Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.09.2021 > 18:26 Versiunea pentru printare
Marți, 7 septembrie 2021, ora 18:26

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 602/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:288 105 78 54 26 13 10 2
- voturi pentru (DA):193 105 10 54 - 13 9 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:95 - 68 - 26 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
11. Andronache Gabriel PNL Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR Abținere
19. Balan Ioan PNL Abținere
20. Balint Liviu-Ioan PNL Abținere
21. Banias Mircea Marius PNL Abținere
22. Barbu Costel PNL Abținere
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL Abținere
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL Abținere
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL Abținere
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL Abținere
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
48. Calotă Florică Ică PNL Abținere
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Chelaru Mircia AUR Abținere
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chira Claudiu-Martin PNL Abținere
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL Abținere
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian AUR Abținere
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
65. Constantin Daniel PNL Abținere
66. Cozma Adrian-Felician PNL Abținere
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL Abținere
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dancă Ionel PNL Abținere
77. Dămureanu Ringo AUR Abținere
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil PNL Abținere
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Enachi Raisa AUR Abținere
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL Abținere
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL Abținere
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL Abținere
92. Feodorov Lucian AUR Abținere
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Flucuș Dumitru PNL Abținere
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
99. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gheba Daniel-Sorin USR DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
107. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
113. Gliga Dumitrița PSD DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
115. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Michael PNL Abținere
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
121. Havârneanu Filip USR DA
122. Horga Maria-Gabriela PNL Abținere
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
124. Huțu Alexandra PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL Abținere
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru PNL Abținere
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
142. Lasca Mihai Ioan - DA
143. Lazăr Ion-Marian USR DA
144. Lazăr Teodor USR DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
148. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
153. Mang Ioan PSD DA
154. Manta Claudiu PSD DA
155. Marșalic Jaro Norbert PNL Abținere
156. Mărculescu Dumitru PNL Abținere
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Miftode Marius-Andrei USR DA
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR DA
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR DA
165. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
166. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
169. Molnar Ervin PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Murariu Oana USR DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nagy Vasile AUR Abținere
177. Năcuță Sorin PNL Abținere
178. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena USR DA
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Orban Ludovic PNL Abținere
184. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Özmen Oana-Marciana USR DA
187. Paladi George-Adrian PSD DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Panait Radu USR DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
193. Pecingină Gheorghe PNL Abținere
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Piper-Savu Florin PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Plăiașu Gabriel PNL Abținere
198. Polak Tudor PNL Abținere
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
200. Pop Darius AUR Abținere
201. Pop Rareș Tudor USR DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PSD DA
204. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
205. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
206. Popica Eduard-Andrei PSD DA
207. Predescu Ana-Loredana PSD DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
211. Prună Cristina-Mădălina USR DA
212. Prunean Alin-Costel USR DA
213. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
214. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
215. Rizea Cristina Camelia USR DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roman Nicolae AUR Abținere
219. Rujan Dumitru PNL Abținere
220. Rusu Daniel-Gheorghe AUR Abținere
221. Salan Viorel PSD DA
222. Sandu Viorica PSD DA
223. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
224. Sărmaș Ioan-Sabin PNL Abținere
225. Scripnic Lilian AUR Abținere
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stancu Paul PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Vetuța PNL Abținere
234. Stângă George-Cătălin PNL Abținere
235. Stoian Maria PNL Abținere
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
238. Stoica Diana USR DA
239. Stoica Elena PSD DA
240. Stoica Ștefan-Bucur PNL Abținere
241. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
242. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Șandru Cosmin PNL Abținere
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șerban Gianina AUR Abținere
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șișcu George PNL Abținere
249. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
250. Șoldan Gheorghe PSD DA
251. Șoptică Costel PNL DA
252. Șovăială Constantin PNL Abținere
253. Ștefan Ion PNL Abținere
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
255. Tanasă Dan AUR Abținere
256. Tănase Antonel PNL Abținere
257. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
258. Tătaru Nelu PNL Abținere
259. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
260. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
261. Terente Eugen USR DA
262. Thellmann Christine PNL Abținere
263. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
264. Tobă Francisc - DA
265. Toda Daniel-Liviu USR DA
266. Todosiu Beniamin USR DA
267. Toma Ilie PSD DA
268. Toma Vasilică PSD DA
269. Trăilă Cristina PNL Abținere
270. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
271. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
272. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
273. Turcan Raluca PNL Abținere
274. Tușa Adriana Diana PSD DA
275. Țachianu Marian PSD DA
276. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
277. Țoiu Oana-Silvia USR DA
278. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
279. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
280. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
281. Vecerdi Cristina-Agnes PNL Abținere
282. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
283. Volosatîi Boris AUR Abținere
284. Vulpescu Ioan PSD DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Wiener Adrian USR DA
287. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 11:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro