Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.09.2021 > 11:40 Versiunea pentru printare
Marți, 21 septembrie 2021, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 554/2020 pentru completarea Legii nr.286/2009 privind Codul penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:276 101 84 52 - 19 16 4
- voturi pentru (DA):179 5 83 52 - 19 16 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:96 96 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
3. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
4. Alda Adrian PSD Abținere
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD Abținere
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD Abținere
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
38. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
51. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chira Claudiu-Martin PNL DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Cîtea Vasile PSD Abținere
61. Coarnă Dumitru PSD Abținere
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD Abținere
64. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
65. Cristian Brian USR DA
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
77. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD Abținere
88. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
89. Floroiu Ionel PSD Abținere
90. Flucuș Dumitru PNL DA
91. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
92. Furtună Mirela PSD Abținere
93. Gál Károly UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Anamaria - DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Giurgiu Adrian USR DA
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
106. Gliga Dumitrița PSD Abținere
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
108. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Halici Nicușor PSD Abținere
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
115. Havârneanu Filip USR DA
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
118. Horga Maria-Gabriela PNL DA
119. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
120. Huțu Alexandra PSD Abținere
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul USR DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
126. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
130. Kelemen Attila UDMR DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
138. Lasca Mihai Ioan - DA
139. Lazăr Ion-Marian USR DA
140. Lazăr Teodor USR DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
144. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
145. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
146. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
150. Mang Ioan PSD Abținere
151. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD Abținere
160. Mircea Florin PSD Abținere
161. Miruță Radu-Dinel USR DA
162. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
163. Moisin Radu-Marin PNL DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Molnar Ervin PNL DA
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Murariu Oana USR DA
169. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
170. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
171. Nacov Gheorghe Minoritati DA
172. Nagy Szabolcs UDMR DA
173. Năcuță Sorin PNL DA
174. Neagu Denisa-Elena USR DA
175. Neață Eugen PSD Abținere
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Niță Nicu PSD Abținere
178. Olar Corneliu PNL DA
179. Oteșanu Daniela PSD Abținere
180. Özmen Oana-Marciana USR DA
181. Paladi George-Adrian PSD Abținere
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Panait Radu USR DA
184. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
185. Pecingină Gheorghe PNL DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
187. Piper-Savu Florin PSD Abținere
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Plăiașu Gabriel PNL DA
190. Polak Tudor PNL DA
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
192. Pop Rareș Tudor USR DA
193. Popa Alexandru PNL DA
194. Popa Radu Mihai PSD Abținere
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
196. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
197. Popescu Pavel PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
199. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
200. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD Abținere
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Prunean Alin-Costel USR DA
206. Rafila Alexandru PSD Abținere
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
208. Rizea Cristina Camelia USR DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Salan Viorel PSD Abținere
214. Sandu Viorica PSD Abținere
215. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
216. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD Abținere
223. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Diana USR DA
229. Stoica Elena PSD DA
230. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șandru Cosmin PNL DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
235. Șimon Gheorghe PSD Abținere
236. Șișcu George PNL DA
237. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
238. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Șovăială Constantin PNL DA
241. Ștefan Ion PNL DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tănase Antonel PNL DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
245. Tătaru Nelu PNL DA
246. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
247. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
248. Terente Eugen USR DA
249. Thellmann Christine PNL DA
250. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
251. Tobă Francisc - DA
252. Toda Daniel-Liviu USR DA
253. Todosiu Beniamin USR DA
254. Toma Ilie PSD Abținere
255. Toma Vasilică PSD Abținere
256. Trăilă Cristina PNL DA
257. Tudorache Daniel PSD Abținere
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
262. Tuță George-Cristian PNL DA
263. Țachianu Marian PSD Abținere
264. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
265. Țoiu Oana-Silvia USR DA
266. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
268. Varga Glad-Aurel PNL DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
271. Vulpescu Ioan PSD Abținere
272. Weber Mihai PSD Abținere
273. Wiener Adrian USR DA
274. Zakarias Zoltán UDMR DA
275. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 21 octombrie 2021, 8:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro