Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.09.2021 > 11:33 Versiunea pentru printare
Marți, 21 septembrie 2021, ora 11:33

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 70/2021 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor O uniune a piețelor de capital pentru cetățeni și întreprinderi – un nou plan de acțiune COM (2020) 590
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:257 96 76 49 - 18 15 3
- voturi pentru (DA):256 96 75 49 - 18 15 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra USR DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chira Claudiu-Martin PNL DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru PSD DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru PNL DA
86. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gál Károly UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Anamaria - DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin USR DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
109. Havârneanu Filip USR DA
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul USR DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
122. Kelemen Attila UDMR DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kiss János PNL DA
125. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
129. Lasca Mihai Ioan - DA
130. Lazăr Ion-Marian USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Marșalic Jaro Norbert PNL -
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Morar Olivia-Diana PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Murariu Oana USR DA
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
158. Nagy Szabolcs UDMR DA
159. Năcuță Sorin PNL DA
160. Neagu Denisa-Elena USR DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana USR DA
167. Paladi George-Adrian PSD DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Panait Radu USR DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Pecingină Gheorghe PNL DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Piper-Savu Florin PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
175. Plăiașu Gabriel PNL DA
176. Polak Tudor PNL DA
177. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
178. Pop Rareș Tudor USR DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Pavel PNL DA
182. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
183. Popica Eduard-Andrei PSD DA
184. Predescu Ana-Loredana PSD DA
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Prunean Alin-Costel USR DA
189. Rafila Alexandru PSD DA
190. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
191. Rizea Cristina Camelia USR DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
193. Roman Florin-Claudiu PNL DA
194. Roșca Mircea PNL DA
195. Rujan Dumitru PNL DA
196. Salan Viorel PSD DA
197. Sandu Viorica PSD DA
198. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
199. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Stancu Ionel Minoritati DA
206. Stancu Paul PSD DA
207. Stănescu Vetuța PNL DA
208. Stângă George-Cătălin PNL DA
209. Stoian Maria PNL DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stoica Diana USR DA
212. Stoica Elena PSD DA
213. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șandru Cosmin PNL DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
221. Șoldan Gheorghe PSD DA
222. Șoptică Costel PNL DA
223. Șovăială Constantin PNL DA
224. Ștefan Ion PNL DA
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
226. Tănase Antonel PNL DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Tătaru Nelu PNL DA
229. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
230. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
231. Terente Eugen USR DA
232. Thellmann Christine PNL DA
233. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
234. Toda Daniel-Liviu USR DA
235. Todosiu Beniamin USR DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Toma Vasilică PSD DA
238. Tudorache Daniel PSD DA
239. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
240. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Tușa Adriana Diana PSD DA
243. Tuță George-Cristian PNL DA
244. Țachianu Marian PSD DA
245. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
246. Țoiu Oana-Silvia USR DA
247. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Wiener Adrian USR DA
255. Zakarias Zoltán UDMR DA
256. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 16:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro