Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.09.2021 > 11:34 Versiunea pentru printare
Marți, 21 septembrie 2021, ora 11:34

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 217/2020 privind măsurile de siguranță cu caracter medical și statutul spitalelor de psihiatrie și pentru măsuri de siguranță
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:272 97 85 51 - 20 16 3
- voturi pentru (DA):268 95 83 51 - 20 16 3
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru PSD DA
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drancă Andrei-Iulian USR DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fălcoi Nicu USR DA
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru PNL DA
94. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Anamaria - DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD -
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
116. Havârneanu Filip USR DA
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul USR DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL DA
134. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
135. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
136. Könczei Csaba UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
144. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Marșalic Jaro Norbert PNL -
151. Mărculescu Dumitru PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Miftode Marius-Andrei USR DA
155. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
161. Moisin Radu-Marin PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Molnar Ervin PNL DA
164. Morar Olivia-Diana PNL DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Murariu Oana USR DA
167. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nacov Gheorghe Minoritati DA
170. Nagy Szabolcs UDMR DA
171. Năcuță Sorin PNL DA
172. Neagu Denisa-Elena USR DA
173. Neață Eugen PSD DA
174. Nechita Aurel PSD DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Olar Corneliu PNL DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana USR DA
179. Paladi George-Adrian PSD DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Panait Radu USR DA
182. Pavelescu Nicolae PSD DA
183. Pecingină Gheorghe PNL DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Piper-Savu Florin PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Plăiașu Gabriel PNL DA
188. Polak Tudor PNL DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
190. Pop Rareș Tudor USR DA
191. Popa Alexandru PNL DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Dan-Cristian PSD DA
194. Popescu Pavel PNL DA
195. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
196. Popica Eduard-Andrei PSD DA
197. Predescu Ana-Loredana PSD DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Prunean Alin-Costel USR DA
202. Rafila Alexandru PSD DA
203. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
204. Rizea Cristina Camelia USR DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roșca Mircea PNL DA
208. Rujan Dumitru PNL DA
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
216. Simonis Alfred - Robert PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Stancu Ionel Minoritati DA
219. Stancu Paul PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Vetuța PNL DA
222. Stângă George-Cătălin PNL DA
223. Stoian Maria PNL DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Stoica Diana USR DA
226. Stoica Elena PSD DA
227. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șandru Cosmin PNL DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șișcu George PNL DA
234. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
235. Șoldan Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Ion PNL DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tănase Antonel PNL DA
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Tătaru Nelu PNL DA
243. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
244. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
245. Terente Eugen USR DA
246. Thellmann Christine PNL DA
247. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
248. Toda Daniel-Liviu USR DA
249. Todosiu Beniamin USR DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Trăilă Cristina PNL DA
252. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
255. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Tuță George-Cristian PNL DA
259. Țachianu Marian PSD DA
260. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
261. Țoiu Oana-Silvia USR DA
262. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
264. Varga Glad-Aurel PNL NU
265. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
266. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Wiener Adrian USR DA
270. Zakarias Zoltán UDMR DA
271. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 7:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro