Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.09.2021 > 11:38 Versiunea pentru printare
Marți, 21 septembrie 2021, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 423/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului și pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:272 98 84 51 - 19 16 4
- voturi pentru (DA):271 97 84 51 - 19 16 4
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chira Claudiu-Martin PNL DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru PSD DA
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
84. Fălcoi Nicu USR DA
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Gál Károly UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Anamaria - DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Giurgiu Adrian USR DA
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
115. Havârneanu Filip USR DA
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Horga Maria-Gabriela PNL DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Kelemen Attila UDMR DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lasca Mihai Ioan - DA
138. Lazăr Ion-Marian USR DA
139. Lazăr Teodor USR DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
148. Mang Ioan PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR DA
159. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
160. Moisin Radu-Marin PNL DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Ervin PNL DA
163. Morar Olivia-Diana PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Murariu Oana USR DA
166. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nacov Gheorghe Minoritati DA
169. Nagy Szabolcs UDMR DA
170. Năcuță Sorin PNL DA
171. Neagu Denisa-Elena USR DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Olar Corneliu PNL DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Özmen Oana-Marciana USR DA
177. Paladi George-Adrian PSD DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Panait Radu USR DA
180. Pavelescu Nicolae PSD DA
181. Pecingină Gheorghe PNL DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Piper-Savu Florin PSD DA
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
185. Plăiașu Gabriel PNL DA
186. Polak Tudor PNL DA
187. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
188. Pop Rareș Tudor USR DA
189. Popa Alexandru PNL DA
190. Popa Radu Mihai PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Dan-Cristian PSD DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
195. Popica Eduard-Andrei PSD DA
196. Predescu Ana-Loredana PSD DA
197. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Prunean Alin-Costel USR DA
202. Rafila Alexandru PSD DA
203. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
204. Rizea Cristina Camelia USR DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roșca Mircea PNL DA
208. Rujan Dumitru PNL DA
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
216. Simonis Alfred - Robert PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Stancu Ionel Minoritati DA
219. Stancu Paul PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Vetuța PNL DA
222. Stângă George-Cătălin PNL DA
223. Stoian Maria PNL DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Stoica Diana USR DA
226. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șandru Cosmin PNL DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
234. Șoldan Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șovăială Constantin PNL DA
237. Ștefan Ion PNL DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tănase Antonel PNL DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Tătaru Nelu PNL DA
242. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
243. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
244. Terente Eugen USR DA
245. Thellmann Christine PNL DA
246. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
247. Tobă Francisc - DA
248. Toda Daniel-Liviu USR DA
249. Todosiu Beniamin USR DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Toma Vasilică PSD DA
252. Trăilă Cristina PNL DA
253. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
256. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Tuță George-Cristian PNL DA
260. Țachianu Marian PSD DA
261. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
262. Țoiu Oana-Silvia USR DA
263. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
264. Varga Glad-Aurel PNL DA
265. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
266. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Wiener Adrian USR DA
270. Zakarias Zoltán UDMR DA
271. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 19 octombrie 2021, 20:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro