Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.09.2021 > 11:32 Versiunea pentru printare
Marți, 21 septembrie 2021, ora 11:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 69/2021 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor Actualizarea noii Strategii industriale 2020: construirea unei piețe unice mai puternice pentru a sprijini redresarea Europei COM(2021) 350
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:241 88 72 45 - 17 16 3
- voturi pentru (DA):240 88 71 45 - 17 16 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra USR DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chira Claudiu-Martin PNL DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru PSD DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cozma Adrian-Felician PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin USR DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
106. Havârneanu Filip USR DA
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul USR DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Kelemen Attila UDMR DA
119. Kelemen Hunor UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - DA
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL -
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
144. Moisin Radu-Marin PNL DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Morar Olivia-Diana PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Murariu Oana USR DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Nacov Gheorghe Minoritati DA
152. Nagy Szabolcs UDMR DA
153. Năcuță Sorin PNL DA
154. Neagu Denisa-Elena USR DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Olar Corneliu PNL DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Paladi George-Adrian PSD DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Panait Radu USR DA
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Piper-Savu Florin PSD DA
165. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
166. Plăiașu Gabriel PNL DA
167. Polak Tudor PNL DA
168. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Dan-Cristian PSD DA
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
173. Popica Eduard-Andrei PSD DA
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
175. Presură Alexandra PSD DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Prunean Alin-Costel USR DA
178. Rafila Alexandru PSD DA
179. Rizea Cristina Camelia USR DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roșca Mircea PNL DA
183. Rujan Dumitru PNL DA
184. Sandu Viorica PSD DA
185. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
186. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simonis Alfred - Robert PSD DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stănescu Vetuța PNL DA
194. Stângă George-Cătălin PNL DA
195. Stoian Maria PNL DA
196. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
197. Stoica Diana USR DA
198. Stoica Elena PSD DA
199. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șandru Cosmin PNL DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
206. Șoldan Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Șovăială Constantin PNL DA
209. Ștefan Ion PNL DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Tănase Antonel PNL DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
215. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
216. Terente Eugen USR DA
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
219. Toda Daniel-Liviu USR DA
220. Todosiu Beniamin USR DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Toma Vasilică PSD DA
223. Tudorache Daniel PSD DA
224. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
225. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Tuță George-Cristian PNL DA
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
231. Țoiu Oana-Silvia USR DA
232. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
233. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
234. Varga Glad-Aurel PNL DA
235. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
236. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
237. Vulpescu Ioan PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zakarias Zoltán UDMR DA
240. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 19 octombrie 2021, 20:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro