Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.09.2021 > 18:27 Versiunea pentru printare
Marți, 7 septembrie 2021, ora 18:27

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 172/2021 pentru modificarea art.202 alin. (1) lit.b) din Legea Educației Naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:283 103 78 54 23 13 10 2
- voturi pentru (DA):283 103 78 54 23 13 10 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chira Claudiu-Martin PNL DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Ciubuc Ciprian AUR DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coarnă Dumitru PSD DA
63. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel PNL DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodorov Lucian AUR DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru PNL DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Horga Maria-Gabriela PNL DA
119. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
120. Huțu Alexandra PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul USR DA
125. Ilie Victor USR DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
131. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
132. Kelemen Attila UDMR DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
135. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
136. Könczei Csaba UDMR DA
137. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
138. Lasca Mihai Ioan - DA
139. Lazăr Ion-Marian USR DA
140. Lazăr Teodor USR DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
144. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
145. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
146. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Miftode Marius-Andrei USR DA
155. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Mircea Florin PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel USR DA
161. Mitrea Dumitrina AUR DA
162. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
163. Moisin Radu-Marin PNL DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Molnar Ervin PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian USR DA
167. Morar Olivia-Diana PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
169. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
170. Munteanu Remus PSD DA
171. Murariu Oana USR DA
172. Mușoiu Ștefan PSD DA
173. Nagy Vasile AUR DA
174. Năcuță Sorin PNL DA
175. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
176. Neagu Denisa-Elena USR DA
177. Neață Eugen PSD DA
178. Nechita Aurel PSD DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Orban Ludovic PNL DA
181. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
182. Oteșanu Daniela PSD DA
183. Özmen Oana-Marciana USR DA
184. Paladi George-Adrian PSD DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Panait Radu USR DA
187. Paraschiv Rodica PSD DA
188. Pavelescu Nicolae PSD DA
189. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
190. Pecingină Gheorghe PNL DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Plăiașu Gabriel PNL DA
195. Polak Tudor PNL DA
196. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
197. Pop Darius AUR DA
198. Pop Rareș Tudor USR DA
199. Popa Alexandru PNL DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Popica Eduard-Andrei PSD DA
205. Predescu Ana-Loredana PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Prunean Alin-Costel USR DA
211. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
212. Rizea Cristina Camelia USR DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Nicolae AUR DA
216. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
217. Salan Viorel PSD DA
218. Sandu Viorica PSD DA
219. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
220. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
221. Scripnic Lilian AUR DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stancu Paul PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
234. Stoica Diana USR DA
235. Stoica Elena PSD DA
236. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
241. Șerban Gianina AUR DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șișcu George PNL DA
244. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
245. Șoldan Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șovăială Constantin PNL DA
248. Ștefan Ion PNL DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tanasă Dan AUR DA
251. Tănase Antonel PNL DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Tătaru Nelu PNL DA
254. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
255. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
256. Terente Eugen USR DA
257. Thellmann Christine PNL DA
258. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
259. Tobă Francisc - DA
260. Toda Daniel-Liviu USR DA
261. Todosiu Beniamin USR DA
262. Toma Ilie PSD DA
263. Toma Vasilică PSD DA
264. Trăilă Cristina PNL DA
265. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
266. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
267. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Țachianu Marian PSD DA
271. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
272. Țoiu Oana-Silvia USR DA
273. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
275. Varga Glad-Aurel PNL DA
276. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
277. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
278. Volosatîi Boris AUR DA
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Wiener Adrian USR DA
282. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 19:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro