DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR DA
209. Prunean Alin-Costel USR DA
210. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
211. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
212. Rizea Cristina Camelia USR DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Nicolae AUR DA
216. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
217. Salan Viorel PSD DA
218. Sandu Viorica PSD DA
219. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
220. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
221. Scripnic Lilian AUR DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stancu Paul PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
234. Stoica Diana USR DA
235. Stoica Elena PSD DA
236. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Șandru Cosmin PNL DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șovăială Constantin PNL DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tanasă Dan AUR DA
250. Tănase Antonel PNL DA
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Tătaru Nelu PNL DA
253. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
254. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
255. Terente Eugen USR DA
256. Thellmann Christine PNL DA
257. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
258. Tobă Francisc - DA
259. Toda Daniel-Liviu USR DA
260. Todosiu Beniamin USR DA
261. Toma Ilie PSD DA
262. Toma Vasilică PSD DA
263. Trăilă Cristina PNL DA
264. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
266. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Țachianu Marian PSD DA
270. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
271. Țoiu Oana-Silvia USR DA
272. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
274. Varga Glad-Aurel PNL DA
275. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
276. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
277. Volosatîi Boris AUR DA
278. Vulpescu Ioan PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Wiener Adrian USR DA
281. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 11:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro