Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2021 > 16:36 Versiunea pentru printare
Joi, 9 septembrie 2021, ora 16:36

Subiect vot: Proiectul de Hotărăre privind înființarea unei Comisii parlamentare de anchetă pentru stabilirea cauzelor creșterii substanțiale a prețurilor gazelor naturale și energiei electrice - Adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:340 95 42 49 27 13 7 1 39 28 24 12 3
- voturi pentru (DA):339 95 41 49 27 13 7 1 39 28 24 12 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
6. Aelenei Evdochia senator AUR DA
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL Abținere
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
12. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
14. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
19. Azamfirei Leonard senator PSD DA
20. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
22. Badiu Georgel deputat AUR DA
23. Balan Ioan deputat PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
25. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
26. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR DA
29. Băltărețu Viorel deputat USR DA
30. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
34. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
35. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
39. Boancă Rodica senator AUR DA
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR DA
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bordei Cristian senator USR DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
45. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
50. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
53. Busuioc Andrei senator AUR DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
56. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
57. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
58. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
59. Carp Gheorghe senator PNL DA
60. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
61. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
62. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
63. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
64. Cernic Sebastian senator USR DA
65. Chelaru Mircia deputat AUR DA
66. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
67. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
68. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
69. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
70. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
71. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
72. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
73. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
74. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
75. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
76. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
77. Cîtea Vasile deputat PSD DA
78. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
79. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
80. Constantin Daniel deputat PNL DA
81. Corlățean Titus senator PSD DA
82. Cosma Dorinel senator AUR DA
83. Costea Adrian senator AUR DA
84. Crețu Gabriela senator PSD DA
85. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
86. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
87. Cristian Brian deputat USR DA
88. Cristina Ioan senator PNL DA
89. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
90. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
91. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
92. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
93. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
94. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
95. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
96. Dăneasă Mircea senator AUR DA
97. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
98. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
99. Dogariu Eugen senator PSD DA
100. Dragu Anca Dana senator USR DA
101. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
102. Drulă Cătălin deputat USR DA
103. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
104. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
105. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
106. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
107. Enachi Raisa deputat AUR DA
108. Fădor Angelica deputat PNL DA
109. Fălcoi Nicu deputat USR DA
110. Fechet Mircea deputat PNL DA
111. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
112. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
113. Firea Gabriela senator PSD DA
114. Firu Stela senator PNL DA
115. Florea Daniel deputat PSD DA
116. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
117. Floroiu Ionel deputat PSD DA
118. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
119. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
120. Furtună Mirela deputat PSD DA
121. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
122. Gavrilă Anamaria deputat - DA
123. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
124. Genoiu Mihail senator PSD DA
125. Georgescu Laura senator PSD DA
126. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
127. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
128. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
129. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
130. Giurgiu Adrian deputat USR DA
131. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
132. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
133. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
134. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
135. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
136. Halici Nicușor deputat PSD DA
137. Hangan Andrei senator AUR DA
138. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
139. Hatos Adrian senator PNL DA
140. Havârneanu Filip deputat USR DA
141. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
142. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
143. Humelnicu Marius senator PSD DA
144. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
145. Huțu Alexandra deputat PSD DA
146. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
147. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
148. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
149. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
150. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
151. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
152. Ionescu George deputat PNL DA
153. Ivan Dan senator USR DA
154. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
155. Kelemen Attila deputat UDMR DA
156. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
157. Könczei Csaba deputat UDMR DA
158. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
159. Lavric Sorin senator AUR DA
160. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
161. Lazăr Teodor deputat USR DA
162. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
163. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
164. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
165. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
166. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
167. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
168. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
169. Mang Ioan deputat PSD DA
170. Manta Claudiu deputat PSD DA
171. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
172. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
173. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
174. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
175. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
176. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
177. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
178. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
179. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
180. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
182. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
183. Mina Marian deputat PSD DA
184. Mircea Florin deputat PSD DA
185. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
186. Mirea Siminica senator PSD DA
187. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
188. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
189. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
190. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
191. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
192. Molnar Ervin deputat PNL DA
193. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
194. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
195. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
196. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
197. Munteanu Remus deputat PSD DA
198. Murariu Oana deputat USR DA
199. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
200. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
201. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
202. Mutu Gabriel senator PSD DA
203. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
204. Nagy Vasile deputat AUR DA
205. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
206. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
207. Neagu Ionuț senator AUR DA
208. Neagu Nicolae senator PNL DA
209. Neață Eugen deputat PSD DA
210. Nechita Aurel deputat PSD DA
211. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
212. Niță Nicu deputat PSD DA
213. Olar Corneliu deputat PNL DA
214. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
215. Oprinoiu Aurel senator USR DA
216. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
217. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
218. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
219. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
220. Panait Radu deputat USR DA
221. Pandea Ciprian senator PNL DA
222. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
223. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
224. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
225. Pălărie Ștefan senator USR DA
226. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
227. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
228. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
229. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
230. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
231. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
232. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
233. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
234. Pop Darius deputat AUR DA
235. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
236. Popa Maricel senator PSD DA
237. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
238. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
239. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
240. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
241. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
242. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
243. Postică Andrei senator USR DA
244. Potecă Vasilica senator PNL DA
245. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
246. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
247. Presură Alexandra deputat PSD DA
248. Prioteasa Ion senator PSD DA
249. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
250. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
251. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
252. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
253. Puiu Ovidiu senator PSD DA
254. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
255. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
256. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
257. Răducanu Sebastian senator PSD DA
258. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
259. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
260. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
261. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
262. Roman Nicolae deputat AUR DA
263. Romașcanu Lucian senator PSD DA
264. Rujan Dumitru deputat PNL DA
265. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
266. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
267. Salan Viorel deputat PSD DA
268. Sandu Viorica deputat PSD DA
269. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
270. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
271. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
272. Scripnic Lilian deputat AUR DA
273. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
274. Seres Dénes deputat UDMR DA
275. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
276. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
277. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
278. Solomon Adrian deputat PSD DA
279. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
280. Stan Ioan senator PSD DA
281. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
282. Stancu Paul deputat PSD DA
283. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
284. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
285. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
286. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
287. Stoian Maria deputat PNL DA
288. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
289. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
290. Stoica Diana deputat USR DA
291. Stoica Elena deputat PSD DA
292. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
293. Stroe Felix senator PSD DA
294. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
295. Szabó Ödön deputat UDMR DA
296. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
297. Șerban Gianina deputat AUR DA
298. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
299. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
300. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
301. Șovăială Constantin deputat PNL DA
302. Tanasă Dan deputat AUR DA
303. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
304. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
305. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
306. Terente Eugen deputat USR DA
307. Tîlvăr Angel senator PSD DA
308. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
309. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
310. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
311. Todosiu Beniamin deputat USR DA
312. Toma Ilie deputat PSD DA
313. Toma Vasilică deputat PSD DA
314. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
315. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
316. Tudorache Daniel deputat PSD DA
317. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
318. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
319. Turos Lóránd senator UDMR DA
320. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
321. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
322. Țachianu Marian deputat PSD DA
323. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
324. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
325. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
326. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
327. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
328. Veștea Mihail senator PNL DA
329. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
330. Vicol Costel senator USR DA
331. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
332. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
333. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
334. Volosatîi Boris deputat AUR DA
335. Weber Mihai deputat PSD DA
336. Wiener Adrian deputat USR DA
337. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
338. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
339. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
340. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 6:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro